ІНФОРМАЦІЙНА ПАМ’ЯТКА ЩОДО ДЕКЛАРУВАННЯ ЗМІНИ ЦІН !

Дата: 28.07.2022 09:52

Фото без описуСарненське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області з метою забезпечення цінової стабільності в умовах воєнного стану, та на виконання постанов Кабінету Міністрів України  від 06.03.2022 № 223 «Про внесення зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 25.12.1996 № 1548 та розпорядження Рівненської військової  державної адміністрації від 04.03.2022 № 13, ІНФОРМУЄ:

Постановою Кабінету Міністрів України від 22.04.2020 №341 (зі змінами) (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/341-2020-%D0%BF#Text),запроваджено державне регулювання цін шляхом декларування зміни роздрібних цін на продукти харчування, які мають істотну соціальну значущість:

• Крупа гречана
  • Цукор-пісок
  • Борошно пшеничне вищого сорту
  • Макаронні вироби вітчизняного виробництва (вермішель з борошна пшеничного вищого сорту)
  • Молоко пастеризоване жирністю 2,5 відсотка (у плівці)
  • Хліб житньо-пшеничний
  • Яйця курячі категорії С1
  • Птиця (тушка куряча, четвертина тушки курячої)
  • Вода мінеральна негазована
  • Масло вершкове жирністю 72,5 відсотка
  • Природний газ
  • Електрична енергія
  • Бензин марки А-92
  • Бензин марки А-95
  • Дизельне пальне
  • Батон
  • Олія соняшникова рафінована

Обов’язок декларування зміни роздрібних цін на товари виникає у суб’єкта господарювання у разі збільшення роздрібної ціни на товар у порівнянні з попередньо задекларованою роздрібною ціною:

- на 15 % і більше - за 30 днів до початку застосування роздрібної ціни, яка декларується, без урахування дня декларування;

- на 10 % і більше, але менше ніж 15 відсотків, - за 14 днів до початку застосування роздрібної ціни, яка декларується, без урахування дня декларування;

- на 5 % і більше, але менше ніж 10 відсотків, - за три дні до початку застосування роздрібної ціни, яка декларується, без урахування дня декларування.

Ознайомитись з інструкцією порядку декларування роздрібних змін  можна  сайті Держпродспоживслужбиза посиланням: https://dpss.gov.ua/kontrol-u-sferi-cinoutvorennya/deklaruvannya-rozdribnih-cin.

Звертаємо увагу суб’єктів господарювання, що постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236 (зі змінами) (https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vstanovlennya-karantinu-ta-zaprovadzhennya-obmezhuvalnih-protiepidemichnih-zahodiv-1236-091220) встановлено граничний рівень торгівельної надбавки в розмірі не більш як 10 % з урахуванням рекламних, маркетингових послуг, послуг з підготовки, обробки, пакування, інших послуг, пов’язаних з реалізацією відповідних товарів кінцевому споживачу на продовольчі товари вітчизняного виробництва: як борошно пшеничне вищого сорту, молоко пастеризоване у плівці жирністю 2,5%, хліб житньо-пшеничний, яйця курячі категорії С1, тушка куряча, четвертина тушки курячої, батон, олія соняшникова рафінована.

Головне управління Держпродспоживслужби в Рівненській області закликає суб’єктів господарювання не допускати необґрунтованого підвищення цін на товари, що мають соціальну значущість для населення.

У випадку виникнення необхідності щодо додаткових роз’яснень та інформації, звертайтеся до сектору контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області за телефоном: (098)87668738.

Окремо інформуємо, що протягом періоду воєнного стану дозволено здійснення позапланових заходів державного нагляду (контролю) в окремих сферах, зокрема щодо запобігання неконтрольованому зростанню цін на товари, які мають істотну соціальну значущість. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/303-2022-%D0%BF#Text