Також дивіться новини на facebook.com

П Р О Т О К О Л № 12 засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Сарненського району

 

П Р О Т О К О Л № 12

засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Сарненського району

 
25 липня  2019  року                                                                                         м.Сарни
 

Головував: виконуючий обов’язки голови адміністрації, виконуючий обов’язки голови комісії І. НАЗАРЕЦЬ

Присутні: члени комісії та запрошені за списком .

 

І. Про стан створення та функціонування місцевої пожежної охорони, будівництва пожежних депо

(Доповідь: Ковалевич О.Ф.)

З урахуванням доповіді та за результатами обговорення питання порядку денного, Комісія

 
ВИРІШИЛА:

1. Виконавчим комітетам Вирівської, Люхчанської, Стрільської, Ремчицької, Костянтинівської сільських рад спільно з Сарненським районним сектором ГУ  ДСНС України у Рівненській області  відповідно до повноважень:

1.1. Активізувати роботу щодо створення в межах адміністративно-територіальних одиниць підрозділів добровільної та місцевої пожежної охорони.

Упродовж 2019 року

1.2. Розробити та затвердити Програми щодо створення підрозділів місцевої пожежної охорони у період з 2019 – 2022 роки на територіях підвідомчих адміністративно-територіальних одиниць.

До 30.08.2019

2. Виконавчим комітетам міської, селищних, сільських рад, сектору цивільного захисту населення райдержадміністрації відповідно до повноважень

2.1. Забезпечити належне фінансування для підтримання боєздатності наявних підрозділів місцевої пожежної охорони.

2.2.  До інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо профілактики пожеж у житловому секторі залучати працівників місцевих пожежних команд.

Постійно

2.3.   Провести розрахунок необхідної кількості пожежних депо із врахуванням нормативного радіусу обслуговування пожежних депо.

До 30.08.2019

2.4.    Вирішити питання щодо будівництва пожежних депо, в першу чергу на території Стрільської сільської та Клесівської селищної рад (с.Карпилівка, с.Карасин), де відсутні підрозділи місцевої пожежної хорони та державні пожежно-рятувальні підрозділи.

2.5. Виділити земельні ділянки під будівництво пожежних депо, передбачені генеральними планами населених пунктів та оформити на них правовстановлюючі документи.

Упродовж 2019 року

3. Виконавцям про хід виконання заходів інформувати Сарненський районний сектор ГУ ДСНС України у Рівненській області до 05 січня      2020 року.

4. Контроль за виконанням рішення покласти на Сарненський районний сектор ГУ ДСНС України у Рівненській області, якому звіт про виконання протокольного рішення надати до сектору цивільного захисту населення райдержадміністрації до 20 січня 2020 року.

 

ІІ. Про стан утримання протипожежного водопостачання району та його влаштування в безводних населених пунктах, здійснення заходів акумулювання води у місцях, що межують з торфополями, лісовими масивами шляхом влаштування пожежних водойм та гідротехнічних споруд.

(Доповідь:Шахно О.Г.)

За результатами доповіді  та з урахуванням обговорення питання порядку денного Комісія

ВИРІШИЛА:

1.     Виконавчим комітетам міської, селищних, сільських рад:

1.1.Відповідно до компетенції та повноважень вжити вичерпних заходів щодо забезпечення населених пунктів водою для потреб пожежогасіння відповідно до вимог існуючих нормативних документів, утримання в технічно справному стані існуючих та відновлення пошкоджених, знятих, засипаних, заасфальтованих пожежних гідрантів і облаштування пожежних водойм на території населених пунктів.

1.2. При внесенні змін до місцевих бюджетів та формуванні бюджетів на наступні роки передбачати кошти на ремонт, утримання та влаштування нових джерел зовнішнього протипожежного водопостачання.

Постійно

2. Відділу містобудування, архітектури та інфраструктури райдержадміністрації, виконавчим комітетам міської, селищних, сільських рад при будівництві житлових, адміністративних будівель, капітальному ремонті, реконструкції, новому будівництві та ремонті вулиць, доріг, мереж і об’єктів водопостачання передбачати необхідність збереження існуючих та влаштування нових джерел протипожежного водопостачання у відповідності  до вимог нормативних документів.

Постійно

3. Виконавчим комітетам міської, селищних, сільських рад та керівникам комунальних підприємств, водоканалів, установ та організацій району незалежно від форми власності та підпорядкування, на балансі яких знаходяться джерела зовнішнього протипожежного водопостачання:

3.1. Відремонтувати і відновити несправні пожежні гідранти, пожежні водоймища, водонапірні вежі та встановити покажчики місця розташування джерел зовнішнього протипожежного водопостачання, про що проінформувати місцеві підрозділи ГУ ДСНС України у Рівненській області.

