Територіальні громади Рівненщини отримали понад 138 млн гривень податку на нерухоме майно

Дата: 20.01.2022 13:57

Впродовж 2021 року платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплатили до місцевих бюджетів Рівненської області  138,4 млн грн цього платежу. Це перевищило надходження  2020 року на 35 відсотків, або 35,8 млн гривень.

Значна частка надходжень припадає на власників нерухомості – юридичних осіб і становить майже 66 відсотків від сплаченого платежу. Вони перерахували понад 90,7 млн грн податку на нерухоме майно. Додатково місцеві скарбниці отримали від юросіб 14,6 млн грн, оскільки сплатили на 19 відсотків більше, ніж очікували. Порівняно з 2020 роком надходження збільшилися на 48 відсотків, а це плюс 29,4 млн гривень.

Жителі області сплатили за нерухомість майже 47,7 млн грн цього платежу, що перевищило надходження 2020 року на 6,5 млн грн, а очікування – на 1,8 млн гривень.

В Головному управлінні ДПС у Рівненській області нагадують, що ставка податку на нерухомість встановлюється органами місцевого самоврядування в залежності від типу об’єктів та їх місцезнаходження у відсотках до мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного року, та не може перевищувати 1,5 відсотка за 1 квадратний метр.

Оскільки у 2022 році податок нараховується громадянам за звітний 2021 рік, то ставка податку розраховується виходячи із мінімальної заробітної плати, встановленої на 01.01.2021, яка складала 6 000 гривень (таким чином, максимальна ставка за метр квадратний не може перевищувати 90,0 грн (6 000 * 1,5  відс.).

Отже, сума податку залежить від ставки податку встановленої відповідною місцевою радою за місцезнаходженням кожного об’єкта нерухомості та загальної площі таких об’єктів.