Також дивіться новини на facebook.com

П Р О Т О К О Л № 15 засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Сарненського району

 

П Р О Т О К О Л № 15

засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Сарненського району

 

07 листопада  2019 року                                                                                м.Сарни

 

Головував: в. о. голови адміністрації,  в. о. голови комісії І.Назарець

Присутні: члени  комісії та запрошені за списком .

 

 

Питання І. Про стан готовності органів управління та сил цивільного захисту району до попередження, ліквідації аварій та надзвичайних ситуацій в осінньо-зимовий період 2019-2020 років

 

Виступили: (Доповідь Мосійчук С.П., Сварицевич О.В., співдоповідь Пупко Т.В., Якимчук О.Г.)

Заслухавши доповіді та за результатами обговорення, комісія

 

ВИРІШИЛА:

1. Керівникам структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, виконавчим комітетам міської, селищних та сільських рад відповідно до повноважень:

1.1. Забезпечити неухильне виконання заходів з підготовки підприємств паливно-енергетичного комплексу, житлово-комунального господарства та об'єктів соціальної сфери до стабільної роботи в осінньо-зимовий період              2019-2020 років, планів заходів щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру і пожежної безпеки.

1.2. Підготувати інженерну, спеціальну і снігоочисну техніку, автомобілі підвищеної прохідності, пересувні електростанції, пункти обігріву та життєзабезпечення до застосування їх на випадок виникнення надзвичайних ситуацій.

1.3. Уточнити розрахунки сил і засобів, що можуть бути залучені до виконання робіт з попередження і ліквідації надзвичайних ситуацій, характерних для осінньо-зимового періоду, та плани взаємодії при виконанні спільних заходів під час ускладнення погодних умов.

1.4. Поповнити запаси матеріальних галузевих та місцевих резервів для виконання заходів, спрямованих на ліквідацію наслідків надзвичайних ситуацій і надання термінової допомоги постраждалому населенню за рахунок коштів місцевих бюджетів.

1.5. Організувати посилений нагляд за висотними спорудами та механізмами, об'єктами розміщення реклами щодо їх стану до дії вітрових навантажень.

1.6. Посилити роз'яснювальну роботу серед населення, у тому числі в засобах масової інформації, щодо правил безпечної поведінки під час можливих надзвичайних подій та аварій в умовах осінньо-зимового періоду.

До 30.11.2019

2. Сарненському РС  ГУ ДСНС України у Рівненській області спільно з виконавчими комітетами міської, селищних та сільських рад:

2.1. Визначити приміщення, які можливо пристосувати під пункти обігріву. У разі ускладнення погодних умов, з метою недопущення загибелі населення внаслідок переохолодження, організувати розгортання та роботу пересувних і стаціонарних пунктів обігріву для населення.

2.2. Передбачити та створити необхідний запас твердого палива, продуктів харчування, майна на випадок розгортання пунктів обігріву.

До 10.11.2019

2.3. Здійснювати контроль за організацією роботи та координацію роботи пунктів обігріву.

Постійно

3. Сарненському РЕМ ПрАТ «Рівнеобленерго» та Сарненському відділенню ПАТ «Рівнегаз» протягом опалювального сезону 2019-2020 років забезпечити надійне електро-, газопостачання житлово-комунальних об’єктів району.

             З 07.10.2019 до 15.04.2020

4. «Сарненська ДЕД» філія Рівнеоблавтодор, відділ житлово-комунального господарства та екології райдержадміністрації, відділ містобудування, архітектури та інфраструктури райдержадміністрації:

4.1. Завершити заготівлю посипочних та пально-мастильних матеріалів відповідно до розрахункових потреб.

4.2. Організувати та провести технічне обслуговування і ремонт всієї дорожньої та снігоприбиральної техніки.

4.3. Спільно із відділом організації несення служби в м Сарни Управління патрульної поліції в Рівненській області Департаменту патрульної  поліції, органами місцевого самоврядування уточнити місця відстою автотранспорту на дорогах міжнародного та державного значення у разі прийняття рішення щодо обмеження, або припинення руху по ним внаслідок ускладнення погодних умов.                                                                                              До 15.11.2019

 

5.  ДПРЗ-5 ГУ ДСНС України у Рівненській області :

5.1. Підготувати інженерну техніку і бути в готовності до її застосування на випадок ліквідації великих снігових заносів на шляхах та в населених пунктах району.

    5.2. Підготувати мобільні пункти обігріву, майно та пристосування для пунктів обігріву у населених пунктах району і бути готовим до їх розгортання.

