Також дивіться новини на facebook.com

П Р О Т О К О Л № 8 позачергового засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Сарненського району

  


П Р О Т О К О Л № 8

позачергового засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Сарненського району

 
22 травня  2019 року                                                                                         м.Сарни
 

Головував: голова адміністрації, голова комісії Я.Яковчук

Присутні: члени комісії та запрошені за списком .

 

Про дощовий паводок на річках Сарненського району

(Овсійчук О.А., співдоповідь Собченюк Л.А.,Консевич І.Й., Мосійчук С.П.).

Виступили: Овсійчук О.А. – начальник Сарненського управління водного господарства, який повідомив, що з випадінням значних, в північній частині області місцями сильних та надзвичайних дощів, на річках Рівненщини продовжується дощовий паводок, що розпочався 17 травня 2019 року  та призвів до значного підвищення рівня води в річках та водоймах району.

     Рівень води  на ранок 22 травня 2019 року становить: в р. Случ на гідропосту Сарни -  551 см - перевищивши відмітку виходу води на заплаву.

         Рівень води продовжує зростати, за останню добу піднявся на 18 см. Існує реальна загроза населенню і територіям (об’єктам) внаслідок паводку.

 З метою забезпечення захисту населення району і територій від підтоплення повеневими водами комісія

 
ВИРІШИЛА:
 

1. Станційно-лінійній дільниці №1 м. Сарни ПрАТ «Укртелеком» Рівненської області спільно з  КП ТРК «Полісся» Сарненської районної ради та відділу організаційної роботи та зв’язків з громадськістю апарату райдержадміністрації

         1.1  Забезпечити оповіщення органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, населення району про підвищення рівнів води в річках та можливі його наслідки.

                                                           Терміново

2.  Відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації :

 

2.1. Забезпечити оповіщення сільськогосподарських підприємств району про підвищення рівнів води в річках та можливі його наслідки.

2.2. Забезпечити цілодобове чергування працівників сільськогосподарських підприємств.

                                                                           Терміново

3. Виконавчим комітетам міської, селищних та сільських рад, Сарненському управлінню водного господарства спільно з Сарненським районним сектором ГУ ДСНС України у Рівненській області :

 

3.1 Забезпечити очищення зливових каналізаційних та дренажних систем населених пунктів, водовідвідних і меліоративних каналів русел річок.

3.2 Посилити нагляд за технічним станом гідротехнічних споруд, що знаходяться на балансі водогосподарських організацій.

3.3. Забезпечити цілодобове чергування працівників на насосних станціях та захисних дамбах р. Горинь та р. Случ.

3.4. Спільно з Сарненською районною метеостанцією вести спостереження за рівнем води у р. Горинь та р. Случ.

3.5. Привести у готовність сили і засоби, що можуть бути залучені до виконання робіт з ліквідації надзвичайної ситуації гідрологічного характеру.     

3.6.Тримати постійний зв’язок з Сарненським РЕМ                                            ПрАТ "Рівнеобленерго" -  аварійно-відновлювальною бригадою для забезпечення нормального стану електрифікації району.

Терміново

4. Районному управлінню ГУ Дерпродспоживслужби у Рівненській області та Сарненському міжрайонному відділу  ДУ «Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України»

4.1  Здійснювати щоденний моніторинг санітарно-епідеміологічної ситуації в районах підтоплення та в разі виникнення критичних ситуацій своєчасно інформувати сектор цивільного захисту населення райдержадміністрації.

4.2  Забезпечити комплекс протиепідемічних заходів з метою раннього виявлення, ізоляції інфекційних хворих в місцях відселення та тимчасового проживання населення, проведення заключної дезінфекції.

4.3  Посилити державний санітарний нагляд за роботою об’єктів громадського харчування, складів зберігання харчових продуктів, систем водопостачання, складів отрутохімікатів.                                                                

   4.4 Використовуючи засоби масової інформації, дати відповідні рекомендації населенню щодо вживання питної води, продуктів харчування в місцях можливого підтоплення.

 4.5 З метою недопущення масового отруєння тварин не допустити згодовування тваринам грубих кормів, які були затоплені та уражені грибками.

Терміново

5. Комунальному закладу  «Сарненська ЦРЛ» Сарненської районної ради та комунальному некомерційному підприємству  «Сарненський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Сарненської районної ради:

5.1. Забезпечити готовність медичних бригад для госпіталізації населення, яке потребує медичної допомоги.

5.2. Забезпечити резервне поповнення лікарських засобів.

