Платники Рівненщини сплатили понад 11 мільярдів гривень на забезпечення соціальних гарантій

Дата: 05.01.2024 11:43

«Платники податків Рівненщини минулого року сплатили до бюджету  11,2 млрд грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», – повідомив керівник Головного управління ДПС у Рівненській області Андрій Троцко. За його словами у 2023 році порівняно з 2022 роком сплата єдиного внеску зросла на 16 відсотків або на 1,6 млрд гривень.

Нагадаємо, що єдиний внесок є джерелом наповнення фондів соціального страхування, з яких здійснюються виплати пенсій, забезпечуються соціальні гарантії на випадок безробіття, нещасних випадків на виробництві чи професійних захворювань. Цей платіж, як відомо, сплачується з легальних доходів громадян. Тож позитивна динаміка надходжень єдиного внеску напряму залежить від зростання фонду оплати праці та легалізації доходів найманих працівників.

Важливо: несвоєчасно несплачений єдиний внесок призводить до втрати страхового стажу працівника, необхідного для призначення пенсій у майбутньому, адже періоди роботи зараховуються до страхового стажу лише за умови сплати страхових внесків у сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.