Погашенню заборгованості з єдиного соціального внеску - особлива увага податківців
Як відомо, наявність заборгованості по сплаті єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) – це не лише недоотримання коштів державою, за рахунок яких формується дохідна частина Пенсійного фонду України, а ще й втрата громадянами права на соціальний захист.
Заборгованість платників Рівненщини зі сплати ЄСВ на початок листопада становила 136,3 мільйонів гривень. Тож податківці приділяють особливу увагу цьому питанню. Зокрема, проводяться спільні наради з органами Державної виконавчої служби, зустрічі з підприємствами – боржниками щодо необхідності своєчасної сплати та погашення заборгованості з ЄСВ тощо, а тим платникам, у яких виник борг, надсилаються вимоги про сплату недоїмки. На погашення вказаних у вимозі сум платнику надається десять календарних днів. У разі непогашення узгодженого боргу з ЄСВ, податкові органи надсилають до органів Державної виконавчої служби вимоги про сплату недоїмки.
Так, з метою зменшення заборгованості з ЄСВ та недопущення її зростання в майбутньому, за січень-жовтень поточного року Головним управлінням ДПС у Рівненській області було скеровано до органів виконавчої служби 2730 вимог про сплату недоїмки з ЄСВ на загальну суму 50,0 млн гривень. Відповідно платниками вже погашено 28,6 млн грн та загальна сума такої заборгованості зменшилась порівняно з початком року на 10,9 млн гривень.
Нагадаємо, що відповідно до чинного законодавства ЄСВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. Розстрочення та відстрочення заборгованості зі сплати ЄСВ не передбачено. Заборгованість не підлягає списанню. Строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені з єдиного внеску не застосовується. За наявності у платника одночасно зобов’язань зі сплати ЄСВ, зобов’язань по сплаті податків та інших обов’язкових платежів, передбачених законом, або зобов’язань перед іншими кредиторами - сплата єдиного внеску виконується в першу чергу і має пріоритет перед усіма іншими, крім зобов’язань з виплати заробітної плати.
Щоб дізнатися про наявність/відсутність заборгованості з ЄСВ потрібно особисто звернутися до органів ДПС з відповідною заявою, або безпосередньо переглянути інформацію щодо заборгованості в «Електронному кабінеті» (https://cabinet.tax.gov.ua/), обравши в меню «Стан розрахунків з бюджетом».