Також дивіться новини на facebook.com

Архів - Черв 3, 2021

Сарненщина COVID-19: важливе станом на 03 червня 2021 року

Станом на 03 червня 2021 року  на Сарненщині виявлено 6 нових випадків захворювання на COVID-19, з них:
  • 1 - м. Сарни;
  • 1 - смт Рокитне;
  • 1 - смт Степань;
  • 2 - с. Залав’я;
  • 1 - с. Велике Вербче.
На сьогодні кількість активних хворих становить 186 осіб.

Всього на території Сарненського району зареєстровано 9119 випадків захворювання на COVID-19.

Через ускладнення, викликані коронавірусом, 171  випадків летальних.
Подолали COVID-19 -  8762 особи. 


Сьогодні розпочав роботу новостворений Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України

Сьогодні, 3 червня розпочав роботу новостворений Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України із засідання Палати місцевих влад, яке відбулося у Хмельницькому.

Голова Сарненської райдержадміністрації Олександр Кохан спільно з першим заступником Людмилою Мариніною, заступником Любов Мацигон, головою Сарненської районної ради Ярославом Яковчуком та головами територіальних громад району долучилися до заходу у режимі відеоконференції.

Нагадаємо, Конгрес місцевих та регіональних влад був створений Президентом України у лютому 2021 року. Відповідно до Положення про Конгрес, затвердженого Указом Президента України від 4 березня 2021 року, він є консультативно-дорадчим органом, серед основних завдань якого, зокрема, сприяння ефективному завершенню реформи місцевого самоврядування та налагодженню ефективної взаємодії державних органів, а також моніторинг суспільно-політичних і соціально-економічних процесів, що відбуваються в державі на регіональному та місцевому рівнях.

До Палати місцевих влад входять: голови районних рад, міські, селищні, сільські голови, голови районних (районних у містах) державних адміністрацій, члени делегації України в Конгресі місцевих і регіональних влад Ради Європи, які входять до складу Палати місцевих влад названого Конгресу.ЧервеньКабмін відтермінував обов’язковий переказ пенсій на картки

Кабінет міністрів України відтермінував обов’язкове переведення виплати пенсії та соціальної допомоги на карткові рахунки з 1 вересня. Чинний порядок доставлення пенсій, субсидій та соціальних допомог буде збережено до 1 січня 2023 року.

Відповідні зміни до постанови від 29 березня 2021 року № 277 «Про додаткові заходи щодо організації виплати та доставлення пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України» Кабінет Міністрів України ухвалив 26 травня.

Під час онлайн-трансляції урядового засідання прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що перехід до стратегії «пенсія на картки» буде відбуватися поетапно і «Укрпошта» продовжуватиме доставляти пенсії в населені пункти без банкоматів.

Основна причина, через яку ініціативу відклали на два роки, – неготовність банківської інфраструктури. Наразі банкомати наявні лише у 4% міст України, тому багато українців не мають доступу і можливості користуватися банківськими послугами.Строки давності щодо стягнення єдиного внеску не застосовуються

 В Головному управлінні ДПС  у Рівненській області звертають увагу платників податків, що єдиний соціальний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування повинен сплачуватися своєчасно і  у повному обсязі, незалежно від фінансового стану.

 

 

За оперативними даними станом на 01.06.2021 року на Рівненщині 7529 платників заборгували державі 145,2 млн. грн. цього внеску.  Заступник начальника податкової служби області Зоя Хоній наголошує, що своєчасна сплата єдиного внеску – це не лише обов’язок  перед державою, але й захищені соціальні гарантії для кожного. Адже, не сплачуючи ЄСВ,  особи, які підлягають загальнообов’язковому страхуванню, втрачають страховий стаж, а також право на пенсію.

 

 

Нагадуємо, якщо платники ігнорують свій обов’язок щодо сплати єдиного внеску, органи ДПС  надсилають таким платникам вимоги про сплату боргу (недоїмки). У разі, якщо протягом 10 календарних днів з дня надходження вимога залишається непогашеною або не оскарженою у встановленому порядку, орган ДПС надсилає таку вимогу до державної виконавчої служби для її подальшого примусового виконання.За використання надр Рівненщини платники області сплатили до казни понад 28,7 млн. гривень рентної плати

 За пять  місяців поточного року платники податків Рівненщини за користування надрами  сплатили до зведеного бюджету 28,7  млн. грн. рентних платежів, що на 5,6 млн. грн., або на 25% перевищує минулорічні надходження за аналогічний період. Із загальної суми до державного бюджету надійшло 19,5 млн. грн.  рентних платежів, до місцевих бюджетів – 9,2 млн. гривень. Про це повідомила Зоя Хоній - заступник начальника  Головного управління ДПС у Рівненській  області.

 

 

Наразі у області зареєстровано 497 підприємств, які на підставі спеціальних дозволів здійснюють видобуток корисних копалин. Базою оподаткування рентною платою за користування надрами для видобування корисних копалин є вартість обсягів видобутих корисних копалин (мінеральної сировини), яка окремо обчислюється для кожного виду на базових умовах поставки

 

 

У податковій службі області наголошують, плата за використання  природних багатств області стимулює комплексне, раціональне використання природних ресурсів, а також забезпечує збалансований розподіл коштів, отриманих від плати за природні ресурси, між державним і місцевим бюджетами.