Податкова політика

12 Лютого, 2024 р., 15:09
ГУ ДПС у Рівненській області нагадує, що 01 січня 2024 року розпочалась кампанія декларування доходів громадян, отриманих у 2023 році, яка триватиме до 01 травня 2024 року.

12 Лютого, 2024 р., 15:09
Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що згідно з п.87.2 ст.87 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно платника, з урахуванням обмежень, визначених ПКУ та іншими законодавчими актами.

09 Лютого, 2024 р., 15:34

09 Лютого, 2024 р., 15:34
Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що  відповідно до п.п. 266.8.1 п. 266.8 ст. 266 Податкового кодексу України (далі ПКУ), у разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року податок обчислюється для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому припинилося право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а для нового власника – починаючи з місяця, в якому він набув право власності. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності (п.п. 266.8.2 п. 266.8 ст. 266 ПКУ).

09 Лютого, 2024 р., 15:33
В Головному управлінні ДПС у Рівненській області нагадують підприємцям про встановлений законодавством обов’язок проведення розрахунків з покупцями товарів (послуг) із застосуванням РРО/ПРРО та видачею відповідних розрахункових документів.

08 Лютого, 2024 р., 14:47
Головне управління ДПС у Рівненській області звертає увагу громадян та суб’єктів господарювання, що «тіньова» зайнятість і «тіньова» заробітна плата  – не лише серйозна соціальна, але й економічна проблема, через яку бюджети недотримують кошти, які сьогодні вкрай важливі для підтримки держави і нашої обороноздатності.

08 Лютого, 2024 р., 14:47
Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що п.2 ст.3 Закону України від 06.07.1995 №265 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» зі змінами та доповненнями встановлено, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, в обов'язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі (у тому числі, але не виключно, з відтворюванням на дисплеї пристрою, на якому встановлений програмний реєстратор розрахункових операцій QR-коду, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію з розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься, та/або надсиланням електронного розрахункового документа на наданий такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти).

08 Лютого, 2024 р., 14:46
У Головному управлінні ДПС у Рівненській області повідомляють, що у 2023 році платники податків Рівненщини - фізичні особи сплатили до бюджету 22,9 млн грн мінімального податкового зобов’язання.

08 Лютого, 2024 р., 08:57
Відповідно до п.п. 14.1.147 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) плата за землю – це  обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності. Земельний податок – обов’язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів (п.п. 14.1.72 п. 14.1 ст. 14 ПКУ). Власники земельних ділянок – це юридичні та фізичні особи (резиденти і нерезиденти), які відповідно до закону набули права власності на землю в Україні, а також територіальні громади та держава щодо земель комунальної та державної власності відповідно (п.п. 14.1.34 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).

08 Лютого, 2024 р., 08:57
Платник податку отримав у 2023 році свідоцтво про на право спадщину на нерухоме майно від спадкодавця – рідної тітки. Податок та військовий збір при нотаріальному оформленні спадщини не сплачувався. Чи необхідно подавати декларацію?