За користування і оренду земель громади Рівненщини отримали понад 411 мільйонів гривень
За січень – липень 20243 року до місцевих бюджетів Рівненщини надійшло 411,2 млн грн плати за землю. Як зазначив в. о. начальника Головного управління ДПС у Рівненській області Андрій Троцко, цей показник збільшився на 24,6 млн грн порівняно з надходженнями відповідного періоду 2023 року.
Найбільшу суму земельного податку і орендної плати сплатили суб'єкти господарювання-юридичні особи. З початку року вони перерахували до бюджетів громад 338,5 млн грн, а це – плюс 16,9 млн грн до 2023 року.
Фізичні особи поповнили скарбниці місцевих громад, сплативши 77,7 млн грн цього платежу. Сплачена сума на 7,7 млн грн перевищує показники десяти місяців 2023 року.
Нагадаємо, плата за землю – це обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.
Платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, а об’єктами оподаткування земельним податком – земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, та земельні частки (паї), які перебувають у власності.
Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
Які документи необхідно подати разом з податковою декларацією про майновий стан і доходи фізичній особі, яка має статус внутрішньо переміщеної особи, для реалізації права на податкову знижку у зменшення оподатковуваного доходу на суми коштів, сплачених нею у вигляді орендної плати за договором оренди житла?
Разом з податковою декларацією про майновий стан і доходи необхідно подати:
копію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;
копію договору оренди житла;
копії платіжних та розрахункових документів, що підтверджують факт сплати (крім електронних розрахункових документів);
заяву, в якій зазначені відомості щодо відсутності умов, які не дають право на отримання податкової знижки згідно з нормами законодавства.
Додатковими документами, які підтверджують відсутність умов, що не дають права на отримання податкової знижки може бути Витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, інформація від структурних підрозділів з питань соціального захисту населення обласних, Київської міської райдержадміністрацій щодо адресної допомоги для покриття витрат на проживання тощо.
Більше про декларування доходів громадян – за посиланням: https://tax.gov.ua/deklaratsiyna-kampaniya-2024
Запитували – відповідаємо: яка ставка транспортного податку?
Відповідно до п. 267.4 ст. 267 розд. ХІІ Податкового кодексу України (далі – ПКУ) ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до п.п. 267.2.1 п. 267.2 ст. 267 ПКУ.
Звертаємо увагу, що на вебпорталі ДПС України функціонує розділ «Онлайн-навчання», який містить корисну інформацію з податкової тематики, навички заповнення податкової звітності та розуміння оптимальних механізмів сплати податкових платежів.
Для зручності користувачів всі матеріали розподілені за блоками. В одному з блоків можна ознайомитись з інформацією щодо майнових податків. Розміщений розділ «Онлайн-навчання» за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/onlayn-navchannya.