Також дивіться новини на facebook.com

П Р О Т О К О Л № 7 засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Сарненського району

 

П Р О Т О К О Л № 7

засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Сарненського району

 

26  квітня 2019  року                                                                                           м.Сарни

 

Головував: голова адміністрації, голова комісії Я.Яковчук

Присутні: члени  комісії та запрошені за списком .

 

І. Про заходи щодо запобігання та протидії масовим пожежам лісів, торфовищ і сільськогосподарських угідь у літній період 2019 року.

(Доповідь: Мосійчук С.П., співдоповідь Белеля С.О.)

З урахуванням доповіді, співдоповідей та за результатами обговорення питання порядку денного, Комісія

 

ВИРІШИЛА:

1. Сарненському районному сектору ГУ  ДСНС України у Рівненській області, Сарненському відділу поліції ГУ  НП України в Рівненській області, ДП «Сарненський лісгосп», ДП «Клесівський лісгосп», Рівненському природному заповіднику, відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації, іншим лісокористувачам та власникам земельних лісових ділянок, виконавчим комітетам міської, селищних та сільських рад відповідно до повноважень:

1.1. Вжити комплекс заходів, затверджених розпорядженням голови Сарненської районної державної адміністрації від 02.02.2018 № 42 «Про районну програму запобігання виникненню лісових і торф'яних пожеж та забезпечення їх ефективного гасіння на 2018-2021 роки», із попередження пожеж у лісових масивах, на торфовищах, сільгоспугіддях, інших територіях, що знаходиться у сфері управління.

Упродовж пожежонебезпечного періоду

1.2. Привести у справний стан інженерну техніку та забезпечити можливість її оперативного використання для запобігання виникнення пожеж на торфовищах та ліквідації їх наслідків.

До 01.06.2019

1.3. Забезпечити створення та постійне оновлення у лісових масивах мінералізованих смуг, протипожежних розривів, проведення ремонту спостережних веж, пожежних водоймищ і доріг протипожежного призначення, очищення лісових масивів від захаращень, у першу чергу, прилеглих до населених пунктів, просік, де проходять повітряні лінії електропередач, нафто-, газо-, продуктопроводи.

1.4. Організувати спільно з правоохоронними органами проведення рейдів і патрулювань найбільш небезпечних у пожежному відношенні лісових та торф’яних масивів, а також встановити контроль за дотриманням підприємствами і населенням вимог пожежної безпеки та природоохоронного законодавства у природних екосистемах.

1.5. Вжити заходів щодо безумовного дотримання Правил пожежної безпеки в лісах під час проведення технологічного процесу спалювання порубкових решток під час заготівлі лісу та його очищення від захаращення. Заборонити спалювання порубкових решток у суху і вітряну погоду та за межами спеціально обладнаних майданчиків.

Упродовж  пожежонебезпечного періоду

         1.6. Здійснювати постійне інформування через засоби масової інформації населення і керівників сільськогосподарських та фермерських господарств про заборону спалювання стерні, залишків сухої рослинності та побутових відходів, дотримання вимог пожежної безпеки в межах відведених територій, з залученням представників релігійних конфесій. 

Упродовж пожежонебезпечного періоду

1.7. Своєчасно передавати наявну інформацію про лісові пожежі та пожежі на торфополях до Сарненського РС ГУ ДСНС України у Рівненській області з подальшим інформуванням Головного управління ДСНС України у Рівненській області.

Упродовж пожежонебезпечного періоду

            1.8 Проводити щоденний  моніторинг та обмін інформацією щодо ситуації в лісах та на торфополях району.

Упродовж пожежонебезпечного періоду

1.9  Забезпечити моніторинг пожежонебезпечних зон за допомогою системи відео спостереження для своєчасного виявлення загорянь (пожеж) та торфах, які знаходяться на території земель, торфополів сільських (селищних) рад.

Упродовж пожежонебезпечного періоду

1.10  Заборонити упродовж пожежонебезпечного періоду розведення багать і випалювання трави та інших рослинних решток на землях лісового фонду, на торфовищах та сільгоспугіддях, а також на ділянках, що межують з ними, забезпечити проведення відповідної інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення.

