На Рівненщині надходження у рахунок погашення податкового боргу платників становлять понад 65 млн гривень
Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що з початку 2024 року забезпечено надходження у рахунок погашення податкового боргу платників регіону в сумі 65,3 млн гривень.
З метою погашення заборгованості у січні-вересні поточного року фахівці податкової служби направили до суду 1227 позовів на суму 209 млн гривень. На даний час судовими органами задоволено 957 позовів на суму 74 млн гривень.
Прийнято 145 рішень про стягнення податкового боргу в сумі 24,0 млн грн, стягнуто платіжними інструкціями 3,6 млн гривень.
Відповідно до норм Податкового кодексу України списано безнадійний податковий борг в сумі 39,6 млн гривень.
Також з початку року погашено заборгованість з єдиного внеску у сумі 17,4 млн грн, у тому числі 9,3 млн грн стягнуто через органи Державної виконавчої служби.
Нагадаємо, що відповідно до підпункту 14.1.175 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) податковий борг – це сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному Кодексом.
Наявність податкового боргу є підставою для внесення майна боржника у податкову заставу відповідно до статей 88, 89 Кодексу та реєстрації її у відповідному державному реєстрі обтяжень рухомого та нерухомого майна.
Відповідно до пункту 59.1 Кодексу, у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Податкова вимога містить відомості про факт виникнення податкового боргу та права податкової застави, розмір податкового боргу, можливі наслідки його непогашення, попередження про опис активів. Зверніть увагу, що податкова вимога не надсилається, якщо сума податкового боргу менша 3060 гривень, а джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків, власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів, робіт або послуг, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані, як позика, та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених Кодексом, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.