Рівненщина: до бюджету надійшло понад 1,6 мільярда гривень податку на доходи фізичних осіб

Дата: 11.04.2023 11:58

З початку року платники податків Рівненщини сплатили до зведеного бюджету 1 млрд 641 млн грн податку на доходи фізичних осіб. Ця сума перевищила надходження січня-березня 2022 року на 827 млн гривень. Про це повідомили в Головному управлінні ДПС у Рівненській області.

Із загальної суми надходжень цього платежу державний бюджет отримав 347 млн грн, а до місцевих скарбниць перераховано 1 млрд 294 млн гривень. Зазначимо, що ПДФО є бюджетоформуючим податком для бюджетів громад, адже його частка в надходженнях до місцевих бюджетів сягає 78%. Тож розвиток громад напряму залежить від відповідального ставлення роботодавців до офіційного працевлаштування працівників та своєчасного перерахування податків із заробітної плати.

Нагадаємо, що суб’єкти господарювання, які нараховують та виплачують доходи на користь фізичних осіб, зобов’язані утримати податок на доходи фізичних осіб та сплатити його до бюджету. Податок нараховується податковими агентами за ставкою 18 % від доходів громадян – зарплат, премій, інших додаткових виплат та виплат за договорами цивільно-правового характеру.