Постійно протягом осінньо-зимового періоду 2019-2020 років

6. Сарненській метеостанції, відділ містобудування, архітектури та інфраструктури райдержадміністрації, «Сарненській ДЕД» філія Рівнеоблавтодор, відділом організації несення служби в м Сарни Управління патрульної поліції в Рівненській області Департаменту патрульної  поліції, Сарненський РС ГУ ДСНС України у Рівненській області, сектору цивільного захисту населення райдержадміністрації уточнити порядок оперативного інформування учасників дорожнього руху про надзвичайні ситуації, ускладнення метеорологічних та інших умов дорожнього руху.

Постійно

         7.  Керівникам структурних підрозділів райдержадміністрації та закладів охорони здоров’я району, Сарненському РС ГУ ДСНС України, виконавчим комітетам міської, селищних та сільських рад:

7.1. Забезпечити розроблення (уточнення) Планів реагування органів управління та сил цивільного захисту закладів охорони здоров’я, освіти, культури, соціального захисту населення, організувати накопичення матеріальних резервів на випадок погіршення погодних умов.

7.2.   Організувати перевірки об'єктів найбільш уразливих
категорій споживачів (школи, лікарні, дитячі садки, інтернати, водозабори,
каналізаційно-насосні станції тощо) і вжити заходів щодо забезпечення цих
об'єктів автономними джерелами живлення та їх готовності до роботи в умовах низьких температур.

До 30.11.2019

7.3. Забезпечити систему у підготовці учасників навчально-виховного процесу галузі до захисту та дій у надзвичайних ситуаціях відповідно до вимог програм загальної та спеціальної підготовки з урахуванням вимог наказу ДСНС України від 06.06.2014 № 458.

7.4. Забезпечити проведення об’єктових тренувань з працівниками закладів, учнями та студентами з відпрацюванням дій на випадок виникнення надзвичайних ситуацій відповідно до вимог Порядку організації та проведення спеціальних об’єктових навчань і тренувань з питань цивільного захисту, затвердженого наказом МВС України від 11.09.2014 № 931.

                                До 30.11.2019

 

 

 8. КНП «Сарненська ЦРЛ», КНП «Сарненський ЦПМСД»:

8.1. Забезпечити чергування на пунктах обігріву медичних працівників з метою своєчасного надання кваліфікованої медичної та медико-психологічної допомоги громадянам.

Постійно, на час розгортання пунктів обігріву

8.2. Спільно з Сарненським РС ГУ ДСНС України у Рівненській  області організувати та провести у медичних закладах району навчання з евакуації хворих та персоналу на випадок виникнення аварійних чи надзвичайних ситуації у осінньо-зимовий період 2019-2020 років.

                                  До 01.12.2019

9. Виконавцям про хід виконання заходів інформувати сектор цивільного захисту населення райдержадміністрації до 20 листопада                  2019 року.

10. Контроль за виконанням рішення покласти на сектор цивільного захисту населення райдержадміністрації.

 

 

 

Питання ІІ. Про стан готовності до опалювального сезону 2019-2020 років та безпеки при експлуатації внутрішньо-будинкових систем газопостачання, димових та вентиляційних каналів житлового фонду району.

 

Виступили: (Доповідь Пупко Т.В., співдоповідь Дебелий В.М.,                    Місько О.О.)

Заслухавши доповідь та за результатами обговорення, комісія

 

ВИРІШИЛА:

1.Відділу житлово ‑комунального господарства та екології  райдержадміністрації, відділу містобудування, архітектури та інфраструктури райдержадміністрації, виконавчим комітетам міської, селищних та сільських рад спільно з Сарненським відділенням АТ «Рівнегаз»:

            1.1. Забезпечити надійне управління та ефективну експлуатацію, надання необхідного рівня і якості послуг населенню, а також контроль за технічним станом, використанням та утриманням об’єктів нерухомого майна усіх форм власності протягом опалювального сезону.

1.2. Забезпечити неухильне виконання планів заходів з підготовки підприємств паливно-енергетичного комплексу, житлово-комунального господарства до стабільної роботи в осінньо-зимовий період 2019-2020 років. Не допустити виникнення аварій на об’єктах теплового та газового господарств. Уточнити плани реагування на виникнення аварій, надзвичайних ситуацій, евакуаційних заходів, планів щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру і пожежної безпеки.

                                                                                                 Постійно

            1.3. На період опалювального сезону організувати забезпечення виконання робіт з перевірки та прочистки димових і вентиляційних каналів.

             1.4. Забезпечити укладання Актів розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін з АТ «Рівнегаз».

