Також дивіться новини на facebook.com

Архів - Лип 21, 2020

Сарненський історико-етнографічний музей відновив свою діяльність

     З 20 липня Сарненський історико-етнографічний музей відновлює свою діяльність та відкритий для туристів.  Наразі у музеї можна ознайомитись з такими експозиціями як:

     - «РЕТРО SARNY» - розповість про розвиток міста Сарни в міжвоєнний період, познайомить з інтер’єрами кімнати сарненської інтелігенції та людьми, котрі творили історію нашого міста;

   - "Сарни. Погляд крізь століття" - про історію нашого міста, перші сліди поселень на Сарненщині, звідки виникла назва міста та перша згадка, розвиток міста за Царської Росії, життя сарненців за польської, німецької та радянської окупацій;

   - "Торгівля, промисли і ремесла" познайомить з різноманіттям видів народних промислів та ремесел: ткацтво, пошиття одягу, вишиванням, плетінням, обробкою дерева, гончарством, обробкою каменю, валяним промислом, обробкою шкіри;

     - продовжує діяти виставка мікромініатюри Володимира Казаряна "8 чудо світу".Легальний видобуток: на Рівненщині 18 «бурштинових» ділянок очікують аукціонів

     Дозволи на видобуток бурштину продовжать продавати виключно на торгах.

     17 липня на Рівненщині відбулися перші два аукціони на отримання спеціальних дозволів для користування надрами у Сарненському районі. Нині ж, як повідомив голова Рівненської ОДА Віталій Коваль під час онлайн брифінгу, ще 18 ділянок на Рівненщині очікують «бурштинових» аукціонів.

     Наразі вони чекають на погодження в Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України.

     «Участь у торгах дала рівні можливості для усіх бажаючих. Кожен міг запропонувати свою суму. Початкова ціна однієї з ділянок зросла у 40 разів, а іншої – у 90. Від продажу двох ділянок до держбюджету надійде понад 40 мільйонів гривень. А з початком видобування місцеві бюджети отримуватимуть 30 відсотків ренти. В даному випадку кошти підуть у Вирівську ОТГ», - розповів Віталій Коваль.

     Фірми-переможці отримали спеціальні дозволи на 5 років.

     Голова ОДА нагадав, що можливість працювати відкрито і на прозорих умовах дозволив новий закон про бурштин, який ініціював Президент України Володимир Зеленський.

     «Ми не лише легалізуємо видобуток бурштину. Ми робимо рівні конкурентні умови для бізнесу, збільшуємо надходження до бюджету та створюємо нові робочі місця. Рівненщина - територія рівних можливостей», - відзначив Віталій Коваль.Як добровольцям з Рівненщини отримати статус УБД?

     Особи, які у складі добровольчих формувань брали безпосередню участь в АТО, можуть отримати загальноукраїнський статус учасника бойових дій відповідно до Закону України 329-IX від 01.01.2020 р. 

     Дорожня карта щодо надання статусу УБД розміщена на сайті Рівненської ОДА www.rv.gov.ua у рубриці «Громадськості» («Українська армія»). 

     Консультації та допомогу у підготовці необхідних документів можна отримати у Координаційній раді ветеранів, учасників бойових дій при Рівненській ОДА - каб. 221, (моб. 067 363 16 77). Особам, які брали учать в захисті України у складі Правого Сектору ДУК, потрібно звертатися у штаб ДУК ПС в Рівненський області (моб. 097 742 08 82).

     Нагадаємо, статус УБД можуть отримати особи, які у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, брали участь в АТО у взаємодії із ЗСУ, МВС, Нацполіцією, Нацгвардією, СБУ та іншими військовими формуваннями та правоохоронними органами.

     Період, за який добровольці можуть набути статус УБД: не менше 30 календарних днів (за сукупністю) у період з 14.04.2014 по 23.02.2018.Сарненщина COVID-19: важливе станом на 21 липня

Станом на 21 липня 2020 року на Сарненщині нових випадків захворювання на COVID-19 не виявлено.

Всього в Сарненському районі зареєстровано 360 випадків захворювання на COVID-19.

Через ускладнення, викликані коронавірусом, 16 випадків летальних.

Подолали COVID-19 – 300 людей.МОЗ: оперативна інформація про поширення COVID-19 станом на 21 липня

     В Україні зафіксовано 673 нових випадки коронавірусної хвороби COVID-19.

     21 липня (станом на 9:00) в Україні 60 166 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 1518 летальних, 32 199 пацієнтів одужали. 

     За добу зафіксовано 673 нових випадки. 

     Загалом проведено 894 393 тестування методом ПЛР. 

     Усього за добу одужало 760 пацієнтів.

     Наразі коронавірусна хвороба виявлена:

Вінницька область — 2330 випадків;

Волинська область — 3318 випадків;