Також дивіться новини на facebook.com

Інформуємо

Особистий прийом громадян головою Сарненської районної державної адміністрації Коханом Олександром Сергійовичем тимчасово призупинено на період карантину.Сарненщина святкує 81 рік з дня утворення району

     Шановні Сарненчани!

     Сьогодні Сарненщина святкує 81 рік з дня утворення району.

    З 1939 по 2020 рік район пройшов значний і непростий шлях: встановлення радянської влади, війна і окупація, післявоєнна відбудова народного господарства та сьогодення нашого краю в складі незалежної України.

     Сьогодні його економіку розвивають понад 250 підприємств малого і середнього бізнесу. У промисловості Сарненщини провідне місце посідає каменедобувна, деревообробна, металообробна та переробна галузі.

     Провідними підприємствами району є: ТОВ Клесівський кар’єр нерудних копалин «Технобуд», ТОВ «Вирівський кар’єр», ТОВ «Селищанський гранкар’єр», ТОВ «Сарненський хлібозавод», ТОВ «Завод металевих виробів» та інші.Запрацював мобільний додаток «Статистика в смартфоні»

     Він працює на ОС Android і безкоштовно доступний для завантаження на Google Play.

     «Додаток двомовний (українська та англійська), має зручний інтерфейс і надає можливість оперативно отримувати офіційну державну статистичну інформацію з наборів даних Держстату, розміщених на Єдиному державному вебпорталі відкритих даних data.gov.ua (наразі доступна інформація з 2015 року)», - розповідають у Державній службі статистики.

     Основний функціонал мобільного додатку «Статистика в смартфоні»:

  • доступ до актуальної офіційної державної статистичної інформації;
  • групування наборів даних за темами (галузями статистики);
  • візуалізація у вигляді графіків і гістограм за обраними параметрами (показники, класифікації, територія та період);
  • збереження обраної статистичної інформації до розділу «Мої набори» для швидкого доступу у майбутньому;
  • поширення скріншотів з візуалізованою офіційною державною статистичною інформацією через месенджери та соціальні мережі.


Сарненщина COVID-19: важливе станом на 04 грудня 2020 року

     Станом на 04 грудня 2020 року на Сарненщині виявлено 28 нових випадків захворювання на COVID-19: 15 жителів з м.Сарни, 4 – з с.Зносичі, 2 – з с.Немовичі та по одному з с.Чудель, с.Олексіївка, с.Степань, с.Федорівка, с.Люхча, с.Селище та с.Кам’яне-Случанське.

     Всього на території Сарненського району зареєстровано 2387 випадків захворювання на COVID-19.

     Через ускладнення, викликані коронавірусом, 44 випадки летальних.

     Подолали COVID-19 – 1728 осіб.Прем’єр-міністр озвучив програми підтримки людей та бізнесу в разі запровадження жорстких карантинних обмежень

     Президент України та Уряд спільно працюють над імплементацією та просуванням кроків з підтримки людей та бізнесу в разі запровадження більш жорстких карантинних заходів.

     На цьому наголосив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час вступного слова на засіданні Кабінету Міністрів України 2 грудня.

     Зокрема, очільник Уряду зазначив, що для підтримки людей, які можуть втратити доходи в разі посиленого карантину, передбачається надання одноразової допомоги в розмірі 8 тис. грн.

     «Дія програми поширюється як на ФОПів, так і на громадян, які працюють як наймані працівники. За розрахунками Мінекономіки на таку допомогу зможуть розраховувати 1,2 млн українських громадян», — повідомив Прем’єр-міністр.

     Також, за словами Дениса Шмигаля, буде передбачена програма для збереження робочих місць: підприємцям, що скорочують час працівників під час вимушеного карантину пропонується надавати до 8 тис. грн на кожного такого працівника.Сарненщина COVID-19: важливе станом на 03 грудня 2020 року

     Станом на 03 грудня 2020 року на Сарненщині виявлено 48 нових випадків захворювання на COVID-19: 27 жителів з м.Сарни, 6 – з с.Чудель, 4 – з с.Немовичі, 2 – з с.Степань та по одному з смт.Клесів, с.Вири,  с.Кричильськ, с.Ясногірка, с.Орлівка, с.Довге, с.Любиковичі с.Зарів’я, с.Костянтинівка.

