Також дивіться новини на facebook.com

Архів - Жовт 11, 2021

Дата

Сарненщина COVID-19: важливе станом на 11 жовтня 2021 року

Станом на 11 жовтня 2021 року на Сарненщині виявлено 58 нових випадків захворювання на COVID-19, з них:
-41 - м. Сарни;
-1 - м. Дубровиця;
-4 - с. Яринівка;
-3 - с. Немовичі;
-2 - с. Костянтинівка;
-2 - с. Велюнь;
-1 - с. Глушиця;
-1 - с. Катеринівка;
-1 - с. Люхча;
-1 - с. Зносичі;
-1 - с. Вири.
Всього на території Сарненського району зареєстровано 10645 випадків захворювання на COVID-19.
Через ускладнення, викликані коронавірусом, 191 випадок летальний.
Нажаль, за вихідні померли 61-річний житель с. Рокитне, 74-річна жителька
с. Берестя та 60-річна жителька с. Сновидовичі Сарненського району.
Подолали COVID-19 - 9597 осіб.
Нагадуємо, що на Сарненщині триває 5-й етап вакцинації населення проти COVID-19.
Щеплення проводять усім бажаючим віком від 18 років.
Наразі, у місті Сарни відкрито Центр масової вакцинації населення від СОVID-19, який розташований за адресою: м. Сарни, вул. Ярослава Мудрого, 1 на базі спорткомплексу «Сарни-Арена» та працює щоденно з 9-ї до 17-ї години.
Також у будні дні вакцинуватися можна звернувшись у пункти щеплень при центрах первинної медико-санітарної допомоги за місцем проживання.На Рівненщині продовжується робота щодо погашення податкової заборгованості комунальних підприємств

 Нещодавно шляхи розв’язання проблем із погашенням податкової заборгованості  обговорювали в ході зустрічі керівництва ГУ ДПС у Рівненській області з керівниками найбільших комунальних підприємств-боржників Рівненщини.

Заступник начальника податкової служби області  Владислав Грабовий поінформував учасників заходу, що за оперативною інформацією станом на початок жовтня податковий борг комунальних підприємств до державного бюджету складає чималу суму – 89,5 млн грн, а до місцевих бюджетів – 19,3 млн гривень. Питома вага податкового боргу таких підприємств у загальній сумі податкового боргу всіх платників податків області до бюджетів усіх рівнів становить 15,6 відсотків.
Розміри податкового боргу за окремими підприємствами складають мільйони гривен. Серед найкрупніших боржників перед бюджетом такі комунальні підприємства: РОВКП ВКГ ''Рівнеоблводоканал'' – податковий борг 58,4 млн грн, ЖКП "Перспективне" – 13,6 млн грн, КП "Сарнитеплосервіс" – 7,1 млн грн, УКБ Міськвиконкому – 4,7 млн грн, КП "Трудівник" – 3,9 млн грн, КП "Дубнокомуненергія" – 2,8 млн грн, КП "Здолбунівкомуненергія" – 2,8 млн гривень.


Громадянам про одноразове добровільне декларування активів

 З 1 вересня в Україні стартувала кампанія одноразового добровільного декларування активів громадян. Багатьох краян цікавить питання: що  таке одноразове (спеціальне) добровільне декларування? В Головному управлінні ДПС у Рівненській області роз’яснюють: одноразове (спеціальне) добровільне декларування – це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою належних їй активів, розміщених на території України та/або за її межами, якщо такі активи були одержані (набуті) такою фізичною особою за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування та/або міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, та/або які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 01 січня 2021 року.

Скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи, а також фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання (набуття) об’єктів декларування чи на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких були отримані (набуті) об’єкти декларування, і які є чи були платниками податків.


Податківцями Рівненщини опрацьовано 87 запитів на отримання публічної інформації

 В Головному управлінні ДПС у Рівненській області інформують, що у січні – вересні поточного року податківцями опрацьовано 87 запитів на отримання публічної інформації, за результатами розгляду яких на всі запити надано відповіді  до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації».

За категоріями запитувачів найбільше запитів на публічну інформацію  надійшло від фізичних осіб – 61 запит (або 69,3 %). Юридичні особи надіслали 17 запитів,  від громадських організацій надійшло 9 запитів.
Запитувачі, зокрема, зверталися з проханням надати інформацію щодо діяльності суб’єктів господарювання, надання копій документів, надання інформації по сплаті податків та податкового боргу.
Нагадуємо, що публічна інформація відповідно до Закону України від 13 січня 2011 року №2939-IV «Про доступ до публічної інформації» – це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених Законом. Публічна інформація є відкритою, крім випадків, встановлених Законом.


