Також дивіться новини на facebook.com

В музеї відкрилася виставка Олександра Лаворика

    25 квітня в Сарненському історико-етнографічному музеї відкрилася виставка Олександра Лаворика «Чорнобиль». Участь у заході взяла заступниця голови райдержадміністрації Наталія Параниця.
    Лаворик Олександр Ростиславович, працюючи на посаді міліціонера в період з 18.05 по 12.06 та з 1.12 по 13.12 1986 р. виконував службові обов’язки по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Під впливом побаченого, пережитого художник Олександр Лаворик створив серію робіт «Чорнобиль». Малюнки олівцем та аплікації небагатослівні, лаконічні – вони в той же час докладні в подробицях. Це своєрідний документ, важливе іконографічне джерело про Чорнобильську трагедію.
    В роботах присутній контраст кольорів. Переважають чорно-білі. Митець пояснює обрання кольорів так: чорний – це колір-символ, колір чогось страшного, темного; білий – радіаційне випромінювання; коричневий – колір радіаційного йоду.
    Портретний цикл учасників ліквідації аварії намальований з натури на місці трагедії. Тут представлені ліквідатори з різних міст і областей України: Полтави, Нікополя, Запоріжжя, Львова, Києва, Трускавця, а також з Дніпропетровської, Рівненської, Сумської, Київської, Львівської, Тернопільської областей. Мужність і смуток, воля і важкі безсонні ночі дивляться на нас очима героїв творів. Здається тогочасна атмосфера дихає на нас з малюнків.
    Людська шана та вдячність ліквідаторам. Якби не вони, то не було б всіх нас. Ми повинні пам’ятати людей, завдяки яким сьогодні живемо. Дана виставка присвячена їм, бо вони – справжні герої. Завдяки їй українці зможуть вшанувати тих, хто не боявся віддати своє життя за життя інших. Чорнобильська серія О. Лаворика демонструвалась на виставках в Празі, Москві, Києві, Рівному, Дніпропетровську, і діятиме до 22 травня 2019 року  у  Сарненському історико-етнографічному музеї 


Додати коментар

  • Адреси Інтернет та e-mail будуть автоматично перетворені на лінки.
  • Дозволені теги HTML: <p> <a> <span> <div> <h1> <h2> <h3> <h4> <h6> <h6> <em> <map> <area> <hr> <br> <br /> <i> <strong> <b> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <table> <tr> <td> <img> <b> <u> <font> <del> <ins> <sub> <sup> <quote> <blockquote> <pre> <address> <code> <cite> <embed> <object> <strike> <caption> <table> <tbody>
  • Рядки і параграфи з нового рядка робляться автоматично.

Більше інформації про форматування