Також дивіться новини на facebook.com

Податкова політика

Бізнес - спільнота Сарненщини сплатила місцевим громадам понад 73 мільйона гривень податків
 

За два місяці 2021 року місцеві громади Сарненщини отримали від платників податків 73,3 млн.грн. податкових надходжень, що перевищує минулорічні на 9 млн. гривень.

Найбільшу питому вагу у загальній сумі податкових надходжень складають:

• податок на доходи фізичних осіб -58%, або 43,2 млн.грн.;

• єдиний податок -17%, або 12,4 млн.грн.;

• земельний податок – 10%, або 7,1 млн.грн.

Як зазначила начальник Сарненської ДПІ Головного управління ДПС у Рівненській області Наталія Зашко, у надскладних умовах пандемії COVID-19 малий бізнес краю демонструє відповідальну і зважену позицію. Тож керівники кожної громади повинні бути особливо уважними для створення комфортних умов розвитку бізнесу, адже фінансова стабільність бюджетів місцевих громад області дозволить використовувати додаткові кошти на нові дороги, дитячі садочки, ремонтні роботи у школах, лікарнях та покращити соціально-економічний добробут мешканців нашої області.

Головне управління ДПС у Рівненській області

Платникам податків на замітку: відстрочення податкового боргу, який не перевищує 6800 грн.,  у запитаннях-відповідях

 Кому може бути надано  відстрочення податкового боргу? Відстрочення податкового боргу надається платникам податків – фізичним особам, у тому числі самозайнятим особам, що станом на 1 грудня 2020 року мали загальний розмір податкового боргу (у тому числі штрафні санкції, пеня та проценти за користування     розстроченням/відстроченням) у сумі, що не перевищує 6 800 гривень.

Що необхідно зробити платнику податків, щоб отримати таке відстрочення? Платнику податків необхідно звернутись з відповідною заявою довільної форми до контролюючого органу, де обліковується такий податковий борг. Зазначену заяву платником податків може бути подано як у паперовому вигляді (особисто звернувшись до контролюючого органу або надіславши листа), так і в електронному вигляді через приватну частину Електронного кабінету.

Чи потрібно для отримання відстрочки подавати додаткові документи? Ні. Крім заяви  ніяких додаткових документів подавати не потрібно. Це відстрочення буде здійснюватись без укладання окремого договору із платником податків.

Чи нараховуються штрафні санкції  та пеня  платникам податків, які скористуються можливістю відстрочення податкового боргу? У разі погашення платником податків повної суми відстроченого податкового боргу не пізніше визначеного строку (29 грудня 2021 року) штрафні санкції і пеня на такі сплачені відстрочені суми не застосовуються та не нараховуються. Разом із тим, у випадку непогашення платником податків повної суми відстроченого податкового боргу до настання визначеного строку, а також у разі її погашення після 29 грудня 2021 року штрафні санкції і пеня на відстрочені суми, що залишаться непогашеними, будуть нараховуватися у загальному порядку згідно з вимогами Податкового кодексу.

Де можна отримати додаткову консультацію щодо процедури відстрочення податкового боргу? Платники податків Рівненщини можуть отримати консультації в Центрах обслуговування платників, або безпосередньо у фахівців підрозділу по роботі з податковим боргом ГУ ДПС у Рівненській області за телефоном   64-29-71,  64-32-47.      Не втрачайте можливість врегулювання податкового боргу!

Головне управління ДПС у Рівненській області
 
 
 

Рівненщина: фінансові установи сплатили  3,2  мільйона гривень податку з депозитів

 

            В Головному управлінні ДПС у Рівненській області інформують, що за два місяці поточного року від оподаткування процентів з депозитів у банківських та інших фінансових установах регіону до державного бюджету надійшло 3,2  мільйона гривень. Зокрема, у лютому до державної скарбниці фінансові установи сплатили  1,4 мільйона гривень.

            Нагадаємо, платниками податку на доходи фізичних осіб у вигляді процентів, ставка якого складає 18 відсотків, є банківські установи, кредитні спілки та інші фінансові організації. Відповідно до ст. 170.4. Податкового кодексу України інформація про суми банківського рахунку або ощадного сертифіката чи вкладу члена кредитної спілки, нараховані проценти, а також відомості про вкладників не подаються до контролюючого органу і залишаються конфіденційними.

 
 

Запитували – відповідаємо

 

Яка гранична сума готівкового розрахунку суб’єкта господарювання з фізичною особою на протязі одного дня за товари (роботи, послуги)?

 

            Відповідно до п. 6 розд. ІІ Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 29 грудня 2017 року № 148 із змінами і доповненнями, суб’єкти господарювання мають право здійснювати розрахунки готівкою протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами, зокрема, з фізичними особами – у розмірі до 50000 (п’ятдесяти тисяч) грн. включно.
            Суб’єкти господарювання у разі зняття готівкових коштів із поточних рахунків з метою здійснення готівкових розрахунків із фізичними особами зобов’язані надавати на запит банку (філії, відділення) підтвердні документи, на підставі яких здійснюються такі готівкові розрахунки, необхідні банку (філії, відділенню) для вивчення клієнта з урахуванням ризик-орієнтованого підходу.
            Платежі понад установлені граничні суми проводяться через банки або небанківські фінансові установи/юридичних осіб, які не є фінансовими установами, але мають право надавати окремі фінансові послуги, які в установленому законодавством порядку отримали ліцензію на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунку (далі – небанківські установи), шляхом переказу коштів з поточного рахунку на поточний рахунок або внесення коштів до банку чи небанківської установи для подальшого їх переказу на поточні рахунки в банку. Кількість суб’єктів господарювання та фізичних осіб, з якими здійснюються готівкові розрахунки, протягом дня не обмежується.
            Обмеження, установлене в п. 6 розд. II Положення № 148, стосується також розрахунків під час оплати за товари, придбані на виробничі (господарські) потреби за рахунок готівки, одержаної за допомогою електронного платіжного засобу.

З цим та іншими роз’ясненнями щодо готівкових розрахунків можна ознайомитись в Базі знань Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу за посиланням: http://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=quesДодати коментар

  • Адреси Інтернет та e-mail будуть автоматично перетворені на лінки.
  • Дозволені теги HTML: <p> <a> <span> <div> <h1> <h2> <h3> <h4> <h6> <h6> <em> <map> <area> <hr> <br> <br /> <i> <strong> <b> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <table> <tr> <td> <img> <b> <u> <font> <del> <ins> <sub> <sup> <quote> <blockquote> <pre> <address> <code> <cite> <embed> <object> <strike> <caption> <table> <tbody>
  • Рядки і параграфи з нового рядка робляться автоматично.

Більше інформації про форматування