            1.5. Згідно укладених актів розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін забезпечувати належну експлуатацію системи газопостачання будинків шляхом укладення договорів на проведення технічного обслуговування та поточного ремонту внутрішньо-будинкових газових мереж із суб’єктами господарювання, що мають право на виконання таких робіт.

До 01.12.2019

               1.6. Встановити контроль за дотриманням порядку перепланування квартир (димових та вентиляційних каналів), недопущення випадків самовільної установки газових приладів, їх переобладнанням без необхідних проектних рішень. При виявленні таких фактів вживати дієвих заходів відповідно до законодавства.

Постійно

              1.7. Вжити заходів безпеки щодо встановлення сигналізаторів загазованості, електромагнітних клапанів тощо в житлових будинках та квартирах, де проживають громадяни з фізичними та психічними вадами.

                                                                           Протягом 2020 року

             1.8. Активізувати роботу адміністративних комісій на порушників правил безпеки при використанні газу в побуті, при виявленні несанкціонованих підключень до систем газопостачання, втручання в роботу та конструкцію вентиляційних та димових каналів.

Постійно

            1.9. Посилити роз’яснювальну роботу серед населення та організувати проведення постійної профілактичної роботи із неблагополучними сім’ями та одинокими громадянами похилого віку, які проживають у багатоповерхових будинках з роз’яснення заходів безпеки при експлуатації газового обладнання.

Постійно

2. Сарненському відділенню АТ «Рівнегаз»:

2.1. Забезпечити виконання організаційно-технічних заходів, спрямованих на надійне та безаварійне газопостачання споживачів, запобігання аваріям та нещасним випадкам при використанні газу в побуті, дотримання законодавства у цій сфері.

Постійно

2.2. При проведенні планового технічного обслуговування внутрішньо-будинкового газового обладнання, доводити до відома власників приватних будинків та квартир про особисту відповідальність за утримання димових та вентиляційних каналів у технічно-справному стані, своєчасне проведення їх перевірки та прочищення.

Постійно

3. Контроль за виконанням рішення покласти на відділ житлово-комунального господарства та екології райдержадміністрації, якому звіт про виконання протокольного рішення надати в секретаріат Комісії до                         20 квітня 2020 року.

 

 

 

ІІІ питання: Про стан створення та функціонування підрозділів добровільної пожежної охорони. Затвердження переліку підприємств, установ та організацій, де рекомендується створення добровільних пожежних дружин (команд) на 2020 рік.

 

Виступили: (Доповідь Мосійчука С.П.)

Заслухавши доповідь та за результатами обговорення, комісія

 

ВИРІШИЛА:

 

               1. Затвердити Перелік підприємств,устанв та організацій, де рекомендується створення добровільних пожежних команд (дружин) на території району у 2020 році:

 

Клесівська селищна рада

с Карасин, вул.Центральна,1

Клесівська селищна рада

с Карпилівка, вул.Незалежності,41

Вирівська сільська рада

с Вири, вул.Центральна,2а

Селищенська сільська рада

с Селище, вул.44 річчя Перемоги,2

Люхчанська сільська рада

с Люхча, вул. Центральна,77

Стрільська сільська рада

с Стрільськ, вул.Чаплинко,10

Ремчицька сільська рада

с Ремчиці, вул.Перемоги,24

Костянтинівська сільська рада

с Костянтинівка, вул. Шевченка,11

Степанська селищна рада

с Кузьмівка,вул.Кузнецова,85

 

2. Сарненському РС ГУ ДСНС України у Рівненській області активізувати роботу щодо створення на території району підрозділів добровільної пожежної охорони.

Протягом  року

          3. Відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, Сарненському РС ГУ ДСНС України у Рівненській області, виконавчим комітетам міської, селищних та сільських рад в межах повноважень:

   3.1. При плануванні бюджетів на 2020 рік передбачати кошти на виконання заходів пожежної безпеки, в першу чергу на об’єктах з постійним або тимчасовим перебуванням дітей.

                                 До 25.12.2019

  3.2. Проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення з основ пожежної безпеки, попередження травмування та загибелі людей на пожежах.

Постійно

 3.3. Організувати роботу щодо виділення коштів на створення підрозділів місцевої охорони у населених пунктах області в кількості, що передбачено відповідними  Програмами.

До 25.12.2019

 3.4. Забезпечити фінансування існуючих підрозділів добровільної пожежної охорони для їх належного функціонування та виконання завдань за призначенням.

