До відома одержувачів щомісячних компенсаційних виплат, які здійснювали догляд за особою з інвалідністю І групи, а також за особою, яка досягла 80- річного віку.

Дата: 20.12.2023 12:36

Фото без описуНагадуємо, що Урядовими рішеннями  з 01.01.2024 припиняється  виплата щомісячної компенсаційної виплати громадянам, які здійснювали догляд за особою з інвалідністю І групи, а також за особою, яка досягла 80- річного віку.

Пунктом 3 постанови Кабінету Міністрів України №1040 від             6 жовтня 2021 року «Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі»  установлений до 31 грудня 2023 року перехідний період для осіб, які отримують щомісячні компенсаційні виплати, призначені відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26 липня 1996 року № 832 Про підвищення розмірів державної допомоги окремим категоріям громадян”, для призначення таким особам компенсації відповідно до Порядку подання та оформлення документів, призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 вересня 2020 року № 859 “Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі”, або Порядку подання та оформлення документів, призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі, затвердженого цією постановою.

Врахувавши вищевикладене рекомендуємо з 01.01.2024 звернутись до органів місцевого самоврядування з питань здійснення догляду та виплати відповідних компенсацій.