Податкова політика

31 Січня, 2024 р., 14:43
У Головному управлінні ДПС у Рівненській області інформують, що за 2023 рік платникам, які перебувають на обліку в податковій службі області,  відшкодовано з бюджету 1 млрд 837 млн грн ПДВ, що у порівнянні з  2022 роком більше на 712 млн гривень.

31 Січня, 2024 р., 11:22
ГУ ДПС у Рівненській області нагадує, що визначення загального мінімального податкового зобов’язання фізичним особам здійснюється контролюючими органами за податковою адресою таких осіб, на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Державного земельного кадастру та/або на підставі оригіналів чи належним чином засвідчених копій відповідних документів платника податків, зокрема, документів, що підтверджують право власності/користування.

31 Січня, 2024 р., 11:21
За 2023 рік за спеціальне використання води платники Рівненщини сплатили до зведеного бюджету 52,9  млн грн рентної плати, що на 4,9 млн грн більше, ніж за 12 місяців 2022 року.

31 Січня, 2024 р., 11:21
Головне управління ДПС у Рівненській області  нагадує, що відповідно до п.164.2 сь.164 Податкового кодексу України (далі ПКУ) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається, зокрема, дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування). Якщо орендарем є фізична особа (яка не є самозайнятою особою), то особою, відповідальною за нарахування та сплату податку до бюджету, є орендодавець. Відтак, орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету у встановлені нормами ПКУ  строки. При цьому, сума отриманого доходу, нарахованого податкового зобов’язання та сплаченого протягом звітного податкового року податку за результатами такого року, відображаються у річній податковій декларації про майновий стан і доходи.

29 Січня, 2024 р., 10:30
Постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000 року № 1336 «Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» затверджено Перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій.

29 Січня, 2024 р., 10:30
Відповідно до п. 4 частини першої ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є ФОП, у тому числі ФОП - платники ЄП (крім електронних резидентів).

29 Січня, 2024 р., 10:29
За січень-грудень 2023 року фахівцями управління податкового аудиту ГУ ДПС у Рівненській області проведено 1014 перевірок, в тому числі:

25 Січня, 2024 р., 14:32
Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що відповідно до п. 296.2 ст. 296 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники єдиного податку першої та другої груп подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку у строк, встановлений для річного податкового (звітного) періоду, в якій відображаються обсяг отриманого доходу, щомісячні авансові внески, визначені п. 295.1 ст. 295 ПКУ, а також відомості про суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, нарахованого, обчисленого і сплаченого в порядку, визначеному законом для даної категорії платників.

25 Січня, 2024 р., 14:31
Протягом 2023 року власники нерухомості сплатили до бюджетів територіальних громад Рівненщини 203,3 млн грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Така сума на 59,8 млн грн перевищила надходження цього податку у 2022 році.

25 Січня, 2024 р., 14:31
Відповідно до п. 296.1 ст. 296 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи – підприємці), які є платниками податку на додану вартість, ведуть облік доходів і витрат за типовою формою та в порядку, що встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.