Податкова політика

18 Грудня, 2023 р., 08:12
ГУ ДПС у Рівненській області інформує, що 08 грудня 2023 року набрав чинності Закон України від 09 листопада 2023 року № 3453-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо скасування мораторію на проведення податкових перевірок».

15 Грудня, 2023 р., 08:12
Відповідно до Регламенту роботи органів Державної казначейської служби України у період завершення бюджетного 2023 року та початку 2024 року, затвердженого наказом Казначейства від 27.11.2023 № 299, останнім днем проведення платежів за видатками клієнтів органів Казначейства в бюджетному 2023 році є 27 грудня 2023 року.

15 Грудня, 2023 р., 08:12
В Головному управлінні ДПС у Рівненській області нагадують суб’єктам господарювання, що 15 грудня останній день подання:

15 Грудня, 2023 р., 08:11
ГУ ДПС у Рівненській області інформує, що станом на 13.12.2023 року суб’єктами господарювання Рівненщини, на яких поширюється дія Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», зареєстровано 18952 РРО/ПРРО, з яких 6695 - РРО та 12257 - ПРРО. Зокрема, 2270 реєстраторів використовують юридичні особи, та 16682 – фізичні особи – підприємці.

14 Грудня, 2023 р., 08:28
Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує суб’єктам господарювання, що Державна податкова служба України в умовах військового часу продовжує роботу із вдосконалення функціоналу безоплатного ПРРО, створюючи бізнесу зручні умови для виконання вимог щодо фіскалізації розрахункових операцій.

14 Грудня, 2023 р., 08:27
Упродовж одинадцяти місяців цього року суб’єкти господарювання Рівненської області перерахували до державного бюджету 2 млрд 71 млн грн податку на додану вартість. Зокрема, у листопаді поточного року бізнес Рівненщини сплатив понад 222 млн грн ПДВ, тоді як у листопаді 2022 року надходження цього податку складали 193 млн гривень.

14 Грудня, 2023 р., 08:27
В ГУ ДПС у Рівненській області звертають увагу платників податків, що користувачі Електронного кабінету можуть не тільки авторизуватися, а й підписати електронні документи за допомогою Дія.Підпис.

12 Грудня, 2023 р., 15:51
ГУ ДПС у Рівненській області звертає увагу платників податків, що корисну інформацію з податкової тематики, навички заповнення податкової звітності та розуміння оптимальних механізмів сплати податків і зборів можна отримати на вебпорталі ДПС у розділі «Онлайн-навчання».

12 Грудня, 2023 р., 15:50
Платниками податку на прибуток – підприємствами Рівненської області за підсумками одинадцяти місяців 2023 року до Зведеного бюджету сплачено 1 млрд 103 млн гривень. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року сума сплаченого податку на 463 млн гривень більша.

12 Грудня, 2023 р., 15:50
Фізичні особи – підприємці, які сплачують єдиний податок, мають право не застосовувати реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) та/або програмні РРО (далі – ПРРО), але мають застосовувати розрахункові книжки та книги обліку розрахункових операцій при реалізації технічно-складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів на території села, селища, якщо граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій не перевищує 167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, на один структурний (відокремлений) підрозділ (пункт продажу товарів). Водночас, РРО та/або ПРРО застосовується за наявності хоча б однієї з таких умов:      така роздрібна торгівля здійснюється в торговельному об’єкті, в якому також здійснюється торгівля підакцизними товарами;      такими фізичними особами – підприємцями також здійснюється дистанційна торгівля, зокрема, через Інтернет;      сільськими, селищними, міськими радами прийнято рішення про обов’язкове застосування на території села, селища РРО та/або ПРРО. Разом з тим, у разі перевищення вказаного граничного розміру річного обсягу розрахункових операцій фізичні особи – підприємці зобов’язані в місячний термін з дати перевищення зареєструвати та проводити розрахунки з застосовуванням РРО та/або ПРРО.  Крім того, такі суб’єкти господарювання зобов’язані вести облік товарних запасів з відображенням інформації про їх надходження та вибуття.