Також дивіться новини на facebook.com

Архів - Лип 2021

Липень 30th

Володимир Зеленський підписав закон, що врегульовує питання заміни житла для осіб з інвалідністю

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо соціальної захищеності осіб з інвалідністю» № 1665-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 15 липня 2021 року.

Документ сприятиме реалізації прав і свобод осіб з інвалідністю відповідно до вимог Конвенції про права осіб з інвалідністю.

Так, закон прописує порядок забезпечення осіб з інвалідністю житлом, що пристосоване до їхніх потреб. Зокрема це може відбуватися шляхом заміни житла, у якому мешкає особа з інвалідністю, через обмін на умовах найму.

Також можливе надання особі з інвалідністю пристосованого житла, якщо вона передасть помешкання, що їй належить, у власність територіальної громади.

При цьому житло (житлове приміщення), що надається такій особі в результаті заміни, має відповідати вимогам безперешкодного доступу та бути пристосованим до її потреб.

Порядок заміни житла (житлових приміщень) затверджує Кабінет Міністрів України.

Закон набирає чинності на наступний день після опублікування та вводиться в дію через шість місяців з дня набрання чинності.№ 258 від 28.07.2021 року "Про внесення змін до розпорядження голови районної державної адміністрації від 19 березня 2020 року № 84"

 

Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я

голови районної державної адміністрації

  На Сарненщині триває освітній проект «Цифра в кишені»

Записатися до лікаря через систему HELSІ; не виходячи з дому, оплатити рахунки за «комуналку», купити квитки; скористатися інтернет-банкінгом; поспілкуватися з рідними завдяки сервісам відеотелефонії; отримати державні послуги в онлайн-режимі. Ці питання найбільше цікавлять жителів Володимирецької, Гощанської, Здолбунівської, Дубенської, Сарненської громад. І невдовзі вони зможуть безкоштовно навчитися, як це робити. Адже ці територіальні громади беруть участь у пілотному освітньому проєкті «Цифра в кишені».

Щоб визначити, які теми для місцевих мешканців є найактуальнішими, там провели опитування. 

«На сьогодні багато послуг доступні в онлайн-режимі. Водночас важливо, щоб ними вміли скористатися якомога більше споживачів, незалежно від місце проживання. Власне, на це й спрямований проєкт «Цифра в кишені», - прокоментувала заступниця голови ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Іванна Смачило. - Але перед тим, як влаштовувати навчання, ми вирішили запитати в людей, які послуги цікавлять їх перш за все. І вже на основі їх відповідей формуватимемо теми воркшопів».

Наступним етапом проєкту стане спеціальна підготовка тренерів, які проводитимуть навчання у громадах. Воркшопи будуть безкоштовними, а їх учасниками зможуть стати всі бажаючі.Небезпечний штам «Дельта» загрожує українцям

У США, Великобританії, країнах ЄС реєструють все більше випадків штаму коронавірусу SARS-CoV-2 «Дельта», який спричиняє складніший перебіг COVID-19. Країни починають посилювати карантинні норми та вводити нові обмеження.

У США зазначають, що станом на  липень 2021 року понад 97% людей, яких госпіталізують із COVID-19, — невакциновані.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я України на офіційній сторінці у FACEBOOK.

Коронавірусна хвороба наразі не відступає, тому для продовження боротьби з COVID-19 на даний момент важливо всім мобілізуватися та дотримуватися всіх протиепідемічних правил, які встановлені в Україні.

Масова вакцинація - єдиний спосіб зупинити пандемію. Тож, нагадуємо, що  у місті Сарни працює Центр вакцинації населення від СОVID-19!

Центр розташований  на базі спорткомплексу «Сарни-Арена», за адресою: м. Сарни, вул. Ярослава Мудрого, 1 та працює щоденно з 9-ї до 17-ї години.

Всі бажаючі незалежно від місця проживання можуть БЕЗКОШТОВНО щепитись проти COVID-19, вакцинами Pfizer, CoronaVac та Moderna.

Самостійно жодна медицина світу не може зупинити поширення коронавірусу. Тільки особистою відповідальністю кожного, самоорганізацією та злагодженістю дій ми з вами зможемо впоратись з небезпечним вірусом, вберегти від нього себе та своїх рідних!

Пам’ятайте, що щеплення проти COVID-19 ефективно запобігають тяжкому перебігу хвороби й рятують життя.До уваги громадськості Сарненщини!

ГО «Простір можливостей» запрошує на презентацію звіту «Взаємодія громадськості та влади у 2020 році у Рівненській області – виклики, рішення, перспективи».

04 серпня 2021 з 11.00 до 12.00 відбудеться презентація звіту «Взаємодія громадськості та влади у 2020 році у Рівненській області – виклики, рішення, перспективи», підготовленого за результатами дослідження ГО «Простір можливостей» в рамках проекту «Громадськість за демократизацію» Інституту економічних досліджень та політичних консультацій за підтримки Євросоюзу.

