Сарненська районна державна адміністрація
Рівненська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

У яких випадках контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо припинення юридичної особи, фізичної особи - підприємця?

Дата: 22.05.2024 08:08
Кількість переглядів: 26

 Відповідно до абзацу п’ятого частини першої ст. 51 Господарського кодексу України від 16 січня 2003 року № 436-IV (далі – ГКУ) підприємницька діяльність припиняється на підставі рішення суду у випадках, передбачених ГКУ та іншими законами.

Підпунктом 20.1.37 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) визначено, що контролюючі органи мають право у випадках, встановлених законом, звертатися до суду щодо припинення юридичної особи та припинення фізичною особою – підприємцем підприємницької діяльності та/або про визнання недійсними установчих (засновницьких) документів суб’єктів господарювання.

Згідно з п. 67.2 ст. 67 ПКУ контролюючі органи в установленому законом порядку мають право звертатися до суду про винесення судового рішення щодо:

     припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб – підприємців;

     скасування державної реєстрації припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб – підприємців;

     скасування державної реєстрації змін до установчих документів.

 

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитись у ЗІР ДПС України


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь