Також дивіться новини на facebook.com

Щоденник: Оргвідділ

Сарненщина COVID-19: важливе станом на 17 червня 2021 року

Станом на 17 червня  2021 року на Сарненщині  не виявлено нових випадків  захворювання на COVID-19.

На сьогодні кількість активних хворих становить 54  особи.

Всього на території Сарненського району зареєстровано 9193  випадки захворювання на COVID-19.

Через ускладнення, викликані коронавірусом, 175  випадків летальних.

Подолали COVID-19 -  8964 особи.У Сарненській райдержадміністрації відбулися урочистості з нагоди Дня медичного працівника

Виконуюча обов’язки голови Сарненської райдержадміністрації Людмила Мариніна спільно з головою Сарненської районної ради  Ярославом Яковчуком привітали присутніх у залі працівників сфери охорони здоров’я району.

«Немає професії жертовнішої та гуманнішої, ніж професія медика. Адже, незважаючи ні на що, для лікаря понад усе є пацієнт, його здоров’я і повноцінне життя. І в цьому ми переконалися у важкі часи пандемії. У ваших руках — складна і відповідальна справа. Тож бажаю вам та вашим родинам здоров’я, щастя, добра і благополуччя та нових професійних здобутків», - зазначила Людмила Мариніна у вітальному слов

Також у  рамках урочистого заходу  кращих медичних працівників Сарненського району було нагороджено почесними грамотами Рівненської обласної ради, Сарненської райдержадміністрації та Сарненської районної ради.

Святковий настрій присутнім подарували викладачі Музичної школи Дубровицької міської ради. Робоча нарада щодо стану та шляхів розвитку освітньої галузі Дубровицької територіальної громади

Вчора виконуюча обов’язки голови Сарненської райдержадміністрації Людмила Мариніна спільно з начальником управління освіти, культури, охорони здоров’я та спорту Сарненської райдержадміністрації Оксаною Кондратюк провели робочу зустріч з головою Дубровицької територіальної громади Богданом Микульським та начальником відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту Дубровицької міської ради Ніною Стасюк.

На нараді обговорили ряд важливих питань, що стосувалися подальшого розвитку освітньої галузі в громаді, окреслили основні завдання щодо організації якісного навчально-виховного процесу.

Окрему увагу учасники зустрічі приділили питанням формування мережі закладів освіти територіальної громади та реалізації Стратегії розвитку освітньої галузі Дубровицької міської ради на 2021-2025 роки.

Аналіз шкільної мережі Дубровицької громади свідчить про те, що у населених пунктах функціонують багато шкіл з малою наповнюваністю учнів, тому керівництво Дубровицької територіальної громади планує провести ряд заходів по оптимізації освітньої мережі.

Також під час зустрічі було обговорено стан фінансування галузі освіти, забезпеченість фонду оплати праці для педагогічних працівників закладів середньої освіти за рахунок державної освітньої субвенції, утримання навчальних закладів за рахунок місцевого бюджету, підвезення учнів шкільними автобусами та інші проблемні питання.

Людмила Мариніна зазначила, що при організації освітнього процесу перш за все ми маємо врахувати інтереси дитини та забезпечити надання якісних освітніх послуг, звернувши увагу на максимальне наближення освітнього закладу до місця проживання дитини. Окрім того, зауважила, що згідно чинного законодавства України у галузі освіти , батьки мають право обирати освітній заклад у відповідності до потреб дитини.

У ході наради представники райдержадміністрації надали пропозиції щодо врегулювання проблемних питань.

На завершення робочої поїздки Людмила Мариніна зустрілась з педагогічним колективом Кривицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Дубровицької міської ради, оптимізацію якої, відповідно до Стратегії розвитку освітньої галузі Дубровицької міської ради на 2021-2025 роки, планується провести у 2021 році. 


Карантин в Україні продовжили до кінця літа. Діятимуть нові карантинні норми

Уряд продовжив карантин в Україні до 31 серпня 2021 року, при цьому на всій території країни встановлюється “зелений” рівень епідемічної небезпеки. В таких умовах у громадському транспорті та під час масових заходів або відвідин приміщень всі учасники мають дотримуватись маскового режиму. Відповідно робота закладів громадського харчування, розважальних закладів (нічних клубів), кінотеатрів та залів інших сфер культури, проведення інших масових заходів дозволяється за умов носінням масок та забезпечення засобами індивідуального захисту працівників.

При цьому дотримання маскового режиму є необов'язковим за умови наявності у всіх учасників та організаторів заходу одного з таких документів:

  • негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР (не більше як за 72 години до проведення заходу),
  • негативний результат експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 (не більше як за 72 години до проведення заходу),
  • документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання у надзвичайних ситуаціях.

При “зеленому” рівні епідемічної небезпеки в Україні перетин державного кордону з будь-яких країн є безперешкодним для громадян України або іноземців з посвідкою на постійне проживання. Так само безперешкодно громадяни України можуть перетинати КПВВ.

Для іноземців завжди обов’язково потрібно мати страховий поліс на випадок захворювання на COVID-19, та одну із наступних позицій:

  • негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР (не більше як за 72 години до перетину кордону),
  • негативний результат експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 (не більше як за 72 години до перетину кордону),
  • документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання у надзвичайних ситуаціях, виданий відповідно до ММСП або відповідно до укладених Україною міжнародних договорів про взаємне визнання документів про вакцинацію.


Цими вихідними на Сарненщинні відбудеться унікальний фестиваль «Водіння куста»

У неділю, 20 червня, у селі Сварицевичі Сарненського району відбудеться обласний відкритий фестиваль народного мистецтва «Водіння куста».

Такий захід щорічно проводиться саме в цьому селі на Зелені свята - 50-й день після Пасхи.

