Громадське обговорення

 

Готуємось до відзначення 24-ї річниці Дня Незалежності України

     Вже через місяць, 24 серпня відзначатимемо головне державне свято – День Незалежності. Цей день передає дух патріотизму та гордості за свою націю, яка, пройшовши серйозні випробування, створила свою незалежну державу. Поступово країна стала частиною європейської спільноти й рівноправним членом міжнародних організацій. 
     Події на Сході України стали яскравим прикладом того, що українці готові віддати життя і здоров’я за незалежність та цілісність своєї Батьківщини. Тож відзначення Дня Незалежності – вимога часу та обов’язок кожного громадянина України.
     Цьогоріч заходи щодо відзначення Дня Незалежності матимуть за мету консолідацію українського суспільства навколо ідеї захисту та зміцнення державності, гідне вшанування подвигу борців за свободу та незалежність України, а також громадян, які сьогодні відстоюють суверенітет та територіальну цілісність держави у боротьбі із зовнішньою агресією, утвердження у громадян почуття патріотизму та гордості за свою Вітчизну.
     Звертаюся до жителів Сарненщини проявити активність та небайдужість в плані підготовки та відзначення цього свята. Зокрема, прошу всіх причетних провести роботу щодо забезпечення благоустрою населених пунктів, упорядкування об’єктів культурної спадщини, пам’ятників, пам’ятних знаків та місць поховань. Традиційно до цього дня організувати акції милосердя, добродійні справи допомоги та підтримки тих, хто цього потребує, поповнивши таким чином своєрідну скарбничку «добрих справ». 
     Також хотілося б почути думку громади з приводу проведення заходів 24 серпня ц. р. Ваші пропозиції та поради щодо відзначення 24-ї річниці Дня Незалежності України чекаємо за телефоном 2-24-66 та за електронною адресою [email protected] 
     Запрошую всіх спільними зусиллями організувати відзначення чергової річниці незалежності нашої держави.

Голова райдержадміністрації
Ярослав Яковчук.
 


 
 

Запрошуємо до обговорення реконструкції майнового комплексу «Дубки» під житло для молодих спеціалістів

     Під час засідання позачергової 38-ї сесії районної ради заступник голови райдержадміністрації Руслан Серпенінов запропонував винести на громадське обговорення питання про забезпечення молодих спеціалістів житлом, а саме про реконструкцію майнового комплексу «Дубки», що перебуває в районній комунальній власності, під гуртожитки. Шановні сарненці! Ваші думки та пропозиції з цього приводу пропонуємо висловлювати за телефоном 3-35-62 або залишати їх, перейшовши за посиланням: http://sarny.rv.ua/sites/sarny-rda.gov.ua/request/.

 

Звернення до жителів Сарненщини з нагоди відзначення 26-ї річниці незалежності України та Дня Державного Прапора України.

  Шановні Сарненці!

       Незабаром ми разом з українцями всього світу будемо відзначати День незалежності України. Ми хочемо щоб участь у святкових заходах взяли участь якомога більша кількість людей, які відчули б себе  не лише учасниками свята, але і причетними до великої нації українців, які впродовж століть боролися і вибороли право на незалежність серед інших світових націй. Тому програму святкування вже обговорили з громадською радою при райдержадміністрації, на нараді з керівниками територіальних громад, почав працювати оргкомітет. Але ми розраховуємо і на ваші пропозиції і на вашу участь в якості організаторів  патріотичних ініціатив, спортивних, розважальних конкурсів, змагань, які можна подавати до оргкомітетів у виконкомах рад та райдержадміністрації. Розраховую і на те, що традиційно, жителі наших населених пунктів, керівники підприємств, установ та організацій проведуть заходи з благоустрою пам’ятників, пам’ятних місць, вулиць, громадських  та підвідомчих територій.

        Ми пам’ятаємо, що кожного року, в переддень Дня незалежності України, відзначається свято Державного Прапора України.

       Всіх, кому дорогі державні символи, закликаю вшанувати Держаний Прапор України шляхом участі в офіційних церемоніях його урочистого підняття 23 серпня, вивісити державні прапори на фасадах будинків та балконах.

       Адже у повазі до державних символів, до числа яких належить і Державний прапор, проявляється наша громадянська свідомість, готовність об’єднати сили і подолати будь-які перешкоди.

       Будьмо гідними пам’яті українців, які своєю працею, своїм здоров’ям і життям створювали славу і велич Державного Прапора України.

 
 

   Голова адміністрації                                                                        Я.Яковчук

Обговорюємо зміни до Конституції України щодо децентралізації державної влади

     В країні триває загальнонаціональний діалог стосовно внесення змін до Конституції України, які передбачають децентралізацію державної влади і суттєве розширення повноважень територіальних громад. 
     Основні положення законопроектів, спрямованих на реформування місцевого самоврядування та децентралізацію влади, полягають у наступному:
     1) запровадження трьохрівневої системи адміністративно-територіального устрою України – область, район, громада з повсюдністю місцевого самоврядування;
     2) передача функцій виконавчої влади від місцевих адміністрацій виконавчим органам рад відповідного рівня;
     3) розподіл повноважень між органами місцевого самоврядування за принципом субсидіарності і наділення саме громад максимально широким колом повноважень;
     4) чітке забезпечення повноважень органів місцевого самоврядування необхідними фінансовими ресурсами, в тому числі через їх участь в загальнодержавних податках;
     5) ліквідація державних адміністрацій і створення натомість державних представництв з тільки контроль-наглядовими і координаційними, а не виконавчими функціями.
     Детальніше ознайомитися з проектом змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади можна на сайті Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, перейшовши за посиланнями:
     Децентралізація влади і реформа місцевого самоврядування. ч І
     Децентралізація влади і реформа місцевого самоврядування. ч ІI
     Децентралізація влади і реформа місцевого самоврядування. ч ІII
     Проект змін до Конституції України (щодо децентралізації влади) та Концепція реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні
     Нові виклики, які постали перед державою, потребують не лише швидкого та ефективного реагування, а й створення конструктивного діалогу для формування ефективного місцевого самоврядування, територіальної організації влади.
     Шановні сарненці! Пропонуємо і Вам долучитися до обговорення даної реформи та шляхів її реалізації. Усі пропозиції, що визначатимуть внесення необхідних змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади, просимо надсилати на електронну адресу сектору з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю апарату райдержадміністрації [email protected] та повідомляти за телефоном     2-24-66.