Також дивіться новини на facebook.com

Архів - Вер 10, 2020

Реформа районів і громад Рівненщини - наступний крок за Верховною Радою

     У Рівненській області замість ще офіційно діючих 16-ти райони утворено чотири – Вараський, Дубенський, Рівненський та Сарненський. Таке рішення влітку цього року було прийнято урядом і парламентом.

     Як і планувалося, 25 жовтня місцеві вибори пройдуть вже на новій територіальній основі. Щоб реорганізувати органи місцевого самоврядування в нових громадах і райдержадміністраціях, Верховна Рада має прийняти законопроект №3651, який врегулює питання правонаступництва комунального і державного майна, бюджетних ресурсів, прав та інших зобов’язань.

     «Уряд ще у червні запропонував, як реорганізувати громади і райони після створення нового адміністративно-територіального устрою. Тоді разом з проектом постанови про нові райони №3650 у парламенті був зареєстрований урядовий законопроект №3651, який встановлює усі необхідні процедури. Профільний комітет Верховної Ради минулого тижня вже підтримав законопроект, і дуже важливо, щоб народні депутати прийняли його до того, як після місцевих виборів набудуть повноважень нові органи місцевого самоврядування громад і районів, тобто – максимум до середини листопада», - зазначив заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.Аграрії Рівненщини можуть отримати від держави кошти на закупівлю техніки

     Держава повертає аграріям 25% коштів, витрачених на придбання техніки та обладнання. Скористатися урядовою програмою можуть і сільгоспвиробники Рівненської області. Головне – машини та приладдя, що закуповуються, мають бути вітчизняного виробництва.

        Скористатися програмою можуть виробники, 75% продукції яких є сільськогосподарською.

     Оформити компенсацію за придбану техніку та обладнання можна через будь-який банк, який уклав меморандум із Мінекономіки.

     Загалом цьогоріч держава вже компенсувала сільгоспвиробникам України за придбану техніку 784,9 млн грн.МОЗ: оперативна інформація про поширення коронавірусної станом на 10 вересня

МОЗ повідомляє:

В Україні зафіксовано 2 582 нові випадки коронавірусної хвороби COVID-19.

10 вересня (станом на 9:00) в Україні 145 612 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 3 023 летальні, 65 877 пацієнтів одужали. За добу зафіксовано 2 582 нові випадки. Загалом проведено
1 778 483 тестування методом ПЛР. Усього за добу одужали 1 174 пацієнти.На Рівненщині стартував конкурс «Всеукраїнський громадський бюджет»

     На Рівненщині стартував конкурс «Всеукраїнський громадський бюджет»Про це повідомив голова облдержадміністрації Віталій Коваль.

     Це інноваційна програма, яка є інструментом участі жителів Рівненської області, наукових установ та громадських організацій, що здійснюють діяльність в межах Рівненської області у розподілі частки державного фінансування шляхом подання проєктів та проведення відкритого громадського електронного голосування за обрані проєкти.

     Реалізація проектів-переможців фінансуватиметься за кошти державного фонду регіонального розвитку. На фінансування проєктів - переможців «Всеукраїнського громадського бюджету» у Рівненській області на 2020 рік передбачено 2 635,00 тис. грн.

     Ініціатор проєкту – громадянин України віком від 18 років, який зареєстрований на території Рівненської області, заявники проєкту, наукові установи та громадські організації, які здійснюють діяльність у межах Рівненської області.Промисловий безвіз із ЄС, нульова декларація, накопичувальна пенсійна система — Денис Шмигаль про План пріоритетних дій Уряду

     На черговому засіданні Кабінету Міністрів України 9 вересня було затверджено з техніко-юридичними правками План пріоритетних дій Уряду.

     Як підкреслив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, документ фундаментальний і в ньому міститься 690 пунктів. Кожен пункт має обґрунтування його важливості, відповідальних виконавців, строк виконання, індикатор виконання та очікувані результати.

     «Відповідно, український бізнес, аналітичні центри, народні депутати та загалом кожен українець зможе ознайомитися із конкретними пропозиціями і планами роботи міністерств. Це ті плани, які допоможуть пришвидшити відновлення економіки та допомогти людям», — зазначив Денис Шмигаль.