Як уникнути блокування податкових накладних
Блокування податкових накладних – одна з ключових проблем, з якими стикається бізнес у процесі ведення господарської діяльності. Головне управління ДПС у Рівненській області надає рекомендації, які допоможуть підприємцям уникнути ризиків і забезпечити безперебійний облік податкових накладних.
Основні причини зупинки податкових накладних
Підприємство включено до переліку ризикових
- На підприємстві відсутній відповідний товар, або неможливість надання відповідних послуг, зазначених у податковій накладній
- Відсутня матеріально – технічна база та чисельний штат для надання виконаних робіт
- Відсутні документи на зберігання та транспортування товаро–матеріальних цінностей
- При виробництві продукції змінено код товару
- Неподання до податкового органу Таблиці даних платника або неправильне її заповнення щодо кодів видів діяльності платника податків згідно з КВЕД, кодів товарів УКТЗЕД, код послуг з ДКПП що постачаються та/або придбаваються платником податків, ввозяться на митну територію.
Як запобігти блокуванню
Щоб уникнути проблем із реєстрацією податкових накладних у Системі моніторингу критеріїв оцінки ризиків (СМКОР), слід дотримуватися таких рекомендацій:
- Перевіряйте коректність даних. Перед поданням податкових накладних необхідно переконатися, що всі реквізити заповнені правильно.
- Підтверджуйте реальність операцій. Важливо мати повний пакет підтверджуючих документів: договори, видаткові накладні, акти виконаних робіт тощо.
- Слідкуйте за відповідністю КВЕД. Податкові накладні мають відповідати видам діяльності, зареєстрованим у підприємства.
- Перевіряйте статус платника. Якщо підприємство було включене до переліку ризикових платників податків, необхідно негайно звернутися до ДПС для врегулювання ситуації.
- Зберігайте комунікацію з податковою. Регулярне відстеження повідомлень від ДПС та вчасне реагування на запити допоможе уникнути непорозумінь.
Що робити, якщо накладна заблокована
Якщо податкова накладна все ж таки потрапила під блокування, необхідно:
- Проаналізувати причини зупинення реєстрації
- Підготувати та подати до ДПС пояснення разом із необхідними документами.
Вимоги щодо правильного заповнення Таблиці даних платника
Таблиця даних платника подається в електронній формі засобами електронного зв’язку (Додаток 5 за формою J/F1312303)
Обов’язково у таблиці даних платника податку зазначається наступна інформація:
- Види економічної діяльності відповідно до КВЕД
- Коди товарів згідно з кодами УКТЗЕД, що постачаються та/або придбаваються (отримуються) платником податку, ввозяться на митну територію України
- Коди послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, що постачаються та/або придбаваються (отримуються) платником податку, ввозяться на митну територію України
Зверніть увагу, що в одному рядку Таблиці не допускається одночасне заповнення граф щодо придбання (отримання) і постачання/надання товарів (послуг) !
До Таблиць даних платника подається:
- Пояснення у якому варто описати походження товарів/ послуг, а також описати свою господарську діяльність, на підставі чого можна охарактеризувати діяльність підприємства
- У поясненні потрібно зазначити відомості про виробничі потужності, (орендовані/ власні) приміщення, земельні ділянки, складські приміщення у яких можуть виготовлятись та/або зберігатись продукція, спецтехніка, найманий персонал.
- Усі зазначені відомості мають мати документальне підтвердження та відображені у податковій звітності
- Інформацію та копії документів, подані платником податку, комісія регіонального рівня розглядає протягом п’яти робочих днів, що настають за датою їх надходження, та приймає відповідне рішення.
Виключення платника податків з критеріїв ризикових
Питання відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку розглядається комісією регіонального рівня.
Документами, необхідними для розгляду питання виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, можуть бути:
- Пояснення у якому варто описати та охарактеризувати діяльність підприємства
- Договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;
- Договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;
- Первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявних типових форм та галузевої специфіки, накладні;
- Розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;
- Документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством;
- У поясненні потрібно зазначити відомості про виробничі потужності, (орендовані/ власні) приміщення, земельні ділянки, складські приміщення у яких можуть виготовлятись та/або зберігатись продукція, спецтехніка, найманий персонал.
- Інші документи, що підтверджують невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.
Інформацію та копії документів, подані платником податку, комісія регіонального рівня розглядає протягом семи робочих днів, що настають за датою їх надходження, та приймає відповідне рішення.
Консультаційна допомога для бізнесу
Якщо у вас є запитання щодо розблокування податкових накладних, надсилайте звернення щодо проведення зустрічі для отримання роз’яснень на Комунікаційну податкову платформу (звернення від представників бізнесу та громадськості приймаються на електронну скриньку платформи: rv.ikc@tax.gov.ua), або звертайтесь до Консультаційного центру (0362 692544, 0362 692574, 0661618288).
Отримуйте консультативну допомогу та своєчасно реагуйте на зміни у податковому законодавстві, щоб забезпечити стабільність свого бізнесу!