Постійно

 3.5. Організувати та провести спільні пожежно-профілактичні відпрацювання населених пунктів, під час яких проводити навчання населення правилам пожежної безпеки, у першу чергу в період осінньо-зимового (опалювального) періоду.

                                        Постійно

3.6. Організувати роботу щодо створення добровільних пожежних формувань на об’єктах, у населених пунктах (у першу чергу в тих, де відсутні підрозділи державної та місцевої пожежної охорони), оснащення їх необхідним протипожежним інвентарем.

                                   До 30.12.2019

 

4. Сарненському РС ГУ ДСНС України у  Рівненській області через засоби масової інформації постійно висвітлювати протипожежні застереження та проблемні питання у забезпеченні пожежної безпеки.

Постійно

 

5. Виконавцям про хід виконання заходів інформувати Сарненський РС ГУ ДСНС України у  Рівненській області до 10 січня 2020 року.

          6. Контроль за виконанням рішення покласти на Сарненський  РС ГУ ДСНС України у  Рівненській області, якому звіт про виконання протокольного рішення надати в секретаріат Комісії до 20 січня 2020 року.

 

 

 

 

 

 

ІV питання: Про стан навчання населення діям на випадок виникнення надзвичайних ситуацій.

 

Виступили: (Доповідь Мосійчука С.П.)

Заслухавши доповідь та за результатами обговорення, комісія

 

ВИРІШИЛА:

 

1. Сектору цивільного захисту населення райдержадміністрації, виконавчим комітетам міської, селищних та сільських рад:

1.1. Забезпечити безумовне виконання розпорядження голови райдержадміністрації  від 26.12.2018 № 613 «Про функціональне навчання керівного складу  та фахівців, діяльність яких пов'язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту у навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Рівненської області у 2019 році».

Протягом 2019 року

 

1.2. Узагальнити облікові дані та розробити відповідні плани комплектування навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності області з навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту на 2020 рік.

До 01.12.2019

1.3. Забезпечити функціонування мережі консультаційних пунктів при сільських, селищних радах житлово-експлуатаційних організацій усіх форм власності та підпорядкування у відповідності до вимог розпорядження голови райдержадміністрації від 14.03.2019 № 92 «Про Примірне положення про консультаційний пункт з питань цивільного захисту».

Постійно

2. Сектору цивільного захисту населення райдержадміністрації,  Сарненському навчально-консультативному пункту навчально-методичного центру з цивільного захисту та безпеки життєдіяльності області,  виконавчим комітетам міської, селищних та сільських рад:

2.1. Організувати та провести навчальні семінари з вивчення Організаційно-методичних рекомендацій щодо проведення навчань і тренувань з населенням з залученням сил цивільного захисту та органів управління об'єктів.

До 01.12.2019

2.2. Забезпечити включення завдання щодо проведення показових навчань з населенням і працівниками об’єктів у Плани основних заходів цивільного захисту району на 2020 рік.

До 01.01.2020

3. Сарненському РС ГУ ДСНС України у Рівненській області, сектору цивільного захисту населення райдержадміністрації,  Сарненському навчально-консультативному пункту навчально-методичного центру з цивільного захисту та безпеки життєдіяльності області,  виконавчим комітетам міської, селищних та сільських рад вжити заходів щодо оснащення консультаційних пунктів з питань цивільного захисту методичною літературою, наочними плакатами по діям населення в умовах виникнення надзвичайних ситуацій.

Протягом 2019 року

4. Сарненському РС ГУ ДСНС України у Рівненській області, Сарненському навчально-консультативному пункту навчально-методичного центру з цивільного захисту та безпеки життєдіяльності області створити відеоролики по діях населення в умовах виникнення надзвичайних ситуацій та передати їх для користування у консультаційні пункти населених пунктів району.

До 01.01.2020

5. Відділу організаційної роботи та зв’язків з громадськістю апарату райдержадміністрації, виконавчим комітетам міської, селищних та сільських рад досягти домовленості з місцевим засобами масової інформації про періодичну трансляцію відеороликів, виступів на радіо, друку статей по діям населення в умовах виникнення надзвичайних ситуацій.

До 01.01.2020

6. Контроль за виконанням рішення покласти на Сарненському РС ГУ ДСНС України у Рівненській області, якому звіт про виконання протокольного рішення надати в секретаріат Комісії до 28.12.2019.

 

 

 

 

В. о. голови комісії ТЕБ та

НС Сарненського району,

В. о. голови  адміністрації                                                    Іван НАЗАРЕЦЬ                                 

 

 Секретар комісії                                                       Юлія ОНІСКОВЕЦЬ