Також дивіться новини на facebook.com

У 2021 році на Рівненщині виїзд бригад швидких на виклик залежатиме від стану пацієнта

     Приїзд парамедиків на виклик жителів Рівненщини відтепер залежатиме від стану пацієнта. Це передбачено постановою Уряду, що набула чинності з 1 січня 2021 року.

     Тепер працівники обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф плануватимуть свою роботу залежно від стану пацієнта, що поділяють на чотири категорії: критичні, екстрені, неекстрені і непрофільні.

     «Категорію визначатиме диспетчер-оператор Центру екстреної медичної допомоги. Всі виклики нашої області надходять в єдину диспетчерську у Рівному. Далі наш фахівець відправляє на виклик найближчу бригаду. Час прибуття машини екстреної допомоги залежить від стану пацієнта та обставин подій виклику», - зазначив в.о директора КП «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Рівненської обласної ради Андрій Бортнік.

     Критичний стан – це стан, який безпосередньо загрожує життю людини.

   Симптоматика: відсутність дихання або неефективне дихання, сильна кровотеча, стани, зумовлені впливом зовнішніх чинників (удар струмом, блискавкою тощо), інтоксикація чи отруєння.

    Прибуття швидкої за 10 хв.

     Екстрений стан – це стан пацієнта, який загрожує життю та здоров’ю і може різко погіршитися у разі несвоєчасного надання допомоги.

     Прибуття швидкої за 10 хв.

     Неекстрені - пацієнт не перебуває в невідкладному стані, втім потребує огляду медпрацівника.

     Симптоматика: підвищена температура, артеріальний тиск або підозра на пневмонію.

     У таких випадках диспетчер радить звернутися до сімейного лікаря або ж надає консультацію. Такий виклик може бути переданий до чергового центру первинної медико-санітарної допомоги. Якщо не буде можливості виїхати до пацієнта лікарю ПМСД – диспетчер направить до нього бригаду «швидкої», яка не виконує критичні або екстрені виклики.

     Непрофільні - стан, який не є невідкладним та не потребує надання медичної допомоги в межах компетенції бригад екстреної медичної допомоги.

      До цієї категорії належать звернення стосовно хворих/постраждалих, стан яких не є невідкладним та не потребує надання медичної допомоги в межах передбачених кваліфікаційними вимогами працівників бригад екстреної медичної допомоги. Пацієнт не потребує оцінки стану здоров’я на місці та при потребі йому може бути надано дистанційну медичну консультацію щодо причини звернення.

     Диспетчер радить звернутися до сімейного лікаря.

     Раніше виклики поділялися на екстрені та неекстрені, а доїзд швидкої залежав від територіального принципу: у сільській місцевості (доїзд бригади до 20 хв), у місті - 10 хв.