  • Як вплинули на взаємодію громадськості та влади виклики 2020 року – пандемія, вибори, реформа децентралізації?
  • Які кращі практики були задіяні для зменшення впливу обмежень 2020 року?
  • Діалог без обмежень – як увійти в новий етап розвитку відносин влади й громадськості? Сучасні рішення та можливості.

Запрошуємо до участі у презентації звіту та його обговоренні представників влади та громадськості.

Коли: 04 серпня 2021 з 11.00 до 12.00

Де: платформа ZOOM

Реєстрація за посиланням: https://forms.gle/m2yet5baeB7KfJYa8

Також до заходу можна долучитися на сторінці ГО «Простір можливостей» у Фейсбук за адресою: wwww.facebook.com/place.of.opportunitiesПеревірити надійність ділового партнера допоможе сервіс ДПС

 Головне управління ДПС у Рівненській  області  нагадує, що на офіційному вебпорталі ДПС працює електронний сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера», який розміщено на головній сторінці вебпорталу (https://tax.gov.ua/businesspartner).

Щоб  перевірити надійність ділового партнера, зокрема щодо сумлінності у сплаті податків, достатньо ввести відому інформацію в одне з полів або в обидва поля і система здійснить пошук у базах даних, доступних для публічного використання та повідомить про результати пошуку з зазначенням інформації щодо відсутності або наявності боргу у платника податків.

У полі «Податковий номер» вказується код за ЄДРПОУ/реєстраційний номер облікової картки платника податків/серія та/або номер паспорта (для фізичних осіб – платників податків, які мають відмітку у паспорті про право здійснювати платежі за серією та/або номером паспорта).

У полі «Найменування/прізвище, ім’я, по батькові платника податків» зазначається повністю точна назва платника податків.

Оновлення інформації на сайті щодо стану розрахунків платника податків з бюджетом (про наявність заборгованості) відбувається щоденно, крім вихідних та святкових днів, після проведення розрахунків зведених показників в центральній базі даних за результатами попереднього банківського дня.

 За право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами на Рівненщині сплачено понад 11 мільйонів гривень

 Як повідомили в Головному управлінні ДПС у Рівненській області, станом на 01.07.2021року на території області здійснюють діяльність з роздрібного продажу підакцизних товарів 2623 суб’єкти господарювання.

З початку року податковою службою області видано 6830 ліцензій на право роздрібної торгівлі, зокрема, 3788 ліцензій на торгівлю алкогольними напоями та 3042 ліцензії на торгівлю тютюновими виробами. Відповідно до місцевих бюджетів Рівненщини надійшло 11,1 млн грн плати за ліцензії.

Нагадуємо, що суб’єкти підприємницької діяльності, незалежно від форми власності, мають здійснювати роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами лише за наявності відповідної ліцензії.

Отримати ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами можливо, звернувшись з відповідною заявою та необхідними документами до Центрів обслуговування платників Головного управління ДПС у Рівненській області.Податкова амністія: хто може скористатись і подати нульову декларацію

 21 липня 2021 року набрав чинності Закон від 15.06.20211539-IX "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету".

 

 

Закон визначає особливості проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб, яке відбуватиметься з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року.

 

 Пріоритетні напрямки роботи соціальних менеджерів громад району обговорили у Сарненській РДА

Сьогодні у приміщенні Сарненської райдержадміністрації за участі директора комунального закладу «Ветеранський простір» Рівненської обласної ради відбувся семінар у рамках проекту «Соціальне менеджерство в громадах Рівненщини».

У семінарі взяли участь заступник голови РДА Любов Мацигон, представники, соціальні працівники територіальних громад району та працівники управління соціального захисту райдержадміністрації, відповідальні за соціальний супровід ветеранів АТО/ООС.

Основним спікером семінару виступила Ольга Яковлєва, яка наголосила, що на сьогоднішній день існує багато соціальних гарантій, які для ветеранів України надає держава, але не кожен ветеран громади знає про них. Тож основним завданням соціальних менеджерів є робота з ветеранами АТО/ООС, тісна комунікація, щоб кожен ветеран громади чітко знав, куди звернутися в разі потреби.

Також у ході проведення семінару присутнім був доведений алгоритм взаємодії між керівництвом РДА, управлінням соціального захисту населення та територіальними громадами, оскільки саме злагоджена співпраця дасть можливість хлопцям, які повернулися з війни відчути себе захищеними у своїй громаді.

На завершення зустрічі учасники семінару  у формі дискусії обговорили проблемні питання, що виникають під час роботи з ветеранами, поділилися досвідом та окреслили основні напрямки подальших дій. 


Липень 29th

№ 256 від 26.07.2021 року "Про план роботи Сарненської районної державної адміністрації на серпень 2021 року"

 

Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я

 

голови районної державної адміністрації