«Водіння куста» - це обряд, який проходить у свято Трійці, за традицією, що збереглася в селі Сварицевичі. В цей день доросле населення іде до храму. Після служби на могили рідних приносять лепеху – «клечання» і оплакують померлих – «голосіння». А молодь готує «кусти» - гурти дівчат, які ходитимуть від хати до хати з привітаннями та обрядовими «кустовими піснями».

На фестиваль з’їдуться творчі колективи та окермі виконавці  з Володимирецької, Дубровицької, Зарічненської, Костопільської, Рівненської, Рокитнівської та Сарненської громад. Глядачі матимуть змогу побачити обрядове дійство «Водіння куста», народний танець, почути хоровий, вокальний спів.

Початок дійства о 12 годині.

Організатори стверджують, що метою фестивалю є відродження та збереження багатовікової спадщини Поліського краю, народних звичаїв та обрядів, автентичного фольклору в піснях, народному музикуванні, дійстві, костюмах, етнографічній атрибутиці.

Фестиваль організований Рівненським обласним центром народної творчості спільно з управлінням культури і туризму Рівненської ОДА, відділом освіти, культури, туризму, молоді і спорту Дубровицької міськради.«Велике будівництво» з 2022 року відмовляється від поточного середнього ремонту на користь капітального

З наступного року Укравтодор повністю відмовиться від практики поточного середнього ремонту, залишивши лише два типи робіт: капітальний та поточний ремонт. Таке рішення прийнято агентством за результатами аналізу дорожніх робіт.

«На початку 2022 року набирає чинності ДСТУ 8747. Згідно з ним, вже з наступного року Служби автомобільних доріг у всіх нових дорожніх проєктах відмовляться від поточного середнього ремонту на користь капітального ремонту», - повідомили в Укравтодорі.

Основна мережа доріг в Україні побудована у 70–80 роках минулого століття: це 120 тис. км доріг місцевого значення і близько 47 тис. км доріг державного значення. Ці дороги не розраховані на сучасні навантаження. Ситуацію ускладнює той факт, що відновлення доріг до останнього часу фінансувалось недостатньо, а зміна будівельних норм 2008 року дозволила замість капітального виконувати поточні середні ремонти, що не передбачає обов’язкового укріплення основи.Сарненщина COVID-19: важливе станом на 15 червня 2021 року

Станом на 15 червня  2021 року на Сарненщині  виявлено 4  нові випадки захворювання на COVID-19, з них:

  • 1 - м. Сарни;
  • 1 - смт Томашгород;
  • 1 - с. Біловіж;
  • 1 -  с. Городище.
На сьогодні кількість активних хворих становить 70  осіб.

Всього на території Сарненського району зареєстровано 9186 випадків захворювання на COVID-19.

Через ускладнення, викликані коронавірусом, 172  випадків летальних.
Подолали COVID-19 -  8944 особи. 


Володимир Зеленський: Приватизація – це не про те, скільки держава отримає при продажу, це про сплату податків щомісяця, щороку

В Україні є політична воля для проведення великої приватизації, оскільки держава – неефективний керівник активів. До стратегічних підприємств, які мають залишатися в держвласності, можна застосувати механізм державно-приватного партнерства. Про це заявив Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю українським телеканалам у межах Всеукраїнського форуму «Україна 30. Економіка без олігархів» у Києві.

«Держава не є найкрутішим управлінцем і менеджером», – наголосив він.

До того ж, як зауважив Президент, держава не має мільярдів на модернізацію того чи іншого підприємства. Тому потрібно проводити велику приватизацію.

«Передусім важливо не скільки отримає держава на вході, а скільки отримає податків щомісяця, щороку. Бізнес – це не про «купи-продай», не посередництво. Бізнес – це постійне вкладання грошей у технології, ідеї, креатив, а потім постійне отримання невеликих прибутків. Бізнес – це 10-15-20% постійного прибутку», – пояснив Володимир Зеленський.Сарненщина COVID-19: важливе станом на 14 червня 2021 року

Станом на 14 червня  2021 року на Сарненщині  не виявлено  нових випадків захворювання на COVID-19.

На сьогодні кількість активних хворих становить 75  осіб.

Всього на території Сарненського району зареєстровано 9182 випадки захворювання на COVID-19.

Через ускладнення, викликані коронавірусом, 172  випадків летальних.
Подолали COVID-19 -  8935 осіб. 


Для жителів Сарненщини з 1 липня стартує сезонний пропуск у ліси Білорусі

Прикордонними відомствами України та Республіки Білорусь досягнуто домовленостей щодо пропуску у 2021 році мешканців прикордонних населених пунктів Сарненського району через українсько-білоруських державний кордон для збору дикоросів (ягід, грибів, горіхів, лікарських трав та ін.) на території Республіки Білорусь.

«Щоб попередити масові порушення режиму державного кордону між прикордонниками України та Білорусі було досягнуто домовленостей про сезонний пропуск громадян для збору дикоросів. Як результат, місцеві жителі прикордонних населених пунктів Рівненської області мають можливість перетинати кордон та збирати чорницю, журавлину й гриби на території лісгоспу Республіки Білорусь», – зазначив голова Рівненської ОДА Віталій Коваль.

Такий пропуск буде здійснюватися в пунктах спрощеного пропуску «Познань», «Березове», «Дроздинь» у межах ділянки відповідальності відділу прикордонної служби «Березове» щоденно в два періоди: з 1 липня по 10 серпня 2021 року (з 06.00 год. до 22.00 год.) та з 1 вересня по 15 листопада 2021 року (з 06.00 год. до 20.00 год.) з поверненням на територію України у день перетину державного кордону.

Державний збір за перебування і пересування в прикордонній смузі і прикордонній зоні із 2021 року не здійснюється.Syndicate content