Податкова політика
05 Серпня, 2024 р., 08:12
За результатами січня - липня поточного року до зведеного бюджету країни перераховано 10 млрд 528 млн грн податкових платежів. Це на 785,2 млн грн, або на 8% більше від сплачених податків за аналогічний період 2023 року. Про це повідомив в. о. начальника ГУ ДПС у Рівненській області Андрій Троцко.
05 Серпня, 2024 р., 08:12
Головне управління ДПС у Рівненській області звертає увагу платників щодо ведення обліку платежів в органах ДПС через Електронні сервіси та удосконалення відповідних сервісів для платників податків.
31 Липня, 2024 р., 11:14
В Головному управлінні ДПС у Рівненській області вкотре звертають увагу жителів Рівненщини, що для забезпечення виконання покладених на органи місцевого самоврядування функцій, вони повинні мати у своєму розпорядженні достатні фінансові ресурси.
30 Липня, 2024 р., 09:51
Станом на початок липня поточного року заборгованість платників Рівненщини зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування склала 133,9 млн грн та порівняно з початком року зменшилась на 3 млн гривень.
30 Липня, 2024 р., 09:49
ГУ ДПС у Рівненській області інформує, що станом на 01.07.2024 року працівниками управління контролю за підакцизними товарами проведено 375 фактичних перевірок у сфері обігу та зберігання підакцизних товарів, а саме:
Запитували – відповідаємо: чи є обмеження для ФОП на єдиному податку щодо кількості видів діяльності
25 Липня, 2024 р., 16:03
Відповідно до п. 299.1 ст. 299 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) реєстрація суб’єкта господарювання як платника єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку.
25 Липня, 2024 р., 16:02
За шість місяців поточного року до бюджетів територіальних громад Рівненської області перераховано 1 млн 615 тис гривень транспортного податку, що перевищує надходження відповідного періоду минулого року на 850 тис гривень. Основна сума, а це 1 млн 98 тис гривень, сплачена фізичними особами. Внесок юридичних осіб склав майже 517 тис гривень.
25 Липня, 2024 р., 16:02
Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст. 163 розд. ІV Податкового кодексу України (далі – ПКУ), зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід (п.п. 1.1 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ).
24 Липня, 2024 р., 16:07
Як повідомили в Головному управлінні ДПС у Рівненській області, за січень - червень 2024 року працівниками управління контролю за підакцизними товарам проведено 256 фактичних перевірок суб’єктів господарювання, які здійснюють торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами, в результаті яких виявлено порушення, а саме:
24 Липня, 2024 р., 16:07
Порядок до переходу права на земельну ділянку у разі набуття прав власності, господарського відання, оперативного управління на об’єкт нерухомого майна (крім багатоквартирного будинку), об’єкт незавершеного будівництва, що розміщені на ній визначено ст. 120 Земельного кодексу України від 25 жовтня 2001 року № 2768-III із змінами та доповненнями (далі – ЗКУ).
Так, у разі набуття права власності на об’єкт нерухомого майна (жилий будинок (крім багатоквартирного), іншу будівлю або споруду), об’єкт незавершеного будівництва, розміщений на земельній ділянці (крім земель державної, комунальної власності), право власності на таку земельну ділянку одночасно переходить від відчужувача (попереднього власника) такого об’єкта до набувача такого об’єкта без зміни її цільового призначення. У разі якщо відчужувачу (попередньому власнику) такого об’єкта належала частка у праві спільної власності на земельну ділянку, до набувача цього об’єкта переходить право власності на таку частку. При вчиненні правочину, що передбачає перехід права власності на зазначений об’єкт, мають дотримуватися вимоги частини шістнадцятої ст. 120 ЗКУ.
Відповідно до частини шістнадцятої ст. 120 ЗКУ предметом правочину, який передбачає перехід права власності на об’єкт нерухомого майна (жилий будинок (крім багатоквартирного), іншу будівлю або споруду, об’єкт незавершеного будівництва або частку у праві спільної власності на такий об’єкт), який розміщений на земельній ділянці (крім земель державної, комунальної власності), що перебуває у власності відчужувача (попереднього власника) такого об’єкта, повинна бути також така земельна ділянка (або частка у праві спільної власності на неї). Істотною умовою договору, який передбачає такий перехід права власності, є умова щодо одночасного переходу права власності на таку земельну ділянку (частку у праві спільної власності на неї) від відчужувача до набувача такого об’єкта (частки у праві спільної власності на неї).
Також слід зазначити, що частинами дев’ятою та десятою ст. 79 прим. 1 ЗКУ земельна ділянка може бути об’єктом цивільних прав виключно з моменту її формування (крім випадків суборенди, сервітуту щодо частин земельних ділянок) та державної реєстрації права власності на неї.
Державна реєстрація речових прав на земельні ділянки здійснюється після державної реєстрації земельних ділянок у Державному земельному кадастрі.
Пунктом 172.1 ст. 172 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) встановлено, що не оподатковується один раз протягом звітного податкового року, за умови перебування такого майна у власності платника податку більше трьох років, дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну):
житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи об’єкт незавершеного будівництва таких об’єктів, земельну ділянку, на якій розташовані такі об’єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці);
земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначені ст. 121 ЗКУ залежно від її призначення;
земельної ділянки сільськогосподарського призначення, безпосередньо отриманої платником податку у власність у процесі приватизації земель державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій або приватизації земельних ділянок, що перебували у користуванні такого платника, або виділеної в натурі (на місцевості) власнику земельної частки (паю), а також таких земельних ділянок, отриманих платником податку у спадщину.
Умова щодо перебування такого майна у власності платника податку більше трьох років не поширюється на майно, отримане платником податку у спадщину.
Дохід від відчуження господарсько-побутових споруд, що розташовані на одній ділянці з житловим або садовим (дачним) будинком та продаються разом з ним для цілей оподаткування, окремо не визначається.
Крім того, відповідно до п. 172.8 ст. 172 ПКУ для цілей ст. 172 ПКУ під продажем розуміється будь-який перехід права власності на об’єкти нерухомості, крім їх успадкування та дарування.
Враховуючи викладене, оскільки житловий будинок та земельна ділянка під ним є окремими об’єктами права власності, а також зважаючи на положення п. 172.8 ст. 172 ПКУ, будь-який перехід права власності на об’єкти нерухомості є продажем цього майна, то з метою оподаткування дохід, отриманий від продажу житлового будинку та дохід від продажу земельної ділянки оподатковуються у порядку, визначеному ст. 172 ПКУ, незалежно від кількості оформлених договорів купівлі-продажу.
Так, наприклад, дохід, отриманий від продажу житлового будинку, який перебуває у власності понад три роки, не оподатковується, а дохід від продажу земельної ділянки під ним, яка не отримана у спадщину та перебуває у власності менше трьох років оподатковується у порядку, визначеному ст. 172 ПКУ, незалежно від кількості оформлених договорів купівлі-продажу.