Податкова політика

28 Березня, 2024 р., 15:05
ГУ ДПС у Рівненській області звертає увагу платників, що отримати інформацію з реєстрів ДПС можна у мобільному застосунку «Моя податкова». Зокрема, інформацію щодо:

28 Березня, 2024 р., 15:05
Відповідно до абзацу першого п. 286.5 ст. 286 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) нарахування фізичним особам сум плати за землю проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки, у тому числі право на яку фізична особа має як власник земельної частки (паю), які надсилають платнику податку у порядку, визначеному ст. 42 ПКУ, до 01 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку, визначеному ст. 58 ПКУ, разом із детальним розрахунком суми податку, який, зокрема, але не виключно, має містити кадастровий номер та площу земельної ділянки, розмір ставки податку та розмір пільги зі сплати податку. Земельний податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення (абзац перший п. 287.5 ст. 287 ПКУ). Звертаємо увагу, що на вебпорталі ДПС функціонує розділ «Онлайн-навчання». Тут можна ознайомитись з інформаційними матеріалами щодо земельного податку. Цей розділ мобільний. Він доповнюється новими підрозділами відповідно до потреб платників податків. Вся інформація викладена у відео, презентаційних та текстових матеріалах, які постійно оновлюються та доповнюються.

28 Березня, 2024 р., 15:04
За січень-лютий 2024 року фахівцями управління податкового аудиту ГУ ДПС у Рівненській області проведено 204 перевірки, в тому числі:

27 Березня, 2024 р., 13:52
Триває кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2023 року. Нагадаємо, що задекларувати доходи шляхом подання податкової декларації про майновий стан і доходи  громадяни мають у строк до 1 травня 2024 року.

27 Березня, 2024 р., 13:52
Відповідно до п.п. 14.1.147 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) плата за землю – це  обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

27 Березня, 2024 р., 13:51
За два місяці поточного року платники Рівненщини сплатили до зведеного бюджету 15,1 млн грн рентної плати за спеціальне використання води, що на 1,5 млн грн більше, ніж за відповідний період 2023 року.

26 Березня, 2024 р., 10:08
Законом України від 10 серпня 2023 року №3317-IХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо застосування спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» внесені зміни до Закону України від 08 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», зокрема, частину тринадцяту статті 9 доповнено абзацом другим.

26 Березня, 2024 р., 10:07
За два місяці поточного року платники податків Рівненщини сплатили до місцевих бюджетів 108,3 млн грн плати за землю. Цей показник збільшився на 17,7 млн грн порівняно з надходженнями січня - лютого 2023 року.

26 Березня, 2024 р., 10:07
Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб наведено в ст. 281 Податкового кодексу України  (далі – ПКУ).         Так, згідно з п. 281.1 ст. 281 ПКУ від сплати земельного податку звільняються:

22 Березня, 2024 р., 08:18
Головне управління ДПС у Рівненській області звертає увагу платників податків, що в ІКС «Електронний кабінет» запроваджено електронний сервіс з використанням якого платники мають можливість доступу у режимі реального часу до даних інтегрованих карток платників, а також отримання підтверджуючого документу щодо стану розрахунків платника з бюджетом та фондами соціального та пенсійного забезпечення.