Щоденник: Адміністратор

Інформуємо

Особистий прийом громадян головою Сарненської районної державної адміністрації Коханом Олександром Сергійовичем тимчасово призупинено на період карантину.

Сарненська райдержадміністрація вітає з Днем вишиванки

Вітання голови Сарненської РДА з Днем Перемоги!

Формування нових районів дозволить вирішити ряд хронічних проблем

Завершення адміністративно-територіальної реформи до чергових місцевих виборів у жовтні 2020 залишається в пріоритетах Уряду. З базовим рівнем більш-менш зрозуміло – досвід попередніх п’яти років впровадження реформи показав як перспективність новоутворених адміністративно-територіальних одиниць, так і недоліки процесу добровільного об’єднання територіальних громад. Прийняття законопроекту № 2653 виглядає перспективним вирішенням проблеми поєднання інтересів місцевих еліт, амбіцій народних депутатів та потреб Уряду у створенні дійсно спроможних органів місцевого самоврядування..

ДО УВАГИ ПІДПРИЄМСТВА РОЗДРІБНОХ ТОРГІВЛІ ХАРЧОВИМИ ПРОДУКТАМИ!

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України про рекомендації з продажу овочів та фруктів у закладах торгівлі під час дії карантинних обмежень

Децентралізація – завершення реформи

Пандемія коронавірусної хвороби показала реальність, яку багато хто не помічав – місцеве самоврядування на передовій представлення інтересів та захисту громадян. Місцева влада активно залучена до протидії поширення коронавірусу, приймає важливі та необхідні рішення для захисту здоров’я і життя громадян. Можемо констатувати, що без сильного місцевого самоврядування – не може бути сильної України.

Тому успішне завершення децентралізаційної реформи є надзвичайно важливим. Це відповідає інтересам громадян, інтересам місцевого самоврядування та є в інтересах держави Україна. Децентралізація – це єдиний правильний шлях.

І сьогодні ми як ніколи близько, щоб прийняти всі необхідні рішення.

Стратегічне завдання – місцеві вибори 25 жовтня 2020 року мають відбутися на новій територіальній основі на рівні громад та районів.

Як виглядає серія наступних кроків:
  1. Затвердити нові громади по всій території України.
  2. Затвердити нові райони.
  3. Чітко визначити повноваження місцевого самоврядування та забезпечити самоврядування відповідними ресурсами.

Про затвердження громад

Запропонований підхід передбачає, що території територіальних громад та центри громад затверджуються рішенням Уряду. Відповідні норми визначені Законопроектом №2653 «Про внесення змін до закону про місцеве самоврядування».

Проте це не означає, що Уряд у довільному порядку буде визначати конфігурацію нових громад. Законопроектом передбачено, що такі рішення Уряду приймаються на основі перспективних планів формування громад областей.

Всеукраїнський Місяць Червоного Хреста

Сарненська райдержадміністрація інформує, що в нашій області з 1 по 30 квітня проводиться Всеукраїнський Місяць Червоного Хреста України  «Не будь байдужим! Приєднуйся! Дій!».

Його мета – оперативно організувати так звані «соціальні банки» та надати фактичну допомогу тим, хто її зараз потребує найбільше, в тому числі особам, які не відносяться до сфери обслуговування територіальних центрів соціального обслуговування.

Просимо підтримати ініціативу та надати допомогу в поповненні  запасів в складах для надзвичайних ситуацій, а саме:

- засобів гігієни;

- засобів дезінфекції;

- продуктів харчування, а також фінансової підтримки для виконання гуманітарних програм. Кошти можна надсилати на рахунок:

Рівненська обласна організація Товариства Червоного Хреста
     р/р UA 103003460000026002022632001
     МФО 300346 ПАТ “Альфа – банк»
     ЄДРПОУ 02940316
     З обов’язковою поміткою: благодійна допомога на виконання гуманітарних программ та з якого району відправлені кошти.

Увага! ДПС інформує про зміни в оподаткуванні у зв’язку з вимогами Закону №540

ЯКИМ ЧИНОМ ВІДОБРАЖАТИ В ПОДАТКОВІЙ ЗВІТНОСТІ ЗМІНИ, ПОВ'ЯЗАНІ ІЗ ЗМЕНШЕННЯМ ПЕРІОДУ, ПРОТЯГОМ ЯКОГО ДОЗВОЛЯЄТЬСЯ НЕ НАРАХОВУВАТИ ТА НЕ СПЛАЧУВАТИ ПЛАТА ЗА ЗЕМЛЮ?

Законом № 540 скорочено період, визначений Законом України від 17 березня 2020 року № 533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби» (далі - Закон № 533), протягом якого не нараховується та не сплачується плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки, що перебувають у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, фізичних або юридичних осіб, та використовуються ними в господарській діяльності, з двох місяців (березень і квітень 2020 року) до одного-березень 2020 року.

Особливості декларування податкового зобов'язання

Якщо платник плати за землю на підставі Закону № 533 подав уточнюючу податкову декларацію з плати за землю за 2020 рік, в якій зменшив податкові зобов'язання за березень та квітень 2020 року, то враховуючи вимоги Законом № 540, такий платник податку зобов'язаний подати уточнюючу податкову декларацію до податкової декларації з плати за землю за 2020 рік (з урахуванням раніше поданих уточнюючих податкових декларацій). В цій декларації платник має збільшити податкові зобов'язання з плати за землю за квітень 2020 року, тобто відновити податкові зобов'язання, які були задекларовані в податковій декларації з плати за землю за 2020 рік.

При цьому, Законом № 540 передбачено, що штрафні санкції, визначені Кодексом за внесення змін до податкової звітності в частині збільшення податкових зобов'язань з плати за землю за податковий період квітень 2020 року, не нараховуються.

Syndicate content