Також дивіться новини на facebook.com

Архів - Бер 3, 2021

Дата

Сарненщина COVID-19: важливе станом на 03 березня 2021 року

Станом на 03 березня 2021 року  на Сарненщині виявлено 23 нові випадки захворювання на COVID-19:

 • 5  жителі з м.Сарни,;
 • 3- м.Дубровиця;
 • 2-смт Клесів;
 • 1-смт Рокитне;
 • 6-с. Карпилівка;
 • 1-с. Люхча;
 • 1- с. Миляч;
 • 1-с. Сварицевичі;
 • 1- с. Осова;
 • 1-с. Бутейки;
 • 1-с. Яринівка

На сьогодні кількість активних хворих становить 83 особи.
Всього на території Сарненського району зареєстровано 5850  випадків захворювання на COVID-19.
Через ускладнення, викликані коронавірусом, 99 випадків летальних.
Подолали COVID-19 – 5668 осіб.

  


Від сьогодні на Рівненщині розпочали роботу 5 мобільних бригад з вакцинації від COVID-19

Мобільні бригади сертифіковані та навчені на роботу з вакциною Oxford/AstraZeneca(Covishield). 

Про це повідомила координаторка із вакцинації, заступниця начальника обласного управління охорони здоров’я Олена Гандзюк.

«Раніше з вакциною Oxford/AstraZeneca(Covishield) була навчена працювати лише одна бригада, решта – з Pfizer BioNTech. Медики їздили у віддалені точки, тому за один день на Рівненщині вакциновано не так багато людей. Наразі ситуація вирівнялася», - пояснює Олена Гандзюк.

Мобільні бригади проводять вакцинацію у Вараші, Сарнах, Костополі та Дубно. У Рівному розпочинає роботу мобільна бригада з ЦПМСД «Ювілейний».

Нагадаємо, на Рівненщині триває перший етап вакцинації від COVID-19. Щеплення отримують медики мобільних бригад, «ковідних» лікарень, екстренки та лабораторного центру. Завдяки внесенню змін до Дорожньої карти вакцинації, змогу отримати щеплення також мають публічні діячі. 


В Україні планують позбутися «законодавчого сміття»

Перший заступник Голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук на Всеукраїнському Форумі «Україна 30. Розвиток правосуддя» розповів про планування законотворчої діяльності у Верховній Раді.

«Ми повинні спрямувати свою роботу на єдину важливу річ — підвищення якості чинного законодавства. Цей етап не є швидким. Ми почали з того, що півтора року тому одним з перших законів, який був прийнятий у Верховній Раді, був пов'язаний з плануванням законотворчої діяльності. Я не кажу, що це відбулося вперше за 30 років, але за часи незалежності подібне було тільки тричі: це 91-й, 95-й та 2008 роки, коли у Верховній Раді був план законопроєктних робіт», - зазначив Руслан Стефанчук.

Перший заступник Голови Верховної Ради України пояснив, чому важливо вирішити проблему зарегульованості в українському законодавстві.

«Перехід від планової до теперішньої економіки не був супроводжений так званою «законодавчою гільйотиною». Коли ми взяли непотрібні для держави дозволи та не обрізали їх. Крім того, ми вперлися в наявність пострадянського Господарського кодексу України, який створив надзвичайно багато перешкод для правозастосування. При прийнятті Цивільного кодексу у 2003 році були усічені цілі низки законодавства і замість єдиного кодексу приватного права, ми отримали урізаний Цивільний кодекс України. Ця проблематика дає нам відповідні негативні результати на сьогодні», - сказав Руслан Стефанчук.

Він також розповів про боротьбу у Верховній Раді з так званим «законодавчим сміттям».«Доступна іпотека під 7%»: умови державної програми

01.03.2021 відбулося підписання перших договорів між банками та позичальниками на отримання кредитів за Державною програмою «Доступна іпотека 7%».

Протягом 2021 року скористатися Програмою зможуть щонайменше 5 тисяч сімей. І це далеко не межа: за умови попиту і сприятливого ринку держава готова забезпечити право українців на доступнее житло і в більших обсягах вже у поточному році.У Сарненській райдержадміністрації відбулось спільне засідання комісій ТЕБ та НС області та району

 Через значні снігопади цього року збільшується ризик повені у весняний період у Сарненському районі.

За інформацією Українського гідрометеоролічного центру, 3-5 березня продовжиться підвищення рівнів води на річках басейнів Західного Бугу та Прип'яті на 0,1-0,7 м (над поточними рівнями води) з виходом води та подальшим затопленням заплав у Львівській, Волинській, Рівненській, Житомирській областях. Задля попередження виникнення надзвичайних ситуацій провели спільне засідання комісій ТЕБ та НС Рівненської області та Сарненського району.

З урахуванням доповідей керівників відповідних служб, колова комісії з питань ТЕБ та НС Рівненської області Віталій Коваль доручив під час весняної повіені:
 • забезпечити своєчасну відкачку води;
 • посилити нагляд за технічним станом гідротехнічних споруд;
 • встановити цілодобове чергування диспетчерських служб;
 • забезпечити розчистку кюветів, придорожніх каналів, дренажних систем та малих потоків і річок;
 • слідкувати за дерев'яними та понтонними мостами.

Після проходження повені провести детальне обстеження гідротехнічних  споруд та, при необхідності, виконати ремонтні роботи.Вчора голова Рівненської ОДА з робочим візитом відвідав Сарненщину

     

Головна мета візиту - огляд стану готовності сил та засобів цивільного захисту до оперативного реагування при загрозі виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних з пропуском повені та паводків, оскільки Сарненський район перебуває у зоні найбільшого ризику підтоплення.

Голова Сарненської райдержадміністрації Олександр Кохан спільно з комісіями ТЕБ та НС Рівненської області та Сарненського району проінспектували гідротехнічні споруди.У ході робочої зустрічі обстежили найбільші об'єкти водогосподарсько-меліоративного комплексу Сарненщини. 

Так, насосна станція «Будашівська 1» захищає від підтоплення 64 га сільгосподарських угідь місцевого населення.