Також дивіться новини на facebook.com

Архів - Бер 2021

Березень 31st

Володимир Зеленський утворив Раду з питань розвитку професійно-технічної освіти

Президент України Володимир Зеленський підписав Указ № 130/2021 «Про пріоритетні заходи щодо розвитку професійної (професійно-технічної) освіти».

Документ має на меті сприяння модернізації системи професійної (професійно-технічної) освіти відповідно до потреб ринку праці, міжнародних стандартів і практик для забезпечення реалізації права громадян на якісну та доступну професійну (професійно-технічну) освіту, а також створення умов для формування й розвитку актуальних професійних компетентностей людини для її успішної професійної діяльності та самореалізації.

Зокрема, цим указом утворена Рада з питань розвитку професійної (професійно-технічної) освіти як консультативно-дорадчий орган при Президентові України та затверджене Положення про неї.

Рада утворюється у складі голови, двох заступників голови та інших членів Ради, які беруть участь у її роботі на громадських засадах. Персональний склад Ради затверджує Глава держави.

Основними завданнями Ради є: моніторинг розвитку професійної (професійно-технічної) освіти; аналіз та удосконалення законодавства України у цій сфері; вивчення тенденцій розвитку ринку праці та прогнозування пріоритетних напрямів і шляхів розвитку освіти; розробка пропозицій щодо формування сучасних професійних компетентностей у сфері професійної (професійно-технічної) освіти тощо.

Керівникові Офісу Президента України доручається подати у двотижневий строк пропозиції щодо персонального складу Ради.

Кабінет Міністрів має забезпечити розробку та затвердити до 1 вересня поточного року державну цільову програму розвитку професійної освіти на період до 2027 року, спрямовану на модернізацію системи професійної та професійно-технічної освіти.

Програма повинна передбачати заходи щодо вдосконалення системи професійної (професійно-технічної) освіти України та запровадження кращої моделі фінансування діяльності відповідних закладів з урахуванням реальних потреб для забезпечення здобуття сучасних професій.

Має відбутися оновлення змісту такої освіти, серед іншого шляхом розробки та затвердження нових державних стандартів, упровадження в освітній процес інноваційних технологій навчання, забезпечення здобувачів професійної освіти сучасними підручниками (посібниками) та їхніми електронними версіями.

Також має передбачатися запровадження ефективних механізмів проходження виробничого навчання, виробничої практики відповідно до актуальних вимог професійних стандартів.

Крім того, повинне відбутися оновлення програм підвищення кваліфікації для викладачів, педагогів професійного навчання, майстрів виробничого навчання таких закладів освіти, а також підвищення престижності їхньої праці, зокрема шляхом запровадження мотиваційних фінансових інструментів оплати праці.

Також уряд має опрацювати питання щодо підвищення розміру стипендіального забезпечення учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти та розглянути можливість передачі державних закладів професійної освіти у комунальну власність.Сарненщина COVID-19: важливе станом на 31 березня 2021 року

Станом на 31  березня 2021 року на Сарненщині виявлено 94 нових випадків захворювання на COVID-19:

 • 29 жителів  м. Сарни;
 • 7 - смт Рокитне;
 • 5 -с. Остки;
 • 4 - с. Людинь;
 • 4 - с. Чемерне;
 • 3 - с. Глушиця;
 • 3 - с. Сновидовичі;
 • 3 -с. Карпилівка;
 • 2 - с. Біловіж;
 • 2 - с. Осницьк;
 • 2 - с. Яринівка ;
 • 2 - с. Немовичі;
 • 2 - с. Люхча;
 • 2 - с. Чудель;
 • 2 - с. Великі Озера;
 • 3 - с. Висоцьк;
 • 1 - с. Орв'яниця;
 • 1 - с. Озерськ;
 • 1 - с. Заслуччя;
 • 1 - с. Миляч;
 • 1 - с. Переброди;
 • 1 - с. Золоте;
 • 1 - с. Порубка;
 • 1 - с. Карпилівка;
 • 1 - с. Зарів’я;
 • 1 - с. Костянтинівка;
 • 1 - с. Мельниця;
 • 1 - с. Цепцевичі;
 • 1 - с. Тинне;
 • 1 - с. Гранітне;
 • 1 - с. Довге;
 • 1 - с. Стрільськ;
 • 1 - с. Федорівка;
 • 1 - с. Старе Село;
 • 1 -  с. Кисоричі.

На сьогодні кількість активних хворих становить 622  особи.

Всього на території Сарненського району зареєстровано 6700  випадків  захворювання на COVID-19.

Через ускладнення, викликані коронавірусом, 108 випадків летальних.

Подолали COVID-19 – 5970  осіб. 


Ознаки для визначення регіону зі значним поширенням COVID-19

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» залежно від епідемічної ситуації в регіоні або районі чи місті обласного значення може бути встановлений рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

“Жовтий”, “помаранчевий” або “червоний” рівень епідемічної небезпеки встановлюється на території регіону, в якому наявне значне поширення COVID-19.

«Зелений» рівень дозволяє переглянути підходи до протиепідемічних обмежень у сторону пом’якшення.

Встановлюється одночасно на всій території України, якщо:

1) захворюваність на грип та ГРВІ на території не менш як 13 регіонів України менше 50 відсотків епідемічного порогу;

2) коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 (методом ПЛР та з визначення антигену SARS-CoV-2) – менше 5 відсотків.

«Жовтий» рівень діє як базовий на рівні всієї країни. Встановлюється на рівні регіонів.Мінцифри: Україна — перша держава світу, що повністю узаконила цифрові паспорти у смартфоні

Українцям достатньо мати з собою телефон з цифровим паспортом для будь-якої життєвої ситуації, що потребує паспорта. Біометричний паспорт та ID-картка в Дії з 23 серпня 2021 року на законодавчому рівні стануть повним аналогом паперового та пластикового, а Україна — новатором у сфері використання цифрових документів.

