Зміни до Податкового кодексу в частині справляння земельного податку

Дата: 17.05.2023 08:17

Головне управління ДПС у Рівненській області повідомляє, що 06 травня 2023 року набрав чинності Закон України від 11 квітня 2023 року № 3050-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо звільнення від сплати екологічного податку, плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно», яким внесено зміни до Податкового кодексу України, зокрема до розділу ХІІ додано ст.283¹ та внесено зміни до ст.283, в частині  справляння  земельного податку, а саме:

• не сплачується земельний податок за земельні ділянки:
  • забруднені вибухонебезпечними предметами;
  • непридатні для використання у зв’язку з потенційною загрозою їх забруднення вибухонебезпечними предметами, у випадку прийняття сільськими, селищними, міськими радами, військовими адміністраціями та військово-цивільними адміністраціями рішень про встановлення податкових пільг зі сплати місцевих податків та/або зборів у порядку, визначеному Кодексом;
  • доповнено статтею 2831 Кодексу щодо особливостей визначення земельного податку за земельні ділянки, що перебувають у консервації, або забруднені вибухонебезпечними предметами, або непридатні для використання у зв’язку з потенційною загрозою їх забруднення вибухонебезпечними предметами.

З текстом Закону №3050 можна ознайомитись за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3050-20#Text