Розпочинаються онлайн-курси для всіх, хто задіяний у системі шкільного харчування

Дата: 21.08.2023 12:43

Керівники закладів освіти, персонал шкіл та садочків, також батьки Рівненщини мають змогу пройти безкоштовні курси.

У рамках реформи шкільного харчування, яка ініційована першою леді України Оленою Зеленською, Мінагрополітики за підтримки Держпродспоживслужби та проєкту EU4SaferFood розробило спеціальні безкоштовні онлайн-курси.

Відтепер персонал, дотичний до дитячих їдалень, керівники шкіл і дитячих садочків, а також батьки можуть пройти навчання з практичного впровадження норм харчового законодавства у закладах освіти.

Навчання включає два курси. Базовий курс: «Практичні аспекти виконання закладами освіти вимог харчового законодавства» та поглиблений: «Впровадження у харчоблоках закладів освіти процедур, заснованих на принципах НАССР».

Курси призначені для:

- керівників та засновників навчальних закладів;

- працівників, які відповідають за розробку та впровадження процедур на основі принципів системи НАССР у їдальнях шкіл та дитячих садків;

- персоналу, який обробляє, готує або подає їжу у їдальнях шкіл та дитячих садків, а також обробляє та готує їжу в інших установах для шкільних і дитячих їдалень;

- батьків, які цікавляться системою шкільного харчування.

Під час навчання учасники отримають відповіді на такі питання:

- які вимоги харчового законодавства до організації харчування в закладах освіти?

- з якими нормативними актами в сфері безпечності харчових продуктів треба ознайомитися?

- як раціонально розподілити обов’язки між усіма зацікавленими організаціями?

- як уникнути непотрібних затрат коштів та часу?

- як правильно організувати та вести документування?

- програми-передумови (гігієнічні вимоги) – як впровадити і хто за що відповідає?

- які особливості застосування принципів НАССР у закладах освіти?

Після завершення базового курсу учасники, які успішно склали тестування отримають сертифікат. Він також дасть можливість продовжити навчання на поглибленому курсі.

Протягом 5 тижнів з дня відкриття курсів учасники мають можливість звернутися до авторів курсу із запитаннями або поділитися власними думками у розділі «Обговорення».

Курси будуть у постійному доступі для всіх бажаючих. ❗️Зареєструватися на них можна за посиланням: