Також дивіться новини на facebook.com

Архів - Лип 3, 2020

Велике будівництво: У Сарненському районі будують сучасний спорткомплекс та реконструюють приймальне відділення Сарненської ЦРЛ

     У Сарненському районі будують сучасний спорткомплекс та реконструюють приймальне відділення Сарненської ЦРЛ. Роботи відбуваються у рамках Національної програми Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво».

     З ходом робіт ознайомилися голова Рівненської ОДА Віталій Коваль та голова Сарненської РДА Олександр Кохан.

     Поблизу стадіону «Мрія» по вул.Ярослава Мудрого зводиться новий сучасний спорткомплекс. Нині ведуться завершальні роботи: зовнішнє опорядження фасадів, роботи по опорядженню внутрішніх приміщень та по благоустрою території.

     Будівництво спорткомплексу стартувало наприкінці 2016 року. Після відкриття на мешканців району чекатиме сучасний трьохповерховий заклад із великою залою для змагань, кімнатами для занять гімнастикою, боротьбою, фітнесом та іншими видами спорту.

     Спорткомплекс розрахований на 750 відвідувачів. Загальна площа новобуду – понад 3,7 тис квадратних метрів.

     Відкриття спортивного закладу планується на серпень 2020 року.

     Віталій Коваль також завітав до Сарненської центральної районної лікарні. У рамках проекту «Велике будівництво» відбудеться реконструкція приймального відділення лікарні за сучасними стандартами та новітнім медичним обладнанням. Наразі розробляється проєктно-кошторисна документація на об’єкт.

     На завершення робочої поїздки голова ОДА побував у новому кардіоцентрі, що знаходиться на завершальній стадії будівництва. Нещодавно до кардіоцентру доставили сучасне обладнання – ангіограф та розпочали його монтування.

     Таке обладнання допомагає виконувати діагностику та лікувати патології судин людського організму. За допомогою нього лікарі зможуть рятувати життя тисячі людей, які страждають на серцево-судинні захворювання.«Вікі любить Землю» в Україні

1 — 31 липня 2020
«Вікі любить Землю» в Україні

     Конкурс є українською частиною міжнародного конкурсу з наповнення Вікісховища фотографіями пам’яток природи.

    Метою Конкурсу є:

  • поповнення Інтернет-проєктів, що підтримуються Фондом Вікімедіа, фотографіями пам’яток природи і об’єктів природно-заповідного фонду, що перебувають на території України;
  • створення фотографій якнайбільшої кількості пам’яток природи і об’єктів природно-заповідного фонду на території України та надання доступу до них усім зацікавленим особам для поширення під вільною ліцензією;
  • сприяння охороні навколишнього природного середовища.

Конкурсанти

     Конкурсантами можуть бути будь-які громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які погоджуються зі змістом цього регламенту.

     Конкурсанти мають право зберігати анонімність, однак для отримання призів та відзнак надають Організаційному комітету такі дані:

     прізвище, ім’я та по батькові (за наявності);Громади не залежатимуть від районів: відповідний законопроект готовий до голосування у Верховній Раді

     1 липня парламентський Комітет з питань бюджету рекомендував Верховній Раді України прийняти в першому читанні проект закону «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо приведення у відповідність положень бюджетного законодавства у зв’язку із завершенням адміністративно-територіальної реформи» № 3614. Цей законопроект – один з пакету нормативно-правових документів реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади.

     Законопроект передбачає, що сільські, селищні, міські бюджети більше не залежатимуть від району. Всі 1470 територіальних громад, території яких уже затвердив Уряд, перейдуть на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом.

Виходячи із законопроекту, доходи і видатки між бюджетами районів та територіальних громад розмежують. Районні бюджети пропонується виключити із системи горизонтального вирівнювання. Тобто районні бюджети не отримуватимуть базову дотацію і не будуть на прямих міжбюджетних відносинах з державним бюджетом.

     Формування районних бюджетів здійснюватиметься за рахунок:Володимир Зеленський підписав закон щодо недопущення нарахування штрафів і пені за кредитами в період карантину

     Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Господарського кодексу України та Цивільного кодексу України щодо недопущення нарахування штрафних санкцій за кредитами (позиками) у період дії карантину, встановленого з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби COVID-19)» № 691-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 16 червня 2020 року.

     Закон захищає позичальників від нарахування штрафів і пені за кредитами в період карантину та у 30-денний строк після його завершення.

     З цією метою документ вносить зміни до «Прикінцевих положень» Господарського кодексу України та «Прикінцевих та перехідних положень» Цивільного кодексу України, згідно з якими у разі прострочення позичальником у період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів на всій території України, або/та у тридцятиденний строк після дня завершення дії такого карантину виконання грошового зобов’язання за договором, відповідно до якого позичальнику було надано кредит (позику) банком або іншим кредитодавцем (позикодавцем), позичальник звільняється від обов’язків сплатити на користь кредитодавця  неустойку, штраф, пеню за таке прострочення.

     Закон набирає чинності на наступний день після опублікування.На виконання завдання Президента уряд визначив графік підвищення мінімальної заробітної плати в Україні

     Президент Володимир Зеленський поставив завдання Кабінету Міністрів підвищити рівень мінімальної заробітної плати в Україні.

     «Українці заслуговують на гідну зарплату. Знаю, це нелегко – взяти й підвищити. Однак ми й не шукали легких рішень, коли прийшли до влади», – зазначив Глава держави, даючи завдання.

     Прем’єр-міністр Денис Шмигаль і міністр фінансів Сергій Марченко опрацювали це питання, зробивши відповідні розрахунки. Очільник уряду доповів про попередній графік, за яким підвищуватимуть мінімальну заробітну плату. Так, з 1 вересня цього року її буде збільшено до 5 тис. грн, з 1 січня наступного року – до 6 тис. грн, а з 1 липня 2021-го – до 6,5 тис. грн.

     «Виглядає цілком реалістично. Радий, що це можливо реалізувати за рік. Добробут українців – головний показник нашої ефективності», – наголосив Президент.МОЗ: оперативна інформація про поширення COVID-19 станом на 3 липня

     В Україні зафіксовано 876 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19 Станом на ранок 3 липня в Україні 46 763 лабораторно підтверджені випадки COVID-19, з них 1212 летальних, 20 558 пацієнтів одужало. За добу зафіксовано 876 нових випадків. Загалом проведено 690 953 тестування методом ПЛР. Наразі коронавірусна хвороба виявлена: Вінницька область — 1915 випадків;

Волинська область — 2571 випадок;

Дніпропетровська область — 1103 випадки;

Донецька область — 599 випадків;

Житомирська область — 1435 випадків;Автоматичне призначення пенсій

     Головне управління Пенсійного фонду України  в Рівненській області на виконання Указу Президента України “Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави” від 08.11.2019 № 837/2019 проводить осучаснення процедури подання документів та запроваджує механізм автоматичного (без звернення особи) призначення пенсій за віком при досягненні пенсійного віку.

     У такий спосіб з 01 липня 2020 року вже призначатимуть пенсію за віком особам, які мають бажання оформити її дистанційно без особистого звернення до сервісних центрів з використанням кваліфікованого електронного підпису чи за допомогою електронної ідентифікації BankID.

    Перший варіант ідентифікації через кваліфікований електронний підпис (КЕП) успішно втілено в проєкті: «Пенсія в один дотик», який передбачав віддалену передачу документів для призначення пенсії з подальшою ідентифікацією особи вже в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Рівненській області. Тепер ми виходимо на новий рівень, де передбачено повністю автоматизоване призначення пенсії, без особистих відвідувань сервісних центрів Головного управління.