     Всього на території Сарненського району зареєстровано 2359 випадків захворювання на COVID-19.

     Через ускладнення, викликані коронавірусом, 44 випадки летальних.

     Подолали COVID-19 – 1686 осіб.

 


Голова Сарненської РДА Олександр Кохан провів нараду з новообраними керівниками громад району.

     Голова Сарненської РДА Олександр Кохан провів нараду з новообраними керівниками громад району.

     За результатами виборів 25 жовтня місцеві ради Сарненщини очолили:

  • Руслан Серпенінов – Сарненський міський голова;
  • Віктор Буйний – Клесівський селищний голова;
  • Петро Крот – Степанський селищний голова;
  • Сергій Опалько – Вирівський сільський голова;
  • Олександр Трохимець – Немовицький сільський голова; 

     На початку засідання заступник керівника Сарненської місцевої прокуратури  Микола Кляпко проінформував про порядок використання земель без правовстановлюючих документів. Наголосив на необхідності створення в ОТГ комісій з визначення та відшкодування розмірів збитків власникам землі та землекористувачам. 
     В ході наради обговорили питання щодо функціонування Сарненського районного центру соціальних служб та Сарненського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) з 01 січня 2021 року. Було проаналізовано штатні розписи установ, потреби у фінансуванні на 2021 рік та обговорено перспективи подальшого функціонування центрів.Обговорили стан виплати заборгованої заробітної плати в районі

     Про стан виплати заборгованої заробітної плати на Рівненщині йшлося на засіданні обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати під керівництвом заступника голови Рівненської ОДА Ігоря Тимошенка.

     У зв’язку з епідемічною ситуацією Сарненська райдержадміністрація долучилась до засідання комісії дистанційно, за допомогою онлайн-зв’язку.

     Голова Сарненської РДА Олександр Кохан повідомив, що станом на 30.11.2020 на Сарненщині заборгованість з виплати заробітної плати становить 689,1 тис.грн.

     Серед підприємств, що мають заборгованість – КП «Клесівводоканал», та філія Сарненська ДЕД ДП «Рівнеоблавтодор».

     З метою забезпечення своєчасної виплати заробітної плати протягом  січня – листопада 2020 року проведено 6 засідань районної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати Сарненського району.

    Районною тимчасовою комісією з питань погашення заборгованості із заробітної плати була проведена роз’яснювальна робота із 240 суб’єктами господарювання Сарненського району.Зміни з 1 грудня 2020 року: зросли пенсії та соціальні виплати

     З 1 грудня 2020 року в Україні зріс прожитковий мінімум. У зв’язку з цим, збільшилися соціальні стандарти – розмір мінімальної пенсії, сума максимальної допомоги з безробіття та інші виплати.

     Такі зміни передбачені Законом України «Про Державний бюджет України на 2020 рік».

     Новий прожитковий мінімум

     Для основних соціальних і демографічних груп населення новий прожитковий мінімум становить:

- на дітей віком до 6 років — 1921 грн, (було 1859 грн.);

- дітей віком від 6 до 18 років — 2395 грн, (було 2318 грн.);

- працездатних осіб — 2270 грн., (було 2197 грн.);

- осіб, які втратили працездатність — 1769 грн. (було 1712грн.)

     Перерахунок пенсій та соціальних виплат

     З 1 грудня 2020 відбудеться автоматичний перерахунок пенсій та допомог, розмір яких обчислюється від прожиткового мінімуму.Президент підписав закон щодо безкоштовного харчування у закладах освіти дітей загиблих захисників України

     Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення безкоштовним харчуванням дітей, один із батьків яких загинув (пропав безвісти), помер під час захисту незалежності та суверенітету України» № 978-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 5 листопада 2020 року.

    Документ має підвищити рівень соціального захисту дітей, батьки яких загинули, зникли безвісти чи померли, захищаючи суверенітет, незалежність і територіальну цілісність України.

     Закон закріплює загальнообов’язкову норму, згідно з якою органи державної влади та місцевого самоврядування, у підпорядкуванні яких перебувають державні та комунальні заклади дошкільної, загальної середньої, професійної чи фахової передвищої освіти, мають забезпечувати безоплатним харчуванням дітей загиблих героїв.Syndicate content