Також дивіться новини на facebook.com

На Сарненщині вшанували пам'ять жертв голодоморів та політичних репресій

      26 листопада - скорботний день для всього українського народу. Голодомор 1932-1933-го років назавжди увійшов в нашу історію як велика трагедія, наслідки якої затьмарили своєю жахливістю навіть воєнні лихоліття. Мільйони безневинних українців - чоловіків, жінок, дітей померли голодною смертю в результаті безжального сталінського режиму. Це не просто історична минувшина, а незагоєна фізична і духовна рана українського народу, яка пекучим болем пронизує пам’ять багатьох поколінь.
      До Дня пам’яті жертв голодомору та політичних репресій в м. Сарни було проведено мітинг-реквієм за участю голови райдержадміністрації Анатолія Остапчука, голови районної ради Миколи Драганчука, представників духовенства, колективів підприємств, установ організацій, учнівської молоді району. Учасники мітингу вшанували світлу пам'ять невинних жертв хвилиною мовчання та поклали до пам’ятного знаку жертвам голодоморів квіти і лампадки.
       «Сумні спогади про ті трагічні сторінки історії щемливо торкаються сердець кожного з нас. Сьогодні, нажаль, ми не можемо вернути час назад та виправити ті лихі події далеких 1932-1933 років. Та наш синівський обов’язок – зробити все, аби зболена пам'ять про заморених голодом, розстріляних, закатованих була живою для нинішніх та прийдешніх поколінь, аби ніколи не допустити подібного на нашій українській землі та в світі, берегти мир і спокій, жити у злагоді і порозумінні», - сказав, звертаючись до учасників мітингу, Анатолій Остапчук.
      В цей траурний день жалобні заходи пройшли в усіх населених пунктах району. В храмах було відправлено панахиди та молебні за усіх, кого забрала голодна смерть, на будівлях підприємств, установ, організацій було приспущено Державний прапор України, пов’язаний чорною стрічкою,  обмежено проведення розважальних заходів. А з настанням темряви у домівках жителів краю запалали свічки в знак вічної пам’яті мільйонів українців, що стали жертвами голодоморів та політичних репресій.
 
Сектор з питань внутрішньої політики
та зв’язків з громадськістю
апарату райдержадміністрації


Додати коментар

  • Адреси Інтернет та e-mail будуть автоматично перетворені на лінки.
  • Дозволені теги HTML: <p> <a> <span> <div> <h1> <h2> <h3> <h4> <h6> <h6> <em> <map> <area> <hr> <br> <br /> <i> <strong> <b> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <table> <tr> <td> <img> <b> <u> <font> <del> <ins> <sub> <sup> <quote> <blockquote> <pre> <address> <code> <cite> <embed> <object> <strike> <caption> <table> <tbody>
  • Рядки і параграфи з нового рядка робляться автоматично.

Більше інформації про форматування