5.3. Привести в готовність всі медичні служби до надання невідкладної допомоги.

5.4. Поповнити запаси паливно-мастильних матеріалів та медичних засобів за рахунок резерву.

5.5. Перевірити резервні джерела живлення
Терміново

6.   Сарненському  відділу поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області:

6.1. Проінформувати дільничних інспекторів щодо охорони громадського порядку в населених пунктах району під час можливої надзвичайної ситуації.

6.2. При необхідності залучити до роботи по оповіщенню населення пересувні мобільні групи.

6.3. Перевести особовий склад на посилений варіант несення служби (підготувати всі наявні транспортні засоби, виділити необхідну кількість паливно-мастильних матеріалів).

                                                                Терміново

7. Сарненському РЕМ ПрАТ «Рівнеобленерго»:

7.1. Забезпечити контроль за станом електрифікації населення району, в разі пошкодженняелектричних мереж здійснювати їх терміновий ремонт.

Негайно

8. КП «Екосервіс» Сарненської міської ради  перевірити технічний стан каналізаційно-насосних станцій та очисних споруд, забезпечити запасними електродвигунами та насосами.

Терміново  

9. Відділу організації несення служби в м. Сарни Управління патрульної поліції у Рівненській області Департаменту патрульної поліції                 

9.1. У випадках підтоплення шляхової мережі забезпечити інформування учасників дорожнього руху про небезпечні ділянки та порядок (маршрути) їх об’їзду.

                                                           Терміново

9.2. Спільно з Сарненським управлінням водного господарства забезпечити безперешкодне перевезення інженерної техніки для виконання робіт з попередження та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, пов’язаних з паводком.

                                                           Терміново
 

10. Сарненській метеостанції забезпечити своєчасний збір та передачу інформації з гідропостів до сектору цивільного захисту населення райдержадміністрації та органів місцевого самоврядування.

   11. Виконавчим комітетам міської, селищних та сільських рад:

11.1  Привести в робочий стан пункти забору води та забезпечити  підвезення питної води мешканцям населених пунктів, які попали в зону підтоплення або затоплення.

Терміново

      11.2  Забезпечити постійний контроль за гідрологічною обстановкою,

зміною рівнів води в ставках та інших водоймах.

Терміново

      11.3 Забезпечити своєчасну дезінфекцію колодязів, які попали в зону підтоплення, паводку.(після відновлення рівня води)

Терміново

11.4 Виконати комплекс заходів, направлених на збереження наявних понтонно-мостових та поромних переправ.

Терміново

    11.5 Забезпечити обнесення земляними насипамихудобомогильників які знаходяться в зонах можливого затоплення.

Терміново
 

11.6  Забезпечити підготовку та порядок використання державних та приватних плавзасобів в умовах пропуску паводку.

Терміново

11.7 Забезпечити постійну готовність систем оповіщення та зв’язку, інженерної та автомобільної техніки, насосного обладнання, автономних джерел живлення та освітлення, засобів забезпечення населення питною водою до їх використання за призначенням. Створити, а при необхідності – поповнити запаси пально-мастильних матеріалів відповідно до розрахунків.

Терміново

11.8  Перевірити, та при необхідності, виконати герметизацію оголовків свердловин, які можуть попасти в зону підтоплення (затоплення).

Терміново

                11.9 Проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення щодо правил харчової поведінки, а саме заборонити вжиття продуктів, які були підтоплені повеневою водою та сирої води.

Терміново

11.9 На випадок можливого затоплення населених пунктів уточнити порядок та організацію тимчасового відселення жителів та сільськогосподарських тварин. Визначити місця їх розміщення, харчування, надання необхідної допомоги.

Терміново

    12. Сарненській ДЕД філії «Рівнеоблавтодору» вжити заходів щодо укріплення дорожнього полотна в місцях можливого розмиву та очищення водопропускних споруд під автомобільними мостами та дорогами для забезпечення водовідведення.

                                                                                     Терміново

        13. Виконавцям про вжиті заходи та оперативну обстановку інформувати сектор цивільного захисту населення райдержадміністрації до 17 години щоденно.

До врегулювання ситуації
                                                                                                      

14. Контроль за виконанням рішення покласти на сектор цивільного захисту населення райдержадміністрації.

 
                  
 
 
Голова комісії ТЕБ та
НС Сарненського району,

головаадміністрації                                                                  Я. ЯКОВЧУК

 
 
 Секретар комісії                                                            Ю.ОНІСКОВЕЦЬ