Також дивіться новини на facebook.com

Щоденники

Інформуємо

Особистий прийом громадян головою Сарненської районної державної адміністрації Коханом Олександром Сергійовичем тимчасово призупинено на період карантину.На Рівненщині змінено перелік земельних ділянок, які зарезервовані для учасників АТО

     Наказом Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області від 27.10.2020 №140-ОД внесено зміни в перелік земельних ділянок с/г призначення державної власності, які зарезервовані для учасників АТО/ООС та сім’ям загиблих у власність для ведення садівництва, особистого господарства.

     Також внесено зміни у викопіювання з публічної кадастрової карти для передачі у власність для ведення індивідуального садівництва та особистого селянського господарства учасникам антитерористичної операції та сім’ям загиблих в Рівненській області:

     Сарненський район28 жовтня – День вигнання нацистських окупантів з України

     Сьогодні з нагоди відзначення  76-ї річниці вигнання нацистських окупантів з України, у місті Сарни відбулося покладання квітів до Меморіалу військової слави. Участь у заході взяли голова Сарненської районної державної адміністрації Олександр Кохан,міський голова Світлана Усик та заступник голови районної ради Микола Костецький.
     «Цього дня у 1944 році було остаточно вигнано за межі території України війська нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни. Найбільша цінність будь-якої держави – люди – отримали мирне небо над головою» - зазначив Олександр Кохан.Реорганізація громад і районів: законопроект 3651-д Парламент може розглянути 3 листопада

     Верховна Рада на наступному пленарному засіданні, 3 листопада може підтримати проєкт  Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій (№ 3651-д від 06.10.2020 р.), який має забезпечити безперервність реалізації завдань і повноважень як державних органів влади на місцях, так і органів місцевого самоврядування.

     Про це сказав голова Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко під час онлайн-марафону "Місцеві вибори 2020. На фінішній прямій".

     Народний депутат нагадав, що законопроект пропонує врегулювати питання закінчення повноважень сільських, селищних, міських голів, сільських, селищних, міських рад, їхніх виконавчих органів, районних рад у зв'язку зі змінами в адміністративно-територіальному устрої України.

     "Будемо сподіватися, що 3 листопада ми зможемо проголосувати цей законопроект більшістю. Я впевнений, що всі фракції його підтримають, бо він конче необхідний нам для завершення децентралізації, наближення її до кожного з нас", - сказав Андрій Клочко.З’явився атлас нового адміністративно-територіального устрою України

     Фахівці Товариства дослідників України за ініціативи Міністерства розвитку громад та територій України підготували «Атлас адміністративно-територіального устрою України. Новий районний поділ та територіальні громади: 2020» 

     Автор ідеї та редактор атласу Павло Остапенко зазначає: «Це фіналізація кропіткої щоденної роботи тисячі фахівців протягом майже 6 років: народних депутатів, міністерств, ОДА, Всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування, експертів, програм та проектів міжнародної технічної допомоги. Кожен, хто брав та бере участь у реалізації реформи децентралізації, зможе тут побачити результати своєї роботи».

     Матеріали для атласу підготовлені за підтримки проєкту «Підтримка належного врядування в місцевих громадах як складової реформи децентралізації» Координатора проектів ОБСЄ в Україні.В Україні доступна найшвидша реєстрація бізнесу — за 15 хвилин можна відкрити ФОП на порталі Дія

     Понад 50 тисяч ФОП було відкрито онлайн на порталі Дія у 2020 році. Про це під час спільного онлайн-брифінгу Мінцифри та Державної податкової служби "Нові цифрові можливості для бізнесу в Україні” заявив Віце-прем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

      “Разом із Податковою ми змогли запустити онлайн-послуги для ФОП та ТОВ. На сьогодні в Україні доступна найшвидша реєстрація бізнесу — за 15 хвилин можна відкрити ФОП на порталі Дія, не виходячи з дому. Понад 50 тисяч ФОП у 2020 році вже відкрито онлайн”, — повідомив Віце-прем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

     За словами Михайла Федорова, рік тому лише 4-6% приватних підприємців в Україні розпочинали бізнес онлайн. Наразі ця цифра становить 50%. Бізнес активно переходить в онлайн

     “Ми робимо рішучі кроки та стаємо передовою країною у світі, яка робить революційні кроки у сфері цифровізації бізнес-послуг. В умовах пандемії це дозволяє зменшити соціальні контакти та захистити здоров’я українців”, — прокоментував Михайло Федоров.В Україні готують оновлене видання Червоної книги

     Міндовкілля проводиться робота з підготовки четвертої редакції видання Червоної книги України.

