Також дивіться новини на facebook.com

Архів - Квіт 2, 2020

Держава допоможе виплачувати зарплату найманим працівникам малого бізнесу під час карантину

     Підтримка роботодавців та працівників сфери малого та середнього підприємництва, які скоротили чи припинили діяльність в умовах протидії коронавірусній хворобі COVID-19, є одним із основних положень прийнятого законопроєкту #3275.

     Законом введено поняття часткового безробіття на період дії обмежувальних заходів, встановленими Кабінетом Міністрів України для запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби. Допомога по частковому безробіттю надаватиметься роботодавцям із числа суб’єктів малого та середнього підприємництва.

     Задля її отримання необхідно звернутись до територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції (Центру зайнятості), за місцем реєстрації його як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та подати наступні документи:

     1) заяву у довільній формі;

     2) копію наказу із зазначенням дати початку зупинення (скорочення) виробництва та переліком карантинних заходів

     3) відомості про працівників, у яких виникло право на допомогу по частковому безробіттю;

     4) довідку про відсутність заборгованості з виплати заробітної плати та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.Мінцифри запустило портал державних послуг "Дія"

     Відкрити власну справу за 10 хвилин, оформити допомогу при народженні дитини, отримати необхідну довідку, перевірити дані про себе в державних реєстрах. Відтепер усе це можна швидко та зручно зробити онлайн на порталі державних послуг "Дія".

     Однією з головних цілей Міністерства цифрової трансформації до 2024 року є оцифрування 100% послуг, які надає держава. Для цього створений портал "Дія"  https://diia.gov.ua/. На порталі вже можна отримати 27 публічних послуг онлайн, зокрема – стати підприємцем, змінити вид діяльності чи припинити її. Оформити довідку про несудимість, допомогу при народженні дитини чи щомісячне відшкодування вартості послуг із догляду за дитиною до трьох років. Подати позов до суду, зареєструвати авто або отримати послуги, пов’язані із документами водія, оформити низку ліцензій, дозволів чи отримати витяги з реєстрів.

     Також громадяни отримають можливість перевірити наявну інформацію про себе із п’яти державних реєстрів. Для цього на порталі "Дія" необхідно зареєструватися у власному Кабінеті громадянина. Таким чином кожен охочий отримає доступ до інформації винятково про себе.Президент України підписав закон про забезпечення додаткових соціально-економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусу

     Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» № 540-IX, який парламент ухвалив 30 березня 2020 року.

     Документом передбачені додаткові соціальні та економічні гарантії для підтримки громадян і бізнесу в умовах протидії поширенню коронавірусу в Україні. Закон, зокрема, передбачає доплату в розмірі до 300% заробітної плати медикам та іншим працівникам, задіяним у лікуванні хворих на COVID-19, а працівникам соціального захисту населення, які надають послуги громадянам, котрі перебувають удома, – до 100% заробітної плати.

     Крім того, уряд отримує право на період карантину встановлювати граничні ціни на товари протиепідемічного призначення та соціально значущі товари. Закон також передбачає, що операції з увезення в Україну ліків, медичних виробів та обладнання для протидії COVID-19 та їхнє постачання звільняється від сплати ПДВ.

     Закон, який підписав Глава держави, дасть змогу також вирішити питання із забезпеченням антисептиками – встановлено нульовий акциз та спрощено адмінпроцедури виробництва і закупівель спирту для дезінфекторів.  Перелік ліків і засобів захисту в аптеках Сарненщини

     Інформуємо жителів Сарненського району про наявність засобів індивідуального захисту, антисептиків та окремих лікарських засобів в аптеках району.

     Станом на ранок 2 квітня:

  • аптечний пункт №2 Аптеки №1 (м.Сарни, вул. Ковельська, 7) – наявні маски марлеві (58 шт.);
  • аптека «Подорожник» (м.Сарни, вул. Суворова, 7) -  наявні маски одноразові медичні;
  • мережа аптек Тетрамед  (м.Сарни вул.Пушкіна 1-А, вул. Я. Мудрого,3)  - наявні маски марлеві (45 шт);
  • в мережі «Рівнефармація» наявні маски марлеві  та маски одноразові медичні (додаткові надходження очікуються);
  • в мережі «Сарнифармація» очікується поставка масок на 3 квітня.

     Аптечні заклади забезпечені антисептиками, жарознижуючими ліками, спиртом етиловим, рукавичками одноразовими.

     Також у м.Сарни працюють цілодобові аптеки. А саме: ТзОВ «Аптека №11» - Аптека №2 - м.Сарни, вул.Технічна, 17 А; Аптека №6 - м.Сарни, вул.Ярослава Мудрого, 3Б.

     Наголошуємо, перед тим, як відвідати аптеку, зателефонуйте та дізнайтеся про наявність засобів та ліків.

     Зробити online-замовлення можливо в таких аптеках:

  1. мережа аптек ТДВ «Рівнефармація», тел.: 1567, (067) 444 15 67;
  2. мережа аптек «Подорожник», тел. (067) 500 51 51, online-замовлення: https://podorozhnyk.com/
  3. мережа «Аптека Доброго дня», тел. 0 800 500 129, online-замовлення: https://www.add.ua/ua/