Підприємства та компанії Рівненщини сплатили 75 млн грн податку на прибуток

Дата: 22.03.2023 12:02

В Головному управлінні ДПС у Рівненській повідомляють, що за січень - лютий 2023 року юридичні особи  сплатили до зведеного бюджету 75 млн гривень податку на прибуток підприємств. Із цієї суми до державного бюджету було спрямовано 67,5 млн гривень, а до місцевого бюджету – 7,5 млн гривень.

Нагадаємо, що порядок обчислення та сплати податку на прибуток підприємств визначено статтею 137 Податкового кодексу України. Платіж нараховується платником самостійно. Базова ставка податку на прибуток підприємств становить 18 відсотків.

Об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень Податкового кодексу України.