Підприємці, які працюють на загальній системі оподаткування, подають декларацію за результатами 2022 року до 1 травня 2023 року

Дата: 12.04.2023 08:12

Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує підприємцям - фізичним особам, які працюють за загальною системою оподаткування, що декларація про майновий стан і доходи подається відповідно до пункту 177.5 статті 177 Податкового кодексу України (далі - Кодекс).

У зв’язку із набранням чинності Закону України від 15 серпня 2022 року № 2520-ІХ ,,Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сприяння розвитку волонтерської діяльності та діяльності неприбуткових установ та організацій в умовах збройної агресії Російської Федерації проти України” для фізичних осіб – підприємців (крім осіб, які перебувають на спрощеній системі оподаткування) встановлюється граничний термін подання податкової декларації про майновий стан і доходи за звітний податковий період рік до 1 травня року, що настає за звітним.

Фізичні особи – підприємці (крім осіб, які перебувають на спрощеній системі оподаткування) за результатами 2022 року подають податкову декларацію до 1 травня 2023 року включно (згідно підпункту 49.18.4 пункту 49.18.статті 49 Податкового кодексу України).

Відповідно до пункту 49.20 статті 49 Податкового кодексу, якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.

Звертаємо увагу, що 01.01.2023 введено в дію нову форму податкової декларації, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17.05.2022 № 143 ,,Про внесення змін до форми податкової  декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи”, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03.06.2022 за № 593/37929.

Також нагадуємо про запровадження Державною податковою службою України нового сервісу – предзаповнення декларації про майновий стан і доходи, який доступний в Електронному кабінеті. Сервіс є оптимально простим та надає можливість:

- визначивши лише період звітного року – отримати з Державного реєстру фізичних осіб – платників податку (далі – Державний реєстр) інформацію про нараховані (виплачені) доходи та нараховані (перераховані) податок на доходи фізичних осіб та військовий збір;

- надавши відповіді на запитання в анкеті (щодо категорії платника та виду отриманого доходу) – отримати попередньо заповнену декларацію на підставі даних Державного реєстру та відповідні додатки до декларації;

- додати до декларації копії первинних документів як додатки до декларації;

- перевірити декларацію та у разі необхідності доповнити інформацію з автоматичним перерахунком податкових зобов’язань.

Сервіс функціонує для: громадян, які зобов’язані декларувати свої доходи; фізичних осіб – підприємців, які перебували на загальній системі оподаткування;  осіб, які провадять незалежну професійну діяльність. Скористатися зазначеним сервісом також можуть особи, які заявляють право на податкову знижку.