Також дивіться новини на facebook.com

На Сарненщині вшанували пам'ять Січових Стрільців


Сьогодні в м. Сарни на громадському кладовищі  з нагоди 102-ї річниці визволення м. Сарни Січовими стрільцями від більшовиків, відбулося вшанування пам’яті героїв, що загинули в бою визволяючи місто у 1919 році.

У пам’ятному заході взяла участь перший заступник голови Сарненскої райдержадміністрації Людмила МАРИНІНА.

У знак пам'яті про Січових стрільців присутні поклали квіти до пам’ятного знаку, вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання та традиційно посадили кущ калини.

Нагадаємо, що лютий 1919 року був одним з найдраматичніших періодів в історії молодої Української держави: після жорстоких боїв під тиском переважаючих сил більшовиків уряд і військо залишили Київ. Тимчасовою столицею держави стало Рівне, куди разом з урядом прибув голова Директорії та головний отаман військ УНР Симон Петлюра. Починаючи з 17 лютого, точилися запеклі бої з більшовиками. Українське військо у них отримало перемогу. Були звільнені Костопіль, Березне, Немовичі, Моквин і вкрай важливий стратегічний залізничний вузол Сарни. Більшовики у тих боях зазнали великих втрат. Немало полягло і українських вояків. Тільки у Сарнах в братській могилі їх 245.

 Додати коментар

  • Адреси Інтернет та e-mail будуть автоматично перетворені на лінки.
  • Дозволені теги HTML: <p> <a> <span> <div> <h1> <h2> <h3> <h4> <h6> <h6> <em> <map> <area> <hr> <br> <br /> <i> <strong> <b> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <table> <tr> <td> <img> <b> <u> <font> <del> <ins> <sub> <sup> <quote> <blockquote> <pre> <address> <code> <cite> <embed> <object> <strike> <caption> <table> <tbody>
  • Рядки і параграфи з нового рядка робляться автоматично.

Більше інформації про форматування