Ліцензування продажу підакцизних товарів додало бюджетам територіальних громад Рівненщини понад 17 мільйонів гривень

Дата: 20.09.2023 11:28

За вісім місяців 2023 року до місцевих бюджетів Рівненської області надійшло 17 млн 891 тис гривень плати за ліцензії на продаж підакцизної продукції.

Порівняно з січнем-серпнем минулого року надходження від плати за ліцензії зросли на 18 відсотків, або на 2,7 млн гривень.

Зокрема, платники сплатили:

• за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами – 13,8 млн гривень;
  • за ліцензії на право оптової торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами 2,3 млн гривень;
  • за ліцензіїї на право зберігання пального 0,589 млн гривень;
  • за ліцензії на право оптової та роздрібної  торгівлі пальним – 0,739 млн гривень.

Нагадаємо, ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями видаються територіальними органами ДПС. Для отримання ліцензії суб'єкт господарювання подає до органу ліцензування за місцем провадження діяльності заяву у довільній формі. У заяві про видачу ліцензії, зокрема, на роздрібну торгівлю алкогольними напоями зазначаються адреса місця торгівлі, перелік реєстраторів розрахункових операцій (РРО), програмних реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, а також інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери посвідчень РРО (книг обліку розрахункових операцій), фіскальні номери ПРРО, які знаходяться у місці торгівлі, та дата початку їх обліку в контролюючих органах.