Рівненщина: до зведеного бюджету надійшло більше 81 млн грн в рахунок погашення податкового боргу
Як повідомили в Головному управлінні ДПС у Рівненській області, за 11 місяців поточного року надходження до зведеного бюджету за рахунок заходів з погашення податкового боргу склали 81,1 млн гривень.
Зокрема, до державного бюджету надійшло 50,4 млн грн, а до місцевого бюджету – 30,7 млн гривень.
За рахунок відпрацювання заборгованості з єдиного внеску за січень-листопад 2024 року надходження склали 20,1 млн гривень.
Звертаємо увагу суб’єктів господарювання на запровадження особливостей податкового адміністрування під час воєнного стану відповідно до норм Закону України від 18 червня 2024 року № 3813-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей податкового адміністрування під час воєнного стану для платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства».
Так, суб’єкти господарювання, включені до Переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства, користуватимуться низкою переваг у податковому адмініструванні під час воєнного стану.
Для того, щоб користуватись такими перевагами, платники мають відповідати низці критеріїв, серед яких, зокрема: відсутність порушень строків подання звітності, відсутність заборгованості зі сплати податків та ЄСВ, відсутність санкцій до платника податків та/ або його засновників (учасників), кінцевих бенефіціарних власників, відсутність процедур банкрутства або припинення діяльності та ряд інших.
Тож, щоб не відчути на собі наслідки наявності податкового боргу, в тому числі такі як опис майна у податкову заставу, стягнення коштів з банківських рахунків, продаж активів в рахунок погашення податкового боргу та інші, рекомендуємо платникам своєчасно та у повному обсязі сплачувати свої податкові зобов’язання, а у разі сумнівів щодо наявності боргів, скористатися електронними сервісами ДПС та провести звірку щодо розрахунків з бюджетом.
Детальніше про наслідки податкового боргу для платника податків - на вебпорталі ДПС у банері «Онлайн-навчання» за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/onlayn-navchannya/robota-z-pogashennya-podatkovogo-borgu/naslidki-nesplati-podatkiv/655096.html
Нові соціальні показники на 2025 рік
Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що з 01.01.2025 набере чинності Закон України від 19 листопада 2024 року № 4059-IX «Про Державний бюджет України на 2025 рік» (далі – Закон № 4059, опубліковано в офіційному виданні «Голос України» від 28.11.2024 № 178).
Законом № 4059 передбачено основні соціальні показники і мінімуми.
Так, прожитковий мінімум на одну особу з розрахунку на місяць з 01.01.2025 становитиме, зокрема для працездатних осіб, 3028 гривень (стаття 7 Закону № 4059).
Відповідно до статті 8 Закону № 4059 з 01.01.2025 розмір мінімальної заробітної плати у місячному розмірі становитиме 8000 грн, у погодинному розмірі – 48 гривень.
Нагадуємо, що мінімальна заробітна плата (МЗП) – це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці.
Мінімальна заробітна плата встановлюється одночасно в місячному та погодинних розмірах. Згідно зі статтею 3 прим.1 Закону України «Про оплату праці» розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір МЗП.
Територія високого рівня податкової довіри: як часто відбуватиметься оновлення Переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства?
Перелік платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства (далі – Перелік) відповідно до норм Закону України від 18 червня 2024 року №3813-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей податкового адміністрування під час воєнного стану для платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства» формується щоквартально, не пізніше останнього робочого дня березня, травня, серпня та листопада.
Перелік платників оприлюднюється на веб-сайті ДПС на 15-й робочий день з дня його затвердження наказом ДПС.
Після затвердження Переліку платників на відповідну звітну дату Перелік платників, затверджений на попередню дату, втрачає чинність.
Перший перелік, який був затверджений 29 листопада 2024 року, оприлюднений 19 грудня 2024 року на вебпорталі ДПС України на порталі Територія високого рівня податкової довіри за посиланням https://tpd.tax.gov.ua/.
Наступний перелік буде сформований до березня 2025 року.
Основні види податкових ризиків під час реалізації експериментального проєкту в рамках постанови КМУ від 25.07.2024 № 854
На виконання Національної стратегії доходів до 2030 року, Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову від 25.07.2024 № 854 «Про реалізацію експериментального проєкту щодо функціонування системи управління податковими ризиками (комплаєнс-ризиками) в Державній податковій службі» (далі – Постанова № 854).
Запровадження системи управління податковими ризиками забезпечить системність та єдиний підхід до управління ризиками дотримання податкового законодавства в роботі органів ДПС, зосередження зусиль податкових органів на найбільш проблемних питаннях в адмініструванні податків і зборів.
Основними видами податкових ризиків є:
- ризик реєстрації – випадок, коли особи, які зобов’язані стати на облік у податковому органі або зареєструватися платниками окремих податків, не перебувають на обліку в податковому органі або не зареєстровані платниками відповідних податків;
- ризик звітності – випадок, коли платники податків подають податкову звітність із запізненням або не подають її взагалі;
- ризик сплати – випадок, коли платники податків сплачують податки, збори, платежі із запізненням або сплачують у неповному обсязі, або не сплачують зовсім, що призводить до виникнення або накопичення податкового боргу;
- ризик декларування – випадок, коли податкові надходження зменшено або може бути зменшено внаслідок неправильного відображення даних у звітності (помилково або умисно).
Детальніше - за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/sistema-upravlinnya-podatkovimi-rizikami.