Сарненська районна державна адміністрація
Рівненська область

Центр протидії дезінформації при РНБО України підготував кілька порад, як захиститись на випадок загрози радіоактивного ураження

Дата: 04.03.2022 14:21
Кількість переглядів: 35

??Щоб вберегти щитоподібну залозу, яка найперше страждає, необхідно в разі реальної загрози радіоактивного зараження одноразово вжити йод. Це або аптечний препарат в таблетках "Калій йодид", або звичайний 5-процентний розчин йоду.

?Увага! Вживати лише один або інший препарат, лише за інструкцією, не перевищувати дозування!

Отже, за 30-40 хвилин до ймовірного ураження, або ж в перші години після оголошення тривоги:

- Калій йодиду. Дозування: УВАГА?При радіоактивній загрозі дорослі люди старші 2 років - 125 мг (половину таблетки) один раз! Дітям до 2-х років - 40 мг (шосту частину таблетки) також лише одноразово!

- 5-процентний розчин йоду. Дозування: дорослим від 14 років - одноразово випити розчинених у воді або молоці 40 крапель йоду. Дітям від 5 до 14 років – разова доза 20 крапель. Дітям від 2 до 5 років - розведеним у воді розчином з 20 крапель нанести «йодну сітку». Дітям молодше 2 років те ж саме, але зробити розчином з 10 крапель.

У приміщенні слід:

− загерметизувати вікна, двері та вентиляційні люки;

− продукти харчування загорнути в герметичну упаковку;

− захистити органи дихання найпростішими засобами індивідуального захисту;

− щоденно проводити вологе прибирання, бажано із застосуванням миючих засобів;

− їсти лише у закритих приміщеннях;

− перед їжею ретельно мити руки.

Поза приміщенням:

− при виході з приміщення обов'язково використовувати засоби індивідуального захисту;

− максимально обмежити час перебування на відкритій території;

− перед входом до приміщення обов'язково вимити взуття водою або ретельно обтерти мокрою ганчіркою, утилізувати найпростіші засоби індивідуального захисту органів дихання.