Також дивіться новини на facebook.com

Усе для дітей

      З поміж багатьох обов'язків родини чи не найголовнішим є виховання дітей. Однак, прикро констатувати той факт, що далеко не всі мають ясне уявлення про те, як домогтися бажаної мети. Часто, батьки не надають цьому процесу великого значення й не квапляться займатися вихованням своїх дітей. Не усвідомлюють того факту, що неприємності, які трапляються з їхніми дітьми (обман, жорстокість, черствість, байдужість, паління, уживання наркотиків чи спиртних напоїв), є наслідком неправильного виховання в родині. Аби дитина була щасливою, необхідна тісна злагоджена співпраця виховної роботи школи і сім’ї.
      14 лютого у БДМ м.Сарни з ініціативи районного відділу освіти, було проведено «круглий стіл» за участю голів батьківських комітетів навчальних закладів району з теми: «Формування моральних та духовних цінностей попередження антигромадських проявів в учнівському середовищі шляхом координації зусиль школи, батьків та громадськості». Були запрошені й представники влади, медицини, правоохоронних органів.
      Розпочала засідання начальник відділу освіти райдержадміністрації Людмила Макриця. Вона зазначила, що спільна робота вчителів та батьків у вихованні дітей надзвичайно важлива, а надто тоді, коли вони переживають складні періоди в житті Головна турбота такої спільної роботи – зробити все для того, щоб дитина в сім’ї і в школі ні на хвилину не залишалася в ізоляції, не допустити того, щоб вона втратила жагу до життя, ступила б на хитку стежину злочинності. «Якщо ми спільними зусиллями не знайдемо підхід до дітей, ми їх втратимо» – наголосила керівник галузі.
      В свою чергу практичний психолог Сарненського ЗОШ ІІ ступеня економіко-правового ліцею «Лідер» Ляшкевич О.Й. ознайомила батьків із діяльністю психологічної служби ліцею. Вона акцентувала увагу на тому, що відвідування батьками школи не має носити для дитини характер залякування. Адже за таких умов не може бути довірливих відносин між дітьми та батьками. Виховання має тоді позитивні результати коли зберігається принцип єдності вимог до дитини.
      Про проблеми формування у неповнолітніх здорового способу життя говорила на зібранні дитячий гінеколог Зіглевська Г.А. Вона зазначила що за рік у районі трапляється близько 20 пологів де мамами стають дівчатка 16-17 років. Кількість абортів у юному віці також зростає.
      В свою чергу начальник служби у справах дітей Сарненської РДА Шевчук І.В. вела мову про соціально-правовий захист дітей району. За словами Іванни Володимирівни, у минулому році , на сарненщині, за участі неповнолітніх, сталося 47 злочинів. Здебільшого це крадіжки, хуліганства, нанесення тілесних ушкоджень та інше. Профілактичні рейди, які проводять працівники служби спільно із учителями, по закладах дозвілля району засвідчують, що здебільшого, батьки не цікавляться життям своїх чад, або ж навпаки впевнені у тому що добре знають дітей і не контролюють їхнє дозвілля. А це в свою чергу призводить до того, що діти попадають під вплив сумнівних компаній . Туди де легко можна згубити юну душу.
      Про забезпечення захисту дітей від будь-яких форм фізичного або психічного насильства, під час засідання «круглого столу», розповіла старший помічник прокурора Сарненського району, молодший радник юстиції Барбашова О.В. У виступі вона зазначила, що насильство в родинах - це проблема не лише неблагополучних сімей . Насильство на фоні сімейного благополуччя, набуває загрозливих розмірів. Фахівці стверджують, що найбільше потерпають від насильства в сім’ї неповнолітні діти. А тому турбота про підростаюче покоління, реалізація прав і свобод дитини - святий обов’язок, батьків, школи, громадськості.
      Вчитель християнської етики Сарненської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 Кузьмич В.В акцентував увагу на актуальній темі виховання шкільної молоді на засадах християнсько-моральних цінностей. Адже на таких уроках дітям прищеплюється низка добрих почуттів: милосердя, любов до ближнього, співчуття.
      Уважно вислухали батьки й виступ голови учнівського самоврядування Оксани Оленіч, а говорила лідерка учнівського руху про негативні явища в молодіжному середовищі. В свою чергу представник батьківського комітету Гриневич П.Г. повідав про злагоджену співпрацю батьківської громадськості та педагогічного колективу Чудельської ЗОШ І-ІІІ ступенів щодо виховання підростаючого покоління.
      З метою тісної взаємодії батьків , школи, громадськості у вихованні дітей, під час засідання «круглого столу» вирішили обрати голову батьківського комітету району. Відтепер опікуватися проблемами дітей працівникам освітньої галузі будуть допомагати й представники батьківської ради дванадцяти освітніх округів на чолі із головою новоствореного громадського об’єднання Зарембою О.Б.
      Учасники районного «круглого столу» обговоривши питання співпраці навчальних закладів та батьківської громадськості одноголосно прийняли резолюцію, сподіваючись на її змістовний результат .
ПрикріпленеРозмір
Резолюція.doc23.5 кб


Додати коментар

  • Адреси Інтернет та e-mail будуть автоматично перетворені на лінки.
  • Дозволені теги HTML: <p> <a> <span> <div> <h1> <h2> <h3> <h4> <h6> <h6> <em> <map> <area> <hr> <br> <br /> <i> <strong> <b> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <table> <tr> <td> <img> <b> <u> <font> <del> <ins> <sub> <sup> <quote> <blockquote> <pre> <address> <code> <cite> <embed> <object> <strike> <caption> <table> <tbody>
  • Рядки і параграфи з нового рядка робляться автоматично.

Більше інформації про форматування