До 01.10.2019

3.2. Здійснювати перевірку стану протипожежного водопостачання міста і населених пунктів, об’єктів незалежно від форм власності, із залученням представників пожежно-рятувальних підрозділів ГУ ДСНС України у  Рівненській області.

До 01.11.2019

3.3. Про зміни в схемах протипожежного водопостачання вулиць, міста і населених пунктів та об’єктів господарської діяльності інформувати місцеві пожежно-рятувальні підрозділи ГУ ДСНС України у Рівненській  області.

3.4. На вимогу оперативно-координаційного центру та підпорядкованих підрозділів ГУ ДСНС України у Рівненській області при виникненні пожеж, аварій забезпечити безперешкодний доступ до водопровідних мереж та при необхідності вживати невідкладних заходів щодо підвищення тиску системи водопостачання.

Постійно
 

4. Виконавцям про хід виконання заходів інформувати Сарненський районний сектор ГУ ДСНС України у Рівненській області до 10 листопада      2019 року.

5. Контроль за виконанням рішення покласти на Сарненський районний сектор ГУ ДСНС України у Рівненській області, якому звіт про виконання протокольного рішення надати до сектору цивільного захисту населення райдержадміністрації до 20 листопада 2019 року.

 

ІІІ. Про стан збереження водних біоресурсів, попередження випадків браконьєрства на водних об’єктах району та несанкціонованих робіт в руслах річок.

(Доповідь: Овсійчук О.А.)
 
 
 

За результатами доповіді  та з урахуванням обговорення питання порядку денного Комісія

ВИРІШИЛА:
 

1.    Сарненському управлінню водного господарства, виконавчим комітетам міської, селищних та сільських рад визначити об’єкти, придатні для рибогосподарських потреб у межах населених пунктів та поза ними.

До 01.10.2019

2.                Відділу організаційної роботи та зв’язків з громадськістю апарату райдержадміністрації, юридичному відділу апарату райдержадміністрації, відділу економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації :

2.1. Сприяти створенню громадських організацій рибалок-любителів, надавати їм консультації, методично-правову допомогу тощо.

2.2. Проводити пошук інвесторів для розвитку рибної галузі району.

 Постійно

         3. Сарненського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області виконавчим комітетам міської, селищних та сільських рад сприяти організації на ринках району рибних павільйонів, забезпечити проведення лабораторних досліджень якості риби, раків, рибопродуктів що пропонуються для продажу.

Постійно

         4. Відділу містобудування, архітектури та інфраструктури райдержадміністрації, виконавчим комітетам міської, селищних та сільських рад не допускати забудови прибережної смуги водойм загального користування.

Постійно

         5. Сарненському управлінню водного господарства, виконавчим комітетам міської, селищних та сільських рад, відділу житлово-комунального господарства та екології райдержадміністрації:

5.1.  Проводити заходи щодо поліпшення стану водних об’єктів району. Спільно з громадськими організаціями організувати та провести толоки з прибирання русел та берегів водойм загального користування.

 До 01.09.2019

5.2.  Інформувати населення про стан водних об’єктів, а також про надзвичайні екологічні ситуації, які можуть негативно вплинути на здоров’я людей (забруднення, засмічення вод тощо).

5.3.  У разі виявлення фактів самовільного проведення робіт в руслах річок, здійснення забруднення поверхневих вод невідкладно інформувати відповідні контролюючі органи.

5.4.  Інформувати всі зацікавлені органи про підприємства, які здійснюють скид забруднених зворотних вод.

Постійно
 

6. Відділу житлово-комунального господарства та екології райдержадміністрації, виконавчим комітетам міської, селищних та сільських рад не допускати випадків несанкціонованих робіт в руслах річок. У разі виявлення порушень вимог природоохоронного законодавства у сфері охорони, використання та відтворення водних біоресурсів інформувати Державну екологічну інспекцію Поліського округу, правоохоронні органи для вжиття відповідних заходів реагування.

Постійно

7.  Виконавцям про хід виконання заходів інформувати сектор цивільного захисту населення райдержадміністрації до 15 листопада      2019 року.

8. Контроль за виконанням рішення покласти на сектору цивільного захисту населення райдержадміністрації .

 
 
 

Виконуючий обов’язки голови комісії                з питань ТЕБ та НС Сарненського району,      виконуючий обов’язки голови адміністрації

 

                                                        Іван НАЗАРЕЦЬ

 
 
Секретар комісії        
 
 
Юлія ОНІСКОВЕЦЬ