     Наразі Міністерство отримало результати наукових досліджень погоджені Національною комісією з питань Червоної книги щодо переліку видів тварин, рослин та грибів, які можуть бути включені або виключені з Червоної книги.

     На основі цього готуються до затвердження оновлені списки рослинного та тваринного світу, що будуть занесені до четвертого видання. 

     Нагадаємо, що відповідно до законодавства, пропозиції щодо включення або виключення можуть вносити науково-дослідні установи, державні та громадські організації, а також окремі фахівці та вчені. 

     Міндовкілля пропонує ознайомитись з проектами переліків /за посиланням/.

     За додатковою інформацією звертатися до Управління охорони біорізноманіття та земельних ресурсів Міндовкілля за електронними адресами: 

     [email protected] (тваринний світ), [email protected] (рослинний світ).На Рівненщині оголосили додатковий відбір проєктів на ДФРР у 2021 році

     Оголошується додатковий конкурсний відбір інвестиційних програм і проєктів регіонального розвитку, що можуть реалізуватися у 2021 році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку.

     Термін подання – до 5 листопада 2020 року включно.

     Заявником проєкту може бути:

  • центральний або місцевий орган виконавчої влади;
  • органи місцевого самоврядування;
  • агенція регіонального розвитку, створена відповідно до Закону України «Про засади державної регіональної політики» (за винятком проєктів нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту).

     Інвестиційні програми і проєкти регіонального розвитку:До уваги тих, хто найближчим часом планує перетинати кордон з Білоруссю

     Поліська митниця Держмитслужби повідомляє, що від 24.10.2020 набрала чинності постанова уряду Білорусі №591, що передбачає ряд правил, яких слід дотримуватися при перетині кордону.

     Зокрема, при в’їзді до Білорусі для громадян, іноземців та осіб без громадянства, які перебували у країнах «червоної зони», необхідно пройти 10-денну самоізоляцію. Також самоізоляцію мають пройти ті, хто транзитом проїжджав одну з країн «червоної зони» та не мають документального підтвердження, що транзит не перевищував 24 години.

     Звертаємо увагу, що наразі до переліку країн «червоної зони» відноситься 131 країна, зокрема й Україна. (Список країн, затверджений урядом Білорусі, за посиланням – https://bit.ly/2IV38NU).Зарплати викладачів професійної та фахової передвищої освіти будуть поступово збільшені у 2021 році

     Зарплати педагогічних працівників у закладах професійної та фахової передвищої освіти будуть поступово збільшені у 2021 році. Про це йдеться в проекті Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік».

     У закладах професійної та фахової передвищої освіти викладачі вищої категорії в січні 2020 року мали однаковий посадовий оклад у розмірі 5 тис. 087 грн, у вересні цього року – 5 тис. 385 грн. У 2021 році зарплата збільшиться до 6 тис. 461 грн, у липні – 7 тис. 001 грн.

     Посадовий оклад керівника закладу професійної, фахової передвищої освіти (17 тарифний розряд) в січні поточного року становив 6 тис. 306 грн, у вересні цього року – 6 тис. 675 грн. Передбачається, що з січня 2021 року збільшиться до 8 тис. 010 грн, з липня 2021 року – до 8 тис. 679 грн.

     У цілому впродовж 2021 року зарплати працівників освітньої галузі будуть збільшені майже на 30%. Раніше повідомлялося, що в новому році зростуть зарплати вчителів у закладах загальної середньої освіти.Syndicate content