Також дивіться новини на facebook.com

П Р О Т О К О Л № 14 Позачергового засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Сарненського району

П Р О Т О К О Л № 14

Позачергового засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Сарненського району

 

03 жовтня  2019 року                                                                                         м.Сарни

 

Головував: в. о. голови адміністрації,  в. о. голови комісії І.Назарець

Присутні: члени  комісії та запрошені за списком .

 

 

Питання І. Про заходи щодо локалізації торф’яної пожежі поблизу                        с. Яринівка  Ремчицької сільської ради

 

Виступили: (Доповідь Мосійчук С.П., співдоповідь Долід Л.В.)

Інформують: Начальник Сарненського управління водного господарства Овсійчук О. А.

Осередок пожежі знаходиться на відстані близько 500 м. від річки Михайлівка (МК-1), яка перебуває на балансі Сарненського УВГ.

Регулювання рівня води у каналі здійснюється шлюзами – регуляторами. Шлюзи ШРОП 2,5х5 МК-1 ПК 131:РТП 200х200х2 МК-1 ПК-245 закриті для утримання води в урочищі Гало Тутовицької сільської ради з метою недопущення розвитку торф’яної пожежі. Шлюз ШРОП 2,5х5 МК-1 ПК 98 відкритий з травня місяця 2019 року для пропуску паводкових вод.

Заслухавши доповіді та за результатами обговорення, комісія

 

ВИРІШИЛА:

 

1. Сарненському районному сектору ГУ  ДСНС України у Рівненській області, Сарненському відділу поліції ГУ  НП України в Рівненській області,  ДП «Сарненський лісгосп»,  ДП «Клесівський лісгосп»,  Рівненському природному заповіднику, відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації, іншим лісокористувачам та власникам земельних лісових ділянок, виконавчим комітетам міської, селищних та сільських рад відповідно до повноважень:

1.1. Забезпечити неухильне виконання   комплексу заходів, затверджених розпорядженням голови Сарненської районної державної адміністрації від 02.02.2018 № 42 «Про районну програму запобігання виникненню лісових і торф'яних пожеж та забезпечення їх ефективного гасіння на 2018-2021 роки», із попередження пожеж у лісових масивах, на торфовищах, сільгоспугіддях, інших територіях, що знаходиться у сфері управління.

Постійно

 2. Голові Ремчицької сільської ради відповідно до вимог Кодексу цивільного захисту України, Закону України «Про місцеві державні адміністрації», на виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 24.05.2011 № 249 «Про добровільні пожежні дружини (команди) в Рівненській області» та з метою розбудови ефективної системи цивільного захисту населення на підпорядкованій території просимо на черговій сесії Ремчицької сільської ради спільно з представниками райдержадміністрації та Сарненського РС ГУ ДСНС України у Рівненській області розглянути питання створення місцевої пожежної команди у селі Ремчиці у 2019 році.

IV квартал 2019 року

3. Сарненському управлінню водного господарства встановити затвор шлюза на річці Михайлівка для підняття рівня води в районі загоряння торфу та для запобігання поширенню пожежі на прилеглій площі.

Терміново

4. Сектору цивільного захисту населення райдержадміністрації забезпечити оперативну видачу паливно-мастильних матеріалів, передбачених у районних резервах матеріально-технічних ресурсів.

Постійно

5. Виконавчим комітетам міської, селищної та сільських рад

5.1. Організувати роботи щодо недопущення на підпорядкованих територіях пожеж в екосистемах та загорянь торфовищ,а саме:

-          поглибити та очистити штучні водоймища та канали на території торфовищ і облаштувати шляхи під’їзду до них;

-       провести комплекс інженерних заходів щодо підйому води в меліоративних каналах на торфополях із залученням необхідної техніки та особового складу із встановленням додаткових шлюзів-регуляторів;

-      встановити шлагбауми на в’їздах на торфовища та інформаційні щити щодо заборони скидання і спалювання побутового сміття;

-       організувати патрулювання місць масового відпочинку у лісових масивах та найбільш пожежо-небезпечних ділянках, що прилягають до лісових масивів, сільгоспугідь, торфовищ;

-       провести роз’яснення серед мисливців щодо недопущення випалювання сухої рослинності;

-       провести роз’яснювальної роботи серед громадян, у використанні (власності) яких є земельні ділянки з покладами торфу, щодо заборони розпалювання вогнищ на них, тощо.

5.2. Забезпечити першочергове залучення до ліквідації лісових пожеж               і пожеж на торфовищах сил і засобів місцевих формувань і служб цивільного захисту, місцевого населення, транспортних та інших технічних засобів.

5.3 Створити мобільні групи з числа депутатів сільських (селищних, міських) рад з метою проведення щоденного моніторингу стану пожежної безпеки  в природних екосистемах на адміністративних територіях.

5.4. Невідкладно організувати подвірний обхід та розповсюдження серед населення пам’яток про заборону самовільного випалювання сухої рослинності або її залишків, про шкоду, що завдається довкіллю внаслідок цього, та відповідальність за такі зловмисні дії. 

Пам’ятки розмістити в консультаційних пунктах при житлово-експлуатаційних організаціях, у школах, місцях масового перебування мешканців району (вокзали, супермаркети, ринки тощо), транспорті.

Інформацію про кількість доведених пам’яток до кожного домогосподарства надати до 21 жовтня 2019 року  у сектор цивільного захисту населення райдержадміністрації в електронному вигляді [email protected].

6.  Сарненському  відділу поліції  Головного управління Національної поліції у Рівненській області за фактами виникнення пожеж на торфополях і екосистемах  провести розслідування, скласти адміністративні протоколи та направити відповідні подання в екологічну інспекцію для притягнення винних осіб до відповідальності згідно чинного законодавства. Про проведену роботу повідомити комісію з питань ТЕБ і НС Сарненського району у визначені законодавством терміни.

Постійно

7. Інформацію про проведену роботу подати до 03 листопада у сектор цивільного захисту населення райдержадміністрації.

    8. Контроль за виконанням рішення комісії покласти на Сарненський районний сектор ГУ ДСНС України в області.

 

Питання ІІ.  Про організацію проведення обстежень ділянок для санітарно-оздоровчих заходів по очищенню траси М-07 та доріг місцевого значення

Виступили: (Доповідь Мосійчук С.П., співдоповідь Якимчук О.Г.)

Заслухавши доповідь та за результатами обговорення, комісія

 

ВИРІШИЛА:

 

1. Сарненській ДЕД  філії «Рівнеоблавтодор» спільно з                                  ДП «Сарненський лісгосп» провести обстеження ділянок вздовж автомобільної дороги  М-07 та у разі необхідності виконати санітарно-оздоровчі рубки у місцях, де є загроза  падіння дерев.

Упродовж жовтня-листопада 2019 року

2. Виконавчим комітетам міської, селищних та сільських рад спільно з Сарненською ДЕД філії «Рівнеоблавтодор» на підвідомчій території провести обстеження та організувати роботи по видаленню дерев, які  створюють аварійну ситуацію, загрожують будівлям, руху транспорту і пішоходів, електро і телефонним лініям на дорогах місцевого значення .

Упродовж 2020 року

 

3. Контроль за виконанням рішення комісії покласти на сектор цивільного захисту населення райдержадміністрації.

 

 

 

В. о. голови комісії ТЕБ та

НС Сарненського району,

В. о. голови  адміністрації                                                    Іван НАЗАРЕЦЬ                                 

 

 Секретар комісії                                                       Юлія ОНІСКОВЕЦЬ