Упродовж пожежонебезпечного періоду

      1.11 Зобов´язати особовий склад підрозділів відомчої, добровільної  та місцевої охорони посилити пожежно-профілактичну роботу у весняно-літній період, забезпечити суворий контроль за дотриманням правил пожежної безпеки при експлуатації електроустановок, проведенням ремонтних, зварювальних та інших вогневих робіт, справністю засобів пожежогасіння, джерел протипожежного водопостачання, блискавко захисту тощо.

Упродовж пожежонебезпечного періоду

     1.12 Лісові угіддя забезпечити  засобами наочної протипожежної агітації та попереджувальними знаками. При в’їзді в лісові масиви встановити шлагбауми, завершити роботи по влаштуванню та поновленню існуючих мінералізованих смуг, тощо.

Упродовж пожежонебезпечного періоду

1.13. Створити в необхідній кількості резерв пально-мастильних матеріалів для забезпечення гасіння пожеж.

До 01.06.2019

1.14 Вводити на період високого та надзвичайно високого класів пожежної небезпеки тимчасові обмеження на відвідування населенням лісів та в’їзд до них автотранспортних засобів.

Упродовж пожежонебезпечного періоду

1.15 Зобов’язати власників та користувачів земельних ділянок утримувати у безпечному, протипожежному стані території та вживати вичерпних заходів щодо запобігання виникненню пожеж та своєчасного їх гасіння на початковому етапі.

Упродовж пожежонебезпечного періоду

1.16 Заборонити протягом пожежонебезпечного періоду розведення багать у лісових масивах, випалювання трави та інших рослинних решток на землях лісового фонду, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісових масивів і торфовищ.

Упродовж пожежонебезпечного періоду

1.17  Забезпечити своєчасне очищення територій населених пунктів від накопичення листя, залишків сухої рослинності, побутових відходів.

Упродовж пожежонебезпечного періоду

1.18  Вжити невідкладних заходів щодо ліквідації тимчасово утворених і стихійних сміттєзвалищ в природних екосистемах.

До 01.06.2019

 1.19 Організувати проведення практичних навчань щодо протидії пожежам у природних екосистемах із залученням органів управління та сил місцевої влади, лісокористувачів, ДСНС, служб цивільного захисту та населення.

До 01.06.2019

2. Сарненському управлінню водного господарства спільно з виконавчими комітетами міської, селищних та сільських рад

2.1 Організувати перевірки регулюючих гідротехнічних споруд, відомчих, пересувних, польдерних насосних станцій і споруд, міжгосподарських, внутрішньогосподарських осушувальних систем, тракторно-екскаваторної та іншої інженерної техніки, забезпечити їх справність та підтримання у постійній готовності до застосування.

 До 01.06.2019

2.2 Розробити режими роботи водосховищ, ставків, каналів та забезпечити підтоплення торфовищ і утримання їх у зволоженому стані для попередження виникнення пожеж.

Упродовж пожежонебезпечного періоду

2.3  Привести в робочий стан підвідомчі меліоративні системи в місцях їх проходження через лісові масиви і торфовища, здійснити їх очищення та забезпечити можливість підняття рівня води на випадок гасіння пожеж у лісах, торф’яниках.

До 01.06.2019

                   3. «Сарненська ДЕД» філії ДП «Рівненський облавтодор», ВП «Сарненська дистанція колії» Рівненської дирекції залізничних перевезень Львівської залізниці, ПАТ «Рівнеобленерго» Сарненському РЕМу:

 

3.1 Розробити та виконати заходи щодо недопущення виникнення загорань, пожеж в смугах відводу автомобільних і залізничних доріг та високовольтних ліній електропередач. Забезпечити в повному обсязі виконання вимог правил пожежної безпеки в лісових масивах та смугах відчуження вздовж залізниць, автомобільних доріг.

До 01.06.2019

3.2  Виконати мінералізацію смуг в місцях межування залізничних колій з лісовими масивами. Смуги відчуження вздовж залізниць звільнити від накопичень горючих матеріалів (відходів порубки лісу, порості кущів тощо).

До 01.06.2019

3.3 Привести у технічну готовність залізничний рухомий склад та не допускати експлуатацію локомотивів з несправною паливною апаратурою.

До 01.06.2019

4. Сарненському відділу поліції ГУ НП  України в Рівненській області, відділу організації несення служби в м Сарни Управління патрульної поліції в Рівненській області Департаменту патрульної  поліції:

4.1 Активізувати роботу щодо розкриття злочинів, пов'язаних із підпалами в природних екосистемах, і забезпечити проведення слідчих дій щодо виявлення та притягнення винних до відповідальності.