Нічний ремонт дороги поблизу Дубровиці

На Сарненщині продовжують оновлювати автодорогу Городище-Рівне-Старокостянтинів. Ще 5 нових кілометрів державної траси Н-25невдовзі з’явиться поблизу Дубровиці.
Будівельники працюють цілодобово і вже завершують вкладати верхній шар асфальтобетону на км 12+000-17+000.
Наразі підрядники завершують влаштування верхнього шару покриття по основному проїзду та стикуються із вже відремонтованою 12-ти кілометровою ділянкою. Дорога веде від державного кордону в напрямку міста Дубровиця.
На наступній, 5-ти кілометровій ділянці ведуться роботи з облаштування узбіч, системи водовідведення та шарів дорожнього одягу.
Роботи організовано за маршрутним принципом. Таким чином, щоб вже до кінця цього будівельного сезону забезпечити комфортне транспортне сполучення від Дубровиці до державного кордону.
Паралельно ведуться роботи на обході міста Дубровиця та ділянці автодороги Н-25 між Сарнами та Дубровицею.
Крок за кроком на Рівненщині наближаються до реалізації амбітного плану - в рамках програми Президента «Велике будівництво» повністю оновити автодорогу Н-25 в межах області.
На фото - нічне будівництво траси Городище-Рівне-Старокостянтинів, Об'їзна дорога м.ДубровицяБіля села Висоцьк продовжують оновлювати дорогу

На Рівненщині тривають активні будівельні роботи на дорозі державного значення Н-25 Городище-Рівне-Старокостянтинів.  

Трасу оновлюють в рамках програми Президента України Володимира Зеленського Велике будівництво . Роботи ведуться на 9 ділянках. Загальна протяжність будівельних робіт становить 71 км.
Крок за кроком на Рівненщині наближаються до реалізації амбітного плану - в рамках програми Президента «Велике будівництво» повністю оновити автодорогу Н-25 в межах області.
На фото - ремонт траси Городище-Рівне-Старокостянтинів біля села Висоцьк Сарненського району.Обов’язкова реєстрація суб’єкта господарювання платником ПДВ

 Головне управління ДПС у Рівненській області  нагадує, що Податковим кодексом України визначено випадки, коли суб’єкт господарювання зобов’язаний зареєструватись платником ПДВ.

Так, згідно з п. 181.1 ст. 181 ПКУ особа підлягає обов’язковій реєстрації як платник ПДВ, якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню відповідно до  з розділу V ПКУ, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1000000 грн. (без урахування податку на додану вартість).
Реєстрація відбувається у контролюючому органі за місцезнаходженням (місцем проживання) платника з дотриманням вимог, передбачених ст. 183 ПКУ. При цьому зазначена вимога не стосується суб’єктів, які є  платниками єдиного податку першої - третьої групи.


Швидкий доступ до електронних сервісів податкової - через QR-код

 В ГУ ДПС у Рівненській області запрошують платників податків скористатись новими можливостями Електронного кабінету, завдяки яким вони можуть:

- подати повідомлення про використання Є-рахунку та отримати квитанції про включення платника до Реєстру платників, які використовують Є-рахунок;
- отримати доступ до реєстру платників, які використовують Є-рахунок;
- використовувати платіжні системи ГЕРЦ та Свіфт Гарант (крім існуючих);
- отримати відомості з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді, засвідчених кваліфікованою електронною печаткою ДПС;
- реєстрації акцизних накладних/розрахунків та податкових накладних/розрахунків коригування до акцизної накладної в Єдиному реєстрі акцизних накладних за новими формами;
- доповнити облікові даних інформацією про види діяльності (КВЕД).
Звертаємо увагу, що скористатися податковими електронними сервісами наразі стало ще простіше. Для швидкого входу користувач може скористатися QR-кодом:


Кампанія одноразового добровільного декларування: податкова служба забезпечує громадянам інформаційну та консультаційну підтримку

 В Головному управлінні ДПС у Рівненській області нагадують жителям Рівненщини, що в Україні триває кампанія одноразового (спеціального) добровільного декларування, під час якої громадяни мають можливість задекларувати активи, з яких раніше не були сплачені податки, та почати свою податкову історію з «чистого аркуша».

Декларацію можна подати у будь-який зручний час через Електронний кабінет платника податків. Зі всією інформацію щодо одноразового добровільного декларування можна ознайомитися у банері «Одноразове добровільне декларування» на вебпорталі Державної податкової служби України за посиланням: https://tax.gov.ua/baneryi/odnorazove-dobrovilne-deklaruvannya.


Рівненщина: надходження військового збору зросли на 78 млн гривень

 Платники податків Рівненщини за січень – вересень поточного року перерахували до державного бюджету 356,7 млн грн військового збору. Про це повідомив керівник податкової служби області Віталій Чуй.

Порівняно з аналогічним періодом 2020 року надходження військового збору зросли на 78 млн грн (+28 %).
За словами посадовця, на Рівненщині продовжує спостерігатися  позитивна динаміка надходжень «патріотичного податку». Так, якщо у січні 2021 року платниками сплачено 34,7 млн грн військового збору, то вже у вересні – 41,1 млн гривень. Така позитивна динаміка надходжень підтверджує відповідальність платників податків регіону, що збільшують розміри зарплат найманих працівників, з яких утримують та перераховують до бюджету цей платіж.
Нагадаємо, що ставка збору становить 1,5 відсотка від суми доходів, що підлягають оподаткуванню (зокрема, це заробітна плата, іноземні доходи, суми винагород та інших виплат, нарахованих відповідно до умов цивільно-правового договору, пасивні доходи, у тому числі, роялті, дивіденди, страхові виплати та інші).