Верховна Рада у другому читанні ухвалила законопроект №4355 «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» про цифрові паспорти. 302 народні депутати віддали свої голоси — «ЗА».

«Україна — перша країна у світі, що запустила цифрові паспорти та законодавчо прирівняла їх до звичайних документів. Користувачі Дії більше не стикатимуться з ситуаціями, коли цифровий паспорт не приймають. Це не просто важлива подія в історії сучасної України та великий крок до впровадження режиму «без паперу». Це унікальний світовий кейс, яким можна і варто пишатися», - прокоментував Віце-прем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Мінцифри запустила цифрові паспорти в мобільному застосунку Дія у квітні минулого року. Цифрові паспорти набагато безпечніші і комфортніші, ніж паперові. Зараз ними можуть користуватися близько 20 млн українців — більше 5,5 млн з них мають ID-картку і ще 18 млн є власниками закордонних біометричних паспортів. Від запуску користування ними було експериментальним проектом та регулювалося відповідною постановою Кабінету Міністрів України.Березень 30th

ПОЛОЖЕННЯ про загальний відділ апарату Сарненської районної державної адміністрації

  І. Загальні положення
 

1.1. Загальний відділ апарату Сарненської районної державної адміністрації (далі – відділ) є структурним підрозділом апарату районної державної адміністрації, який утворюється головою райдержадміністрації з метою забезпечення єдиної системи діловодства в апараті райдержадміністрації, належного розгляду звернень громадян, що надходять до райдержадміністрації, надання методичної допомоги з питань ведення діловодства в структурних підрозділах райдержадміністрації, організації особистого прийому громадян головою районної державної адміністрації та з метою здійснення контролю  за виконанням актів та доручень Президента України, Кабінету Міністрів України, актів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, розпоряджень, доручень голів облдержадміністрації і райдержадміністрації та реагування на запити і звернення народних депутатів України та депутатів місцевих рад.

У своїй діяльності з питань здійснення контролю відділ безпосередньо підпорядковується голові райдержадміністрації, з інших питань – керівнику апарату районної державної адміністрації.

 

1.2. Відділ у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, розпорядженнями голів обласної державної адміністрації та районної державної адміністрації, Інструкціями: з діловодства, з діловодства за зверненнями громадян, Інструкцією  про порядок ведення обліку, зберігання, використання і знищення документів та інших матеріальних носіїв інформації, що містять службову інформацію в апараті Сарненської райдержадміністрації, а також цим Положенням.ПОЛОЖЕННЯ про архівний відділ Сарненської районної державної адміністрації

 1. Архівний відділ Сарненської районної  державної адміністрації (далі -   відділ) утворюється головою райдержадміністрації,  входить до її складу і в межах Сарненського району забезпечує виконання покладених на відділ завдань.

2. Відділ підпорядкований голові районної державної адміністрації, а також   підзвітний і підконтрольний  Державному архіву Рівненської області, а в частині державної служби – керівнику апарату районної державної адміністрації.
3. Відділ   у   своїй   діяльності   керується   Конституцією та законами України,  актами Президента  України, Кабінету     Міністрів     України,    наказами Міністерства юстиції України, Укрдержархіву, розпорядженнями   голів обласної   та   районної  державних адміністрацій, рішеннями районної ради, наказами директора  Державного архіву  Рівненської області, а також положенням про відділ.
4. Відділ не має статусу юридичної особи публічного права.
 
5. Основними  завданнями відділу є:
 
              забезпечення реалізації  державної  політики  у  сфері архівної справи і діловодства, здійснення управління архівною справою і діловодством на території району;


До відома громадян

 В архівному відділі Сарненської райдержадміністрації (м. Сарни, м. Дубровиця,  смт. Рокитно)зберігаються документи постійного строку зберігання органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ.

Документи ліквідованих установ Сарненського району зберігаються  в КУ «Трудовий архів» Сарненської міської ради.Список установ документи яких зберігаються архівному відділі (вул.Демократична, 34, м. Сарни)

   

№ з/п

Назва фонду установ, документи якого зберігаються в архівному відділіБерезень 26th

Сарненщина COVID-19: важливе станом на 26 березня 2021 року

Станом на 26 березня 2021 року на Сарненщині виявлено 64 нових випадків захворювання на COVID-19:
 • 20 жителів м. Сарни;
 • 1 - м. Дубровиця;
 • 2 - смт Клесів;
 • 3 – Томашгород;
 • 9 - смт Рокитне;
 • 6 - с. Немовичі ;
 • 3 - с. Люхча;
 • 2 - с. Городець;
 • 2 - с. Зносичі;
 • 2 - с. Біловіж;
 • 1 - с. Б. Сновидовицькі;
 • 1 - с. Карпилівка;
 • 1 - с. Клесів;
 • 1 - с. Катеринівка;
 • 1 - с. Чемерне;
 • 1 - с. Глушиця;
 • 1 - с. Стрільськ;
 • 1 -  с. Одринки;
 • 1 - с. Рудня;
 • 1 - с. Переброди;
 • 1 - с. Лісове;
 • 1 - с. Селець;
 • 1 - с. Орв'яниця;
 • 1 - с. Бережки.

На сьогодні кількість активних хворих становить 533  особи.

Всього на території Сарненського району зареєстровано 6479  випадків  захворювання на COVID-19.

Через ускладнення, викликані коронавірусом, 103 випадки летальних.

Подолали COVID-19 – 5843  особи.