Упродовж пожежонебезпечного періоду

 

4.2 Посилити контроль за дотриманням пожежної безпеки учасниками дорожнього руху, особливо під час зупинок транспортних засобів.

Упродовж пожежонебезпечного періоду

4.3 Забезпечувати правопорядок, безпеку дорожнього руху, охорону матеріальних і культурних цінностей у районах можливого виникнення масштабних пожеж і під час проведення евакуаційних заходів, безперешкодний доступ залучених до пожежогасіння сил і засобів.

Упродовж пожежонебезпечного періоду

4.4 Забезпечити участь представників спільно з працівниками управлінням лісового та мисливського господарства, підрозділів ГУ ДСНС України у Рівненській області та інших зацікавлених органів в складі мобільних груп при проведенні оперативних рейдів з контролю дотримання вимог Правил пожежної безпеки у лісах України.

Упродовж пожежонебезпечного періоду

5. Виконавцям про хід виконання заходів інформувати сектор цивільного захисту райдержадміністрації  до 20 вересня 2019 року.

6. Контроль за виконанням рішення покласти на Сарненський районний сектор ГУ ДСНС України у Рівненській області.

 

 

ІІ. Про стан протипожежного захисту закладів освіти та інших об’єктів з масовим перебуванням людей.

(Доповідь:Ковалевич О.Ф..)

За результатами доповіді  та з урахуванням обговорення питання порядку денного Комісія

ВИРІШИЛА:

1. Сарненському районному сектору ГУ ДСНС України у Рівненській області зобов’язати керівників районних управлінь (відділів) освіти і науки, культури, охорони здоров'я та соціального захисту, розробити плани виконання заходів з питань пожежної та техногенної безпеки, призначити відповідальних посадових осіб, визначити конкретні строки виконання заходів та необхідні обсяги фінансування.

До 30.08.2019

2.  Управлінню праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, відділу культури і туризму райдержадміністрації, КЗ «Сарненська ЦРЛ» Сарненської районної ради , виконавчим комітетам міської , селищних та сільських рад

2.1 Під час формування місцевих бюджетів передбачати кошти на виконання інженерно-технічних заходів капітального характеру відповідно до приписів органів державного нагляду у сфері пожежної та техногенної безпеки, а саме: влаштування (ремонт) автоматичної пожежної сигналізації та оповіщення людей про пожежу, влаштування (ремонт) пристроїв захисту будівель від ураження блискавкою, проведення вогнезахисту дерев’яних конструкцій покрівлі, забезпечення об’єктів первинними засобами пожежегасіння, організація проведення технічного обслуговування систем протипожежного захисту, приведення в пожежобезпечний стан електромереж та електрообладнання, проведення замірів опору ізоляції електромереж та ревізії пристроїв блискавкозахисту, приведення в робочий стан системи внутрішнього та зовнішнього протипожежного водопостачання тощо.

До 01.06. 2019

        2.2  Адміністраціям об’єктів з масовим перебуванням людей  забезпечити проведення навчань працівників з відпрацюванням дій за планами евакуації людей на випадок виникнення пожежі.

До 01.06. 2019

       2.3Спільно з керівниками (уповноваженими особами) установ, організацій, де є масове перебування людей в нічний час, проводити оперативні нічні перевірки дій за призначенням обслуговуючого персоналу на випадок виникнення пожежі

Не рідше одного разу на рік.

       2.4 Посадовими особам об’єктів з масовим перебуванням людей проходити спеціальне навчання з питань пожежної безпеки до початку виконання своїх обов’язків і періодично один раз на три роки.

До 01.12.2019

3. Виконавцям про хід виконання заходів інформувати сектор цивільного захисту населення райдержадміністрації  до 25 червня та                           10 грудня 2019 року.

4. Контроль за виконанням рішення покласти на Сарненський районний сектор ГУ ДСНС України у Рівненській області.

 

 

 

 

 

Голова комісії ТЕБ та

НС Сарненського району,

голова адміністрації                                                                   Я. ЯКОВЧУК

 

 

 Секретар комісії                                                            Ю.ОНІСКОВЕЦЬ