Продаж товарів через мережу Інтернет потребує застосування РРО/ППРО
ГУ ДПС у Рівненській області нагадує суб’єктам господарювання, що правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій та програмних реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначає Закон України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг» із змінами (далі – Закон № 265).
Суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов’язані, зокрема, проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу програмні РРО зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених Законом № 265, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Це стосується і здійснення торгівлі через мережу Інтернет.
Звертаємо увагу, що податківці на постійній основі здійснюють моніторинг та аналіз інформації, розміщеної на доступних сайтах, інтернет-майданчиках, платформах, та встановлюють факти порушення вимог порядку проведення розрахункових операцій суб’єктами господарювання при здійсненні продажу товарів через мережу Інтернет.
Також вищевказана інформація надходить через чат-бот ДПС «StopViolationBot», Контакт-центр Інформаційно-довідкового департаменту ДПС та інші види комунікації.
Акцентуємо увагу, що дотримання вимог законодавства, безпосередньо чи опосередковано пов’язаного із поповненням державної скарбниці, є почесним та безкомпромісним обов’язком кожного платника податків нашої держави!
Крім того, видача чеків РРО/ПРРО є можливістю для покупців товарів захистити свої права як споживача.
Тож сподіваємось на високий рівень правової свідомості суб’єктів господарювання та належне виконання обов’язків платниками податків у сфері проведення розрахункових операцій.
Нагадаємо, що в ГУ ДПС в області щотижнево проводяться практикуми для підприємців, які мають намір працювати з безкоштовним ПЗ ПРРО ДПС, по встановленню таких ПРРО.
В ході практикуму працівники ГУ ДПС допоможуть зареєструвати: господарську одиницю,
програмний РРО (касу), касира. Для цього необхідно мати з собою: електронний цифровий підпис або електронні печатки у кількості, що відповідає кількості касирів, які будуть працювати на ПРРО; телефон, планшет, ноутбук, на який буде встановлюватись ПРРО ДПС.
Записатись для участі у навчанні можна: за телефонами (0362) 692-628, 692- 566, 063-851-84-94, або залишивши заявку через комунікаційну податкову платформу: rv.ikc@tax.gov.ua.
Більше про ПРРО – за посиланням http://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/ .