Також дивіться новини на facebook.com

Мінцифри почало збір офіційних заявок для отримання інтернет-субвенції

До 28 травня включно триватиме прийом офіційних заявок від голів громад для участі у проекті “Інтернет-субвенція”. Заповнити заявку можна на порталі Дія: https://bit.ly/3hxQgfY.

Під час подання заявок варто звернути увагу на головні критерії відбору — ціну і соціальний ефект. Субвенцію отримає громада на ті села, яким від найменшої суми фінансування буде найбільше користі. Пріоритетність населених пунктів визначатиметься за формулами, що визначені у постанові КМУ, які враховують кількість жителів сіл і кількість об’єктів соціальної інфраструктури (шкіл, дитсадків, ЦНАПів, медзакладів, бібліотек та інших соцоб’єктів).

У проекті йдеться виключно про оптичні мережі.

“Оптичний інтернет на сьогодні — це безальтернативний спосіб забезпечення стійкого, надійного швидкісного інтернету. Ця технологія буде актуальна ще найближчі 10-15 років щонайменше і саме її отримають більше 3 тис. українських сіл уже у 2021 році”, — зазначив заступник Міністра цифрової трансформації з розвитку цифрової інфраструктури Олександр Шелест.

У державному бюджеті України на 2021 рік закладені 500 млн грн на проект “Інтернет-субвенція”. Щоб успішно його втілити, Мінцифри створило окремий сайт, де можна дізнатися усі подробиці отримання фінансування і стежити за перебігом проекту в реальному часі.

На підготовчому етапі до Мінцифри надійшло 762 заявки. Усі попередньо зареєстровані громади отримають 2 сповіщення про старт подання офіційних заявок: лист-повідомлення від Мінцифри на електронну пошту, дзвінок на вказаний у попередній заявці номер телефону (автообдзвін здійснить партнерська компанія Binotel).

Під час офіційного подання заявок у Мінцифри очікують ще більше охочих отримати фінансування на інтернетизацію сіл, адже досі оптичні технології недоступні більш як 3 млн українців у 15 тис. сіл.