Сарненська районна державна адміністрація
Рівненська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Земельний податок та орендна плата: громади Рівненщини отримали 123 млн гривень

Дата: 14.03.2025 15:23
Кількість переглядів: 25

За січень – лютий 2025 року до місцевих бюджетів Рівненщини надійшло 122,9 млн гривень земельного податку та орендної плати. Основну частку цього платежу забезпечили юридичні особи, які перерахували 105,6 млн грн, що на 13,6 млн грн більше, ніж торік. Фізичні особи сплатили 17,3 млн грн, перевищивши показники минулого року на 1 млн гривень.

Нагадаємо, що платниками плати за землю є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв), землекористувачі, яким надані земельні ділянки у постійне користування, а також орендарі державних і комунальних земель.

Фізичним особам нарахування плати за землю здійснюється податковими органами за місцем розташування ділянки. До 1 липня платники отримують податкове повідомлення-рішення із детальним розрахунком суми податку. Сплатити його потрібно протягом 60 днів з дня вручення.

Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує про необхідність своєчасного виконання податкових зобов’язань. Окрім поточних платежів, платникам варто подбати і про сплату заборгованостей минулих років.

Перевірити свої розрахунки з бюджетом можна через Електронний кабінет (https://cabinet.tax.gov.ua/) або мобільний застосунок «Моя податкова». Актуальну інформацію про нараховані податкові зобов’язання також можна отримати у Центрах обслуговування платників при податкових інспекціях області.

 

 

Кампанія декларування доходів громадян у 2025 році

 

ГУ ДПС у Рівненській області  нагадує, що у 2025 році триває кампанія декларування доходів громадян, отриманих у 2024 році. Порядок подання декларації про майновий стан і доходи визначений Податковим кодексом України. Кампанія декларування – це не лише виконання законодавчих вимог, а й важливий внесок кожного громадянина у фінансову стабільність держави та розвиток місцевих громад.

Нагадаємо, що  Декларацію про майновий стан і доходи мають подати фізичні особи, які у 2024 році отримували доходи, що підлягають оподаткуванню і з яких податки не були утримані податковими агентами. Зокрема, це: доходи від продажу рухомого та нерухомого майна; доходи від здачі в оренду майна; спадщина та дарування (за певних умов); доходи, отримані за кордоном; інші доходи, що не підлягали оподаткуванню під час їх отримання.

Чимало громадян цікавляться чи необхідно декларувати доходи у разі продажу одного легкового чи вантажного автомобіля? Відповідно до п. 173.2 ст. 173 Податкового кодексу (далі – Кодексу), якщо протягом звітного року продано один легковий автомобіль, мотоцикл або мопед, отриманий дохід не підлягає оподаткуванню. Оскільки відповідно до п. 179.2 ст. 179 Кодексу в такому випадку обов’язок подання декларації вважається виконаним, декларацію подавати не потрібно, якщо немає інших доходів, що підлягають декларуванню.

Щодо продажу вантажного автомобіля, то відповідно до п. 173.1 ст. 173 Кодексу, дохід від продажу вантажного автомобіля підлягає оподаткуванню. Тож платник податку зобов’язаний включити отриманий дохід до загального річного доходу, подати декларацію та самостійно сплатити податок і військовий збір (п.п. 168.2.1. п. 168.2 ст. 168 Кодексу).

Звертаємо увагу, що Декларацію про майновий стан і доходи можна подати: онлайн через Електронний кабінет платника податків (cabinet.tax.gov.ua); особисто у Центрах обслуговування платників; поштою з повідомленням про вручення.

Граничний термін подання декларації – до 1 травня 2025 року.

Закликаємо громадян своєчасно виконувати податкові зобов’язання та уникати можливих штрафних санкцій.

За додатковою інформацією можна звернутися до Центрах обслуговування платників або за телефонами «гарячих ліній».

Своєчасно подана декларація – це крок до прозорості та відповідальності перед державою!

 

 

Отримати довідку про відсутність заборгованості зі сплати єдиного внеску можна в електронному вигляді

 

        ГУ ДПС у Рівненській області звертає увагу платників податків, що наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2018 № 733, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27.09.2018 за № 1102/32554 затверджено Порядок надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи (далі – Порядок № 733).
        Довідка про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи (далі – Довідка), що надається відповідно до Порядку № 733, формується за відсутності у платника за даними інформаційно-телекомунікаційних систем контролюючих органів податкового боргу, та/або недоїмки зі сплати єдиного внеску, та/або іншої заборгованості з платежів (у тому числі розстрочених, відстрочених, реструктуризованих), контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи.
        Для отримання Довідки платникові необхідно подати заяву про надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи (далі - Заява) за формою згідно з додатком 2 до Порядку № 733.
        Заява подається платником (на його вибір):
        у паперовій формі - до державної податкової інспекції за основним місцем обліку такого платника або до відповідного контролюючого органу, уповноваженого здійснювати заходи з погашення податкового боргу (далі –уповноважений орган).
        в електронній формі - на адресу уповноваженого органу через приватну частину електронного кабінету, розміщеного на офіційному вебпорталі ДПС за посиланням: https://cabinet.tax.gov.ua/login, з дотриманням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги».
        Вхід до приватної частини (особистого кабінету) Електронного кабінету здійснюється виключно після ідентифікації особи із використанням кваліфікованого електронного підпису.
        Створити та надіслати Заяву можливо у меню «Заяви, запити для отримання інформації» приватної частини Електронного кабінету дозволяє шляхом вибору відповідної електронної форми документа.
        Заява повинна містити, серед іншого:
        - обов’язкове посилання на відповідний нормативно-правовий акт, яким передбачено необхідність підтвердження відсутності заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, та
        - найменування суб’єкта (підприємства, установи, організації), до якого (якої) Довідку буде подано.
        Відповідно до пункту 7 Порядку № 733 Довідка надається за вибором платника у паперовій або електронній формі, про що він зазначає у Заяві.
        Довідка або відмова у наданні Довідки готуються уповноваженим органом протягом 5 робочих днів з дня, наступного за днем отримання Заяви органом, до якого її було подано.
        Довідку у паперовій формі платник (його законний чи уповноважений представник) отримує безпосередньо в органі, до якого було подано Заяву.
        Довідку в електронній формі платник отримує у приватній частині електронного кабінету з дотриманням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги».
        Строк дії Довідки становить 10 календарних днів з дати її формування. У Довідці обов’язково